automobily | motocykly | hobby | počítače a elektronika | zahradní technika | energie | video-foto-film | scooter | lodě | mobiltest

Bílá technika

Aktualizováno 28.11.2005

E-mail

 

 

   Bílá technika

„Zrcadlo řekni mi kdo je v kuchyni nejkrásnější“
Bílá technika - DESIGN

Nové vestavné spotřebiče Ariston
Jak doma ušetřit elektrickou energii
My pracujeme, vy žijte. Nová řada Indesit
Krásná a inteligentní myčka Ariston LD87 redakční test
Chladničky A+
Nová řada spotřebičů
Kupujete chladničku?
Kupujete myčku
Leon@rdo přináší internet do kuchyně
Nová pračka s horním plněním
Rozumíte své pračce? Margherita display rozumí vám
Sporáky 50x60 cm
Samočistící trouby
Domácnost  třetího tisíciletí
Pračky  s vrchním plněním
Myčky nádobí Ariston
Myčka nádobí Indesit evolution

Zahradní technika

Motorové pilyMountfield věří ve své    výrobky
Mulčování
zajímavá alternativa
Motorové  sekačky s pojezdem

   Tipy ze serveru

Jedete do Chorvatska s lodí?
Motocykly KYMCO
Minolta DIMAGE 7
BMW F 650 GS

Voigtländer
Olympus Camedia E-10
Kabely Profigold
Dálkový ovladač snů
Voigtländer
Jaguar XJ6 3.2
Auta pro jachting
Výfuky od Pařízků
Onkyo TX-DS 57
Filmový skener Kodak RFS 3600

USB - dobré řešení

Motorové pily

Motorové lodě
Nafukovací čluny
Vodní skútry
Plachetnice

 

 

 

   I kuchyňské spotřebiče mohou být krásné a praktické        Testy

Vaši pomocníci v kuchyni 
Espreso kávovar
, pečící hrnec, rychlovarná konviceRychlovarné konvice, kávovary a mnoho dalších kuchyňských přístrojů, které denně používáme a bez kterých si svou domácnost neumíme představit náš trh nabízí v nepřeberném množství různých značek. Mnozí z vás při koupi zvolí značku důvěrně známou, někteří zvolí značku neznámou, ale levnější - například z nabídky různých hypermarketů. Tuto variantu levné koupě příliš nedoporučujeme, zde naše zkušenosti nejsou nejlepší (ledaže by vaším koníčkem byly opakované reklamace zboží). My jsme pro vás otestovali dva kuchyňské přístroje značky, která u nás teprve získává svou oblibu, ale například v Anglii je velmi oblíbená a rozšířená.


Jedná se o espreso kávovar a pečící hrnec značky Rohnson. Třetím testovaným spotřebičem je rychlovarná konvice Kenwood. Tato značka je u nás spojena především s autorádii a hifi technikou. Každopádně všechny tři výrobky na první pohled zaujaly moc pěkným designem a jak posléze vyplynulo z našeho půlročního testu, tak i spolehlivostí.

Espresso Rohnson 
R 960


Pomyslným vrcholem na stupních ke kvalitě kávy je espreso, na které rádi chodíme do dobrých kaváren. K výrobě espresa a nápojů na jeho základě byl donedávna třeba příliš drahý a složitý přístroj. To už ale neplatí. Výrobci dokázali vyvinout přístroje, které jsou malé, výkonné a cenově dostupné - domácí kávovary na espreso. Jednodušší a levnější jsou přístroje využívající přetlaku, který vzniká při varu kávy v uzavřeném prostoru vestavěného ohřívacího zásobníku. Tento tlak překoná ventil a vytlačí vodu přes kávu. 
O něco dražší, ale dokonalejší přístroje jsou espresa s tlakovým čerpadlem, které plní uzavřený ohřívací zásobník. Poznáme je podle odnímatelné nádržky na vodu. Čerpadlo zajišťuje dostatečný tlak v zásobníku a vytlačuje horkou vodu dál do přes stlačenou kávu. Tím je dosaženo trvalého tlaku horké vody 15 barů (zhruba 15 atm.). To je podmínka pro výrobu  kvalitního nápoje. Samozřejmostí je parní tryska pro napěnění mléka nebo ohřev tekutin horkou párou. Do této kategorie patří i testovaný kávovar Espreso Rohnson R 960.

Jedná se o pákový kávovar vybavený nástavcem pro výrobu cappuccina, v masivním celokovovém nerezovém provedení. Šálky před přípravou kávy nahřejete na horní desce přístroje. Nechybí tryska k  napařování mléka (čaje, vína), světelné kontrolky indikace provozu a zahřívání, odkapávací tác s kontrolkou plnosti, úschovna kabelu. Dále je kávovar vybaven odnímatelnou nádržkou na vodu, dvěma filtry - pro jeden či dva šálky, odměrnou lžičkou, pěchovadlem, pěnovým nástavcem trysky a podrobně zpracovaným návodem k použití. Kávovar se velmi dobře a bez problémů ovládá. Na čelní desce je kruhový přepínač na horkou vodu, páru nebo přípravu kávy, kolébkové přepínače horká voda/pára a hlavní vypínač. Správně připravená káva má teplotu 70 stupňů C a je velmi dobrá (zde ale záleží především na kvalitě použité kávy). Po celou dobu našeho testování jsme nezaznamenali žádné problémy a přístroj pracoval spolehlivě a bezchybně.

 - Připravuje jeden nebo dva šálky kávy
 - Barevné provedení - nerez
 - Výstup horké vody nebo páry
 - Snadno odnímatelná nádobka zásob.vody
 - Výroba  z mleté kávy
 - Cena: kolem 3000 Kč (podle toho dle kupujete, internetové nabídky jsou levnější)

Technické údaje
Rozměry š x v x h 245x300x240 mm
Hmotnost  4,1 kg
Zásobník vody 1,5 l
Tlak čerpadla 15 bar
Napájení 230 V
Příkon 1260 W
Boiler nerez

Pečící hrnec Rohnson 299

Univerzální pečící hrnec s digitálním ukazatelem. Jedná se o elektrickou variantu "římského" hrnce pro zdravou přípravu pokrmů.

Hrnec ponechává pokrmům jejich přirozenou chuť a
díky unikátnímu systému pečení, vás mile překvapí. Je vhodný k zapékání, dušení i pečení. My jsme s tímto hrncem byli spokojeni, žádné závady se nevyskytly.

příkon 1500 W, obsah 6 litrů
pečení z obou stran
digitální časovač, max 180min
tlačítko on/off
zvuková signalizace před vypnutím
teflonový povrch pečících stěn
miska na vypečený omastek
úschovna kabelu
nerezový design
cena kolem 2 500 Kč

Rychlovarná konvice Kenwood SJ 453

Rychlovarná konvice je jedním z nejvyužívanějších spotřebičů vaší domácnosti.
Kenwood SJ 453 je nerezová konvice s příkonem 2200 W a objemem 1,7 litrů s nerez plochým dnem - skrytou topnou spirálou, s  360o otočným napájecím kruhovým podstavcem, filtrem proti vodnímu kameni,  úložnou kabelu, kontrolkou provozu, vodoznakem, automatickým vypínáním.

V poslední době převažují varné konvice s ukrytou topnou spirálou. Jde o princip, kdy má konvice kovové dno, ve kterém je topná spirála zalisována. Výhodou je lepší rozložení teplot, kdy se ohřev provádí celou plochou dna, což má za následek nižší teplotu povrchu dna oproti topná spirále a tedy nižší vylučování vodního kamene než na topné spirále. Další výhodou je snadnější údržba rovného dna varné konvice. Starší koncepce varné konvice se vyznačuje topnou spirálou ponořenou v ohřívané vodě.
Konvice je uložena v podstavci, který má kruhový středový kontakt s konektorem na podstavci. Střední kontakt dává možnost nasadit konvici na podstavec v libovolné poloze, což je velmi praktické a pohodlné. Kontrolka provozu je umístěna v páčce zapínání a je na rozdíl od mnoha jiných velmi dobře viditelná.
My jsme  byli s konvicí spokojeni, žádné závady se nevyskytly.

váha: 1,2 kg 
barva a povrch: fialo-modrý pogumovaný plast s nerez plochou
cena kolem 2 200 Kč

 

/al/