automobily | motocykly | hobby | počítače a elektronika | zahradní technika | energie | video-foto-film | scooter | lodě | mobiltest

Bílá technika

Aktualizováno 29.8.2001

E-mail

 

  

 

 

 

 

Nové myčky nádobí Ariston

Společnost Merloni Elettrodomestici uvádí na trh novou řadu volně stojících myček nádobí, které díky technologické vyspělosti, avantgardnímu designu a vysoké šetrnosti vůči životnímu prostředí odpovídají potřebám i nejnáročnějších uživatelů.

Nové myčky nádobí Ariston kombinují účinnost s bezpečností. Jsou vybaveny elektronickým kontrolním systémem Aqua-Stop s řadou senzorů, které jsou schopny v případě jakéhokoli úniku vody z přístroje okamžitě zablokovat její přívod. Design nových myček byl navržen s ohledem na maximální pevnost a stabilitu. Kompaktní a pevné ocelové tělo, stejně jako dveře, zpevněné proti prohnutí, dodává novým myčkám na bezpečnosti a spolehlivosti. Díky inovativnímu způsobu zavěšení motoru a speciálnímu zvukotěsnému materiálu kolem vany nové myčky pracují velmi tiše - hlučnost dosahuje pouhých 49 dbA. Novinkou je také přehledný LCD panel, jenž během provozu spotřebiče zobrazuje všechny informace o průběhu mycího cyklu i o zvoleném nastavení.
Nízká spotřeba a zároveň vysoká účinnost mytí i sušení – to jsou důvody, proč byly nové myčky Ariston zařazeny do třídy AAA. Třída A je evropské označení pro nejvyšší stupeň účinnosti domácího spotřebiče. AAA představuje nejlepší dosažitelný výsledek, jenž zaručuje maximální účinnost s minimální spotřebou vody a elektrické energie (16 l/1,05 kWh).

Program „Duo wash“

Díky revolučnímu programu „Duo wash“ (dvojité mytí) je možné do myčky vložit zároveň křehké skleničky i silně zašpiněné hrnce. Myčka dokáže věnovat každému typu nádobí speciální péči. Sklenice budou umyty jemným, ale účinným proudem vody. Kontrola teploty během mycího cyklu brání rychlým teplotním změnám a chrání tak skleněné nádobí před prasknutím. Naopak odolné, silně zašpiněné hrnce jsou myty s maximálním tlakem a při nejvhodnější teplotě.

Sensor systém

Předností nové řady myček nádobí Ariston je snadné ovládání. Stačí zvolit mezi denním, intenzivním a „duo wash“ programem. Myčka, díky speciálnímu senzorovému systému, sama pozná typ nádobí uvnitř i míru jeho zašpinění a vybere optimální cyklus, jeho délku, počet oplachování a množství vody. Ve všech případech se zárukou nejlepších výsledků a úspory energie.

Účinné a praktické

Tvar ostřikovacích ramen a vodních trysek byl navržen tak, aby se voda dostala ke všemu nádobí. Zásobník na mycí prostředek uvolňuje detergent již během fáze předmytí. Díky tomu je mechanický i chemický účinek mycího prostředku vyšší a celý mycí cyklus probíhá účinněji. K vyšší účinnosti přispívá také samočisticí mikrofiltr, který se při provozu myčky neustále otáčí a tak dokonale čistí protékající vodu i vlastní povrch. Ve všech mycích fázích používá 100 % filtrovacího povrchu, proto zachytí i ty nejmenší nečistoty.

Pro rychlé a efektivní umytí několika kousků špinavého nádobí je ideálním řešením funkce poloviční náplň. Podle potřeby je možné naplnit buď jen horní, nebo jen dolní koš. Cyklus poloviční náplně šetří nejen čas, ale také vodu (používá pouze 13 litrů) a elektrickou energii. Tlačítko „Odložený start“ dovoluje posunout začátek mycího programu až o 24 hodin.

Koše na nádobí jsou modulární a flexibilní, aby se nádobí do myčky snadno vkládalo. Horní koš je vybaven speciálním prostorem pro sklenky s dlouhou stopkou. Praktický klip/klap systém dovoluje koš snadno zvednout nebo naopak snížit, a to i zcela zaplněný nádobím. Dolní koš lze z myčky kompletně vyjmout či sklopit odkládací mřížky na talíře, aby bylo možné do myčky umístit větší hrnce a pánve. Košík na příbory je rozdělen na dvě části, což je užitečné zejména v případě poloviční náplně.

Sušení

Nový ventilační systém využívá přirozeného proudění vzduchu uvnitř myčky, čímž zamezuje kondenzaci páry na povrchu nádobí. Nejvyšší modely jsou navíc vybaveny systémem Turbo-Dry: zatímco na nádobí proudí horký vzduch, výkonný ventilátor, umístěný na vrchní straně myčky, vysává páru. Absorbovaná vlhkost je v kondenzátoru převedena zpět na vodu a v průběhu sušicí fáze eliminována. Na nádobí tak nezůstávají žádné skvrny ani kapky, navíc nehrozí nebezpečí úniku páry z myčky.

Na českém trhu je nová řada myček nádobí Ariston dostupná v cenách od 15.990,- Kč do 26.990,- Kč.

/la/

 

Další články v rubrice zahradní technika:

AL-KO COMFORT 52 BR
Bez dobré sekačky na trávu si nelze dnes již údržbu zahrady vůbec představit. Na trhu jsou jich stovky modelů, od těch nejjednodušších až po velmi komfortní. Také cenové rozpětí je velké. Jednoduché „strunovky“ můžete pořídit pod tisíc Kč, nejdražší stroje stojí i 50 tisíc Kč a více. Ne každý je však ochoten dát za sekačku značnou sumu a proto i zde platí, že nejdůležitější vlastností je co nejlepší poměr cena výkon.

Motorové pily
Každý chatař nebo chalupář se občas ocitne v situaci, kdy potřebuje nařezat větší množství dřeva. Pokud se jedná o slabší kusy nebo stará prkna, je to celkem snadné. Chcete-li však rozřezat například na zimu silnější kmeny, nepomůže vám obvykle ani cirkulárka. To je ta pravá chvíle pro řetězovou pilu.

Motorové  sekačky s pojezdem
Když jsme uvažovali v redakci, které sekačky na trávu bude nejlepší podrobit redakčnímu uživatelskému testu, dospěli jsme k názoru, že než se prodírat dnes již velmi silným  trhem se stovkami často stejných nebo obdobných modelů, bude lepší vybrat pouze představitele jednotlivých koncepcí…

Mountfield věří ve své výrobky
Mountfield je přesvědčen o vysoké kvalitě svého zboží, což dokazuje i nově poskytovaná záruka na všechny typy sekaček, motorových kos, řetězových pil a dalšího sortimentu. Záruka je prodloužena na dva roky, což rozhodně není obvyklé a u nás ji poskytuje pouze Mountfield. Většinou se možné závady neobjeví hned a tento přístup dává zákazníkovi jistotu.

Mulčování - zajímavá alternativa
Nemáteli chuť shrabovat trávu a pracně vynášet koše od vaší sekačky nevadí. Ušetřit  zhruba dvacet procent času a ještě pohnojit trávník umožňuje mulčovací  technologie.