automobily | motocykly | hobby | počítače a elektronika | zahradní technika | energie | video-foto-film | scooter | lodě | mobiltest

Bílá a domácí technika

Aktualizováno 21.5.2008

E-mail

 

 

Odšťavňovače, citrusovače, lisy

Perla mezi spotřebiči – Americká lednice

Jak si vybrat osobní váhu

 I kuchyňské spotřebiče mohou být krásné a praktické

„Zrcadlo řekni mi kdo je v kuchyni nejkrásnější“
Bílá technika - DESIGN

Nové vestavné spotřebiče Ariston
Jak doma ušetřit elektrickou energii
My pracujeme, vy žijte. Nová řada Indesit
Krásná a inteligentní myčka Ariston LD87 redakční test
Chladničky A+
Nová řada spotřebičů
Kupujete chladničku?
Kupujete myčku
Leon@rdo přináší internet do kuchyně
Nová pračka s horním plněním
Rozumíte své pračce? Margherita display rozumí vám
Sporáky 50x60 cm
Samočistící trouby
Domácnost  třetího tisíciletí
Pračky  s vrchním plněním
Myčky nádobí Ariston
Myčka nádobí Indesit evolution

Zahradní technika

Motorové pilyMountfield věří ve své    výrobky
Mulčování
zajímavá alternativa
Motorové  sekačky s pojezdem

   Tipy ze serveru

Jedete do Chorvatska s lodí?
Motocykly KYMCO
Minolta DIMAGE 7
BMW F 650 GS

Voigtländer
Olympus Camedia E-10
Kabely Profigold
Dálkový ovladač snů
Voigtländer
Jaguar XJ6 3.2
Auta pro jachting
Výfuky od Pařízků
Onkyo TX-DS 57
Filmový skener Kodak RFS 3600

USB - dobré řešení

Motorové pily

Motorové lodě
Nafukovací čluny
Vodní skútry
Plachetnice

 

 

 

Redakční test deseti odstředivých odšťavnovačů

Test ve zkrácené podobě vyšel i v Lidových novinách 2.4. 2008 a v dalším tisku 21.5. 2008

Aktualizace 21.5. - k testu jsme na žádost čtenářů přiřadili i naše hvězdičkové hodnocení spotřebitelských testů a jasněji specifikovali plusy a mínusy přístrojů.


O tom, že čerstvé ovocné, či zeleninové šťávy jsou zdravé, mají vysoký obsah vitamínů, minerálů a dalších organismu prospěšných látek psát nemusíme. To je dnes již všeobecně známé. Lidé dnes více pečují o své zdraví a odšťavňovače se tak stávají stále žádanějším zbožím, ale mnoho zkušeností s nimi spotřebitelé zatím nemají. Nejvíce žádané jsou odstředivé přístroje, které dokáží zpracovat jak ovoce tak i zeleninu, včetně kořenové.  

Otestovali jsme deset přístrojů pro domácí použití z této kategorie. Zvolili jsme značky, které jsou na našem trhu nejčastěji nabízeny. Od každé jsme volili „top“ model pro domácnost.


Testovali jsme deset odšťavňovačů

Princip práce odstředivých odšťavňovačů je jednoduchý. Ovoce či zelenina je nastrouhána na diskovém struhadle a zároveň rozprostřena na jemném sítě. Odstředivá síla pak z nastrouhané suroviny získá žádanou šťávu. Odborně řečeno – mluvíme zde o výtěžnosti přístroje.

Co je důležité

Z testů  naprosto jasně vyplynulo, že nejdůležitější  je kvalita síta a struhadla, počet otáček a výkon motoru. Čím jemnější je síto a čím vyšší je počet otáček, tím vyšší je výtěžnost odštavňovače. Přesvědčili jsme se, že i přístroj, který má velmi dobré parametry – výkon i počet otáček, tak pokud nemá kvalitní síto, tak ztrácí poměrně dost na výtěžnosti. Jako nejkvalitnější se nám zdají nerezová síta z mikrosíťového materiálu, pak následují síta také nerezová z děrovaného plechu a do poslední kategorie s nejhorší propustností patří síta sice také nerezová z děrovaného plechu, ale s plastovými okraji a předěly.

 
Kvalita sítka je velmi důležitá

Jak jsme testovali

V testu jsme hodnotili nejen výtěžnost odšťavňovače a zpracovávání různých surovin, ale byl pro nás také důležitý komfort práce s přístrojem. Tedy snadnost manipulování a čištění. 
U všech přístrojů jsme testovali odšťavňování různých druhů zeleniny – celeru, zelí, červené řepy, rajských jablek a výtěžnost přístroje jsme měřili odšťavńováním jablek a mrkve.
Nakoupili jsme 25 kg mrkve a 25 kg jablek a pečlivě odšťavňovali a měřili výsledky. Tedy – každým přístrojem byl zpracován přesně odvážený 1 kg mrkve a 1 kg jablek, získaná šťáva byla odměřena a vážili jsme také odšťavněnou drť. Tento postup byl u každého přístroje ještě jednou pro kontrolu opakován. Naměřené hodnoty jsme zprůměrovali, ale odchylky ze dvou měření u jednoho přístroje byly minimální. Všechny suroviny jsme koupili najednou tak, aby měly stejnou kvalitu a nemohlo se stát, že z jiného nákupu by byla surovina třeba vyschlejší, či šťavnatější. Při práci jsme dbali také na to, aby síla tlačení suroviny byla optimální a aby byla použita správná rychlost.
Zároveň jsme také sledovali, jak se s přístrojem pracuje, snadnost manipulace a v neposlední řadě i to, jak dobře, či špatně jde umýt.
Konzultovali jsme s odborníky ze serveru juicers.cz.

Co mají všechny přístroje společné

Všechny jsou vybaveny pojistkou proti spuštění motoru, pokud přístroj není sestaven a zajištěn. Všechny mají protiskluznou úpravu nožiček a velký plnicí otvor o průměru 75 mm (Catler má 85 mm, Morphy Richards a Tefal Elea menší). Také u žádného příslušenství nechybí pěchovadlo. Onímatelné díly a sítka se mohou mýt v myčce. 

Komu jsme udělili visačku iTESTu

visačka Výborný poměr cena/ výkon
-
Rohnson  R 427, OBH Nordica 6754 
visačka Vynikající výrobek - Catler JE 4010
visačka Tip iTESTu - Rohnson  R 427, Catler JE 4010

 Philips HR 1861   4 999 Kč  (e-shop 3 790 Kč)

                    

Přístroj známé značky velmi dobré kvality, působí seriozním dojmem. Disponuje výkonem 700 W. Má kvalitní jemně děrované nerezové sítko bez jakýchkoliv plastových okrajů, diskové struhadlo je ostré se středovými nožíky. Výtěžnost odšťavňovače je dobrá. Na některých internetových diskuzích jsme si přečetli, že tento přístroj má omezen chod motoru a po 40 sekundách práce se vypíná. Tato fáma se nepotvrdila. Přístroj jsme zatěžovali poměrně extrémně (celer, mrkev, řepa, zelí, jablka) a odšťavňovali jsme 5 minut nepřetržitě. Přístroj se nezastavil ani po pěti minutách a pracoval by dál, ale to už se nám zdálo zbytečné. Tělo přístroje má velmi pěkný design v  provedení z anodizovaného hliníku, veškeré oddělitelné plastové díly působí bytelně a kvalitně. Jeho zvláštností je celkový lehký náklon směrem k odtoku šťávy, takže zde se nestane, že by zbytek šťávy zůstal v misce s hubičkou. trubice má průměr 75 mm, odvod drti je bezproblémový. Odšťavňovač je vybaven pojistkou proti spuštění motoru, pokud přístroj není sestaven. Má dva rychlostní stupně. Disponuje 2 l nádobou na dužinu a 1,5 l nádobou na šťávu s vyndavacím oddělovačem pěny. Šňůru lze stočit a uložit pod přístrojem, příslušenství zahrnuje i návod s recepty a kartáček na čištění. Manipulace s přístrojem je snadná a dobře se čistí. 
Nádoba na šťávu má víčko na malých pantech a protože jsme přístroj dostali k testu již složený, tak nás nenapadlo, že jde oddělit - stačí za něj vzít trochu silněji.  Plasty jsou ale kvalitní, tak zde je to takto možné, aniž by panty se rozlomily. Nádobu tedy vyčistíte bez problému i v myčce.

Deklarovaný příkon: 700 W
Otáčky: 10 000 / min
Průměr nasýpací trubice:  kulatý - 75 mm
Objem nádoby na šťávu/odpad : 1,5 l / 2 l
Oddělovač pěny:  ano

Výtěžnost:  z 1 kg mrkve – 545 ml šťávy, z 1 kg jablek – 630 ml šťávy 

Plus:    
+
nerezové kvalitní sítko bez plastových okrajů, strouhátko se středovými noži
+ velmi dobrá výtěžnost
+ snadná manipulace i mytí
+ kvalitní plasty všech nádob i víka
+ náklon přístroje, aby šťáva nezůstala v záchytné misce a snadněji vytékala
+
design – tělo přístroje je z anodizovaného hliníku
+ 2 rychlosti

Minus:  
- víčko od nádoby na šťávu je hůře odnímatelné, jeho pantíky dle našeho názoru každodenní vyndávání dlouho nevydrží

Hodnocení: velmi dobrý

Rohnson  R 427 – 1 599 Kč ( e-shop 1599 Kč)Jedná se o řeckou značku, která se prodává na evropském trhu. Velmi oblíbená je i v České republice. Zde se v praxi naprosto potvrdilo naše motto, že nízká cena neznamená vždy horší kvalitu. Stroj disponuje dostatečně silným výkonem – 850 W, vysokými otáčkami – 12 500 ot/min. Podávací otvor je dostatečně široký – 75 mm, takže se vejdou i celá jablka střední velikosti. Sítko je z jemně děrovaného nerezového plechu bez plastových lemů je dostatečně ostré a jemné. Přístroj se nezahlcuje odpadní drtí, která je bez problému odváděna do velké – 1,8 l odpadní nádoby. Odšťavňovač disponuje dvěmi rychlostmi, funkcí Anti Drip – výlevka lze zacvaknout směrem nahoru a tím se zamezí vytékání šťávy. Nádoba na šťávu je litrová s odměrkou, její víčko má i malý, ale funkční oddělovač pěny. Nechybí ani pojistka spuštění přístroje, pokud není řádně sestaven. Manipulace je jednoduchá, bezproblémová a čištění taktéž.

Deklarovaný příkon: 850 W
Otáčky: 12 500 /min
Průměr nasýpací trubice:  kulatý - 75 mm
Objem nádoby na šťávu/odpad : 1 l / 1,8 l
Oddělovač pěny: ano

Výtěžnost:  z 1 kg mrkve – 570 ml šťávy, z 1 kg jablek – 650 ml šťávy

Plus:
+ jemné nerezové sítko, ostré strouhátko
+ snadná manipulace i mytí
+ velmi dobrá výtěžnost
+ 2 rychlosti
+ Funkce Ati Drip – zacvaknutí výlevky směrem nahoru – šťáva neukapává

Minus:
- není vybaven kartáčkem na čištění sítka

Hodnocení 4 hvězdy                                                               Velmi dobrý

toto je náš tip pro ty, kteří chtějí dobrý odšťavňovač za co nejnižší cenu

 Zelmer  476    5 999 Kč      (e-shop 4 290 Kč)  

          

Tento přístroj polské značky je celý z nerezové oceli ve velmi pěkném designu. Výkon přístroje 800 W spolu s dostatečnými otáčkami předpokládá dobrou výtěžnost. Odnímatelné díly jsou všechny plastové, průhledné a dají se stejně jako u všech ostatních přístrojů mýt i v myčce. Oproti ostatním přístrojům má Zelmer navíc funkci „turbo“ – na chvíli můžete zvýšit počet otáček, čímž se při práci vyčistí sítko. Síto je v provedení mikrosíta z ušlechtilé oceli, má plastový okraj a šest plastových předělů, což zřejmě trochu snižuje jeho výtěžnost. Diskové struhadlo nemá středové nože. Miska na přímé zachycování šťávy je kovová, bez tvarovaného okraje, který zabraňuje úniku odstředěné šťávy. Tento tvarovaný okraj zde nahrazuje plastový průhledný díl, který se nasazuje na kovovou misku. Zde musíte velmi pečlivě díly sesadit, aby při odšťavňování ve vysokých otáčkách šťáva neunikala tam kam nemá. Přístroj má dostatečně velký plnící otvor – 75 mm, velkou nádobu na drť – 3,5 l i šťávu – 1 l, ta je s oddělovačem pěny a odměrkou, dobře se čistí, má dvě rychlosti. V příslušenství nechybí kartáček na čištění sítka a zvláštností je nasýpací miska na malé plody. Přívodní elektrická šňůra lze smotat do podstavce přístroje.

Výtěžnost:  z 1 kg mrkve – 500 ml šťávy, z 1 kg jablek – 550 ml šťávy

Deklarovaný příkon: 800 W
Otáčky: neuvedeny
Průměr nasýpací trubice:  kulatý - 75 mm
Objem nádoby na šťávu/odpad : 1 l / 3,5 l
Oddělovač pěny: ano

Plus: 
+ funkce turbo ke krátkodobému zvýšení otáček
+ nasýpací miska k plnícímu otvoru na malé plody
+ 2 rychlosti

Minus: 
- sítko s plastovými okraji a předěly snižuje výtěžnost přístroje
- nutnost pečlivého sesazení přístroje, jinak šťáva potřísní okolí
- křehké plasty nádob, víka i nasazovacího okraje zachytávací misky na šťávu
- příliš velkou nádobu na odpad musíte při práci přidržovat, jinak má tendenci „odpochodovat“ 

Hodnocení 1,5 hvězdy                                                          Nedoporučujeme

OBH Nordica  6754  2 700 Kč (e-shop 2 690 Kč)  

Od tohoto odšťavňovače švédské značky jsme očekávali tradiční skandinávskou kvalitu. A nezmýlili jsme se. Jeho nerezové velmi jemně děrované sítko patří k nejkvalitněším z testu. Diskové struhadlo je velmi ostré dokonce s křížovými středovými nožíky (jako jediné). Vysokou výtěžnost přístroje překonal pouze jeden přístroj (Catler).  Plášť odšťavňovače je plastový ve stříbrné nerezové barvě, přístroj je ve velmi pěkném designovém provedení. I když konstrukce je trochu odlišná od ostatních, tak vše sedí i zapadá, plasty jsou kvalitní, odnímatelné díly se dobře čistí. Disponuje výkonem 700 W a 14 000 otáček/min. Má dvě rychlosti pro práci s měkčí a tvrdou surovinou. Nádoba na odpadní drť není příliš velká – 1,25 l, ale pro běžné použití stačí, protože zde je drť opravdu vysušená, nádoba na šťávu je větší - 1,4 l a má praktickou odměrku i oddělovač pěny, ale nemá oddělitelné víčko, je výklopné a tak se nádoba hůře čistí. Násypná trubice o průměru 75 mm je netradičně oddělitelná od plastového víka, ale neměli jsme s ní problém. Jen je třeba ji správně zacvaknout. Sítko se vyndává snadno – zároveň s miskou na šťávu. Kartáček na čištění síta je v příslušenství.

Deklarovaný příkon: 700 W
Otáčky: v 14 000 / min
Průměr nasýpací trubice:  kulatý - 75 mm
Objem nádoby na šťávu/odpad : 1,4 l / 1,25 l
Oddělovač pěny:  ano

Výtěžnost:  z 1 kg mrkve – 630 ml šťávy, z 1 kg jablek – 760 ml šťávy

Plus: 
+ výborná výtěžnost
+ kvalitní sítko a ostré strouhátko s kvalitním křížovým středovým nožem
+ pěkný a kompaktní design
+ kvalitní plasty

Minus:  
- nádoba na šťávu nemá oddělitelné víko, těžko ji tedy umyjete v myčce 

Hodnocení:   3,5  hvězdy                                                   Dobrá
 

Catler  JE 4010  -  4 990 Kč    (e-shop 4 740 Kč) 

Precizní odšťavňovač s mikrosíťovým nerezovým sítem se stal jednoznačným favoritem testu. Jeho výtěžnost je z testovaných přístrojů nejvyšší, má elektronický ovladač rychlostí, digitální ukazatel rychlosti, pracuje od 6 500 do 13 000 otáček/min, má 1200 W silný motor. Síto z nerezové mikrosíťoviny s diskovým ostrým struhadlem s titanovými noži potvrdilo fakt, že čím kvalitnější je síto, tím vyšší je výtěžnost. A když vezmeme v úvahu další parametry tak není co řešit. Velkou předností je i rozsah regulace otáček, který můžete přizpůsobit tvrdosti odšťavňované suroviny. Velmi kvalitní zpracování, nerezové tělo přístroje, nerezová násypka, kvalitní odnímatelné plastové nádoby a navíc záruka 3 roky. Plnicí otvor přístroje je širší - 84 mm, což šetří čas, při přípravě surovin. Nádoba na šťávu – 1,2 l - je vybavena oddělovačem pěny a odměrkou, zásobník na dužinu je třílitrový. Díky silnému motoru odšťavňovač dokáže zpracovat najednou větší množství surovin. S Catlerem se snadno manipuluje a dobře se čistí. Ve výbavě nechybí kartáček.

Výtěžnost:  z 1 kg mrkve – 720 ml šťávy, z 1 kg jablek – 800 ml šťávy

Deklarovaný příkon: 1200 W
Otáčky: v rozmezí od 6 500 do 13 000 / min
Průměr nasýpací trubice:  kulatý - 84 mm
Objem nádoby na šťávu/odpad : 1,2 l / 3 l
Oddělovač pěny:  ano

Plus:
+ mikrosíťové nerezové sítko s velmi ostrým diskovým krouhátkem s titanovými noži
+ nejvyšší výtěžnost
+ širší nasýpací otvor – 84 mm
+ silný motor
+ 5 ti stupňová regulace otáček, digitální ukazatel rychlosti
+ precizní zpracování, kvalitní plasty

Minus:  
zde jsme žádné závady nenašli

Hodnocení: 5 hvězdiček                                          vítěz testu

Kenwood JE 810  -  4 990 Kč  (e – shop 4 190 Kč)

                           

Robustní stroj s celonerezovým pláštěm a velmi dobrou výtěžností. Má vysoký výkon 850 W, dvě rychlosti a naprosto bezkonkurenčně největší sítko ze všech testovaných přístrojů – v nejširším průměru měří 175 mm, je tedy o cca 40 mm širší než ostatní sítka. Materiál sítka z je z jemně děrovaného nerezového plechu, diskové strouhátko ostré se středovým nožem. Miska na vytékající šťávu je taktéž celonerezová. S odšťavňovačem se dobře pracuje, vše sedí, snadno se čistí, má bezpečnostní pojistku proti spuštění nesloženého stroje, v jeho výbavě nechybí kartáček. Plastové nádoby jsou dostatečně velké – na odpad 3l a na šťávu 1l – ta je se separátorem pěny a odměrkou.

Výtěžnost:  z 1 kg mrkve – 620 ml šťávy, z 1 kg jablek – 710 ml šťávy

Deklarovaný příkon: 850 W
Otáčky:  / min
Průměr nasýpací trubice:  kulatý - 75 mm
Objem nádoby na šťávu/odpad : 1 l / 3 l
Oddělovač pěny:  ano

Plus:
+ velmi dobrá výtěžnost
+ snadná manipulace

Minus:  
zde jsme žádné závady nenašli, jen by možná někomu mohla vadit robustnost přístroje. 

Hodnocení: 4 hvězdiček                                          velmi dobrý

Tefal Elea Duo ZE700131   -   2 199 Kč (e-shop  1 550 Kč)  

       

Odšťavňovač a citrusovač v jednom. Tento kompaktní přístroj je trochu jiný, s nižším výkonem – 200 W a jinou stavbou, ale nám připadal zajímavý svou víceúčelovostí. Původně jsme jej vůbec nechtěli porovnávat s velkými a silnějšími odšťavňovači, ale přesto se jim ve výtěžnosti nejen naprosto vyrovnal, ale většinu i předstihl, a to díky jemnému nerezovému sítu, vysokému počtu otáček a zřejmě i nutnosti pomalejšího přísunu surovin.  V testech jsme mohli zvolit stejnou metodiku. Zvládl najednou odšťavnit 1 kg mrkve bez přerušení práce a posléze i 1 kg jablek. Bez problému byly i další odšťavňované suroviny. Jediný rozdíl byl v tom, přístroj nemá tak velký plnící otvor (cca půlkruh 2,7 cm x 5 cm), proto suroviny musely být více pokrájeny a odšťavňování samotné  tedy trvalo o něco déle – cca 4 minuty / 1kg surovin. 
Velkou výhodou je citrusovač, který jednoduše nasadíte místo sítka na odšťavňování. Elea disponuje dvěmi rychlostmi, 12 000 otáčkami /min a funkcí Anti Drip – výlevka lze zacvaknout směrem nahoru a tím se zamezí vytékání šťávy. Zásobník na odšťavněnou drť je součástí přístroje a má kapacitu 0,7 l. Místo plastových nádob na šťávu jsou zde tři sklenice s držákem. S odšťavňovačem se dobře manipuluje a snadno se čistí. Nechybí kartáček.

Výtěžnost:  z 1 kg mrkve – 610 ml šťávy, z 1 kg jablek – 680 ml šťávy

Plus:

+ vysoká výtěžnost, 
+ přídavný citrusovač
+ funkce anti drip
+ kompaktní přístroj

Nevýhody: 
- malý nasýpací otvor, musíte tedy krájet surovinu na menší kousky

Hodnocení: 3,5 hvězdy                            Dobrý

Moulinex Juice Machine JU500889   2 999 Kč  ( e-shop 2 290 Kč)  

                          

Přístroj s dobrou výtěžností. Od jiných se liší patentovanou redukcí plnící trubice pro drobnější plody. Má příkon 600 W, 12 000 ot/min, 1 rychlost, 2 velikosti pěchovačů, síto je z jemně děrovaného nerezu, 3 l zásobník na odpadní drť.  Kabel lze stočit pod přístroj.  Všechny odnímatelné díly lze mýt v myčce, v příslušenství nechybí kartáček. Při práci je nutné dát pozor na správné nasazení odpadního koše, a správné použití redukce do plnící trubice. Pokud toto opominete, tak při testech měl přístroj trochu tendence k vibracím. Plnicí trubice je široká 75 mm, redukcí pro drobnější surovinu ji zmenšíte zhruba o třetinu. Miska na odstředěnou šťávu s hubičkou se nevyndává směrem nahoru, ale hubička se vztahuje z otvoru v těle přístroje. Zde může dojít k potřísnění horní části těla. K přístroji se nedodává nádoba na vytékající šťávu. 

Výtěžnost:  z 1 kg mrkve – 540 ml šťávy, z 1 kg jablek – 650 ml šťávy

Deklarovaný příkon: 600 W
Otáčky: 12 000 / min
Průměr nasýpací trubice:  kulatý - 75 mm (pro drobné plody redukce)
Objem nádoby na šťávu/odpad: není / 3 l

Plus: 
+
dobrá výtěžnost

Minus:
- způsob vysunování misky na šťávu, může dojít k potřísnění přístroje 
- jedna rychlost
- tendence k vibracím

Hodnocení:   1,5  hvězdy                                                   Nedoporučujeme

Cloer 6 819 -   3 319 Kč  (e-shop 1 919 Kč)  

                                

Stroj německé značky s vestavěným zásobníkem na odpadní dužinu. Disponuje výkonem 550 W a 11 000 otáčkami/min. Násypnou trubici o šířce 75 mm má směrovanou šikmo a díky tomuto zešikmení je zajímavě zkonstruováno i nerezové síto se struhadlem. Je podstatně hlubší a struhadlo není jen diskové na dně síta, ale je i po stranách ve dvou sloupcích zhruba do dvou třetin jeho výšky (výška celého síta se struhadlem je 90 mm – měřeno kolmo). Odšťavňovač má jednu rychlost, pracuje se s ním bezproblémově, není vybaven nádobou na šťávu. Sice jsme nikde neobjevili údaj o kapacitě vestavěného zásobníku, ale zdá se nám, že nepojme více odpadní dužiny než z 1 kg surovin. Také se nám hůře čistil odpadní zásobník. Prostor k odstranění odpadní dužiny je úzký. Má místo pro stočení přívodní šňůry, je vybaven kartáčkem.

Výtěžnost:  z 1 kg mrkve – 500 ml šťávy, z 1 kg jablek – 580 ml šťávy

Deklarovaný příkon: 500 W
Otáčky: 11 000 / min
Průměr nasýpací trubice:  kulatý - 75 mm
Objem nádoby na šťávu/odpad : není / vestavěný zásobník

Plus: 
+ kompaktní přístroj zabere méně místa

Nevýhody: 
- hůře se čistí, prostor k odstranění dužiny je úzký
- má jednu rychlost
- má nižší výtěžnost
- najednou odšťavníte maximálně 1 kg surovin, pak přístroj musíte vyčistit - více dužiny se do odpadního zásobníku nevejde.

Hodnocení 2 hvězda                                                               Nedoporučujeme

Morphy Richards  48951 Juicer      3 990 Kč  (e-shop 3 390 Kč)

               

Známá anglická značka nabízí bytelný přístroj, jehož tělo vyrobeno je z jednoho odlitku v barvě nerez oceli. Disponuje výkonem 700 W, vysokými otáčkami, dvěmi rychlostmi, prostorem pro uskladnění přívodní šňůry, plastovou nádobou s oddělovačem pěny na vytékající šťávu o objemu 1 l a na odpadní drť o objemu 2l.  Plnící otvor je oválného tvaru o rozměru 75 x 55 mm, tedy o něco menší, než ostatní přístroje, ale pěchovátko je dvoudílné a jeho část lze využít jako redukci pro zmenšení otvoru pro malé velikosti plodů. S přístrojem se dobře pracuje. Má sítko z nerezového děrovaného plechu s plastovými okraji a čtyřmi plastovými předěly. Diskové strouhátko je ostré se středovým nožíkem.

Výtěžnost:  z 1 kg mrkve – 450 ml šťávy, z 1 kg jablek – 520 ml šťávy

Plus:  
+ bytelný přístroj, snadná manipulace
+ 2 rychlosti

Minus:
 
- plastová nádoba na šťávu nemá držátko, 
- nižší výtěžnost - způsobuje to sítko s plastovými předěly
- menší plnící otvor

Hodnocení: 3 hvězdy                                                        Dobrý

Ceny: jako první je uvedena doporučená cena od dovozce, jako druhá cena, kterou nabízejí různé e-shopy

Olga Kábová