automobily | motocykly | hobby | počítače a elektronika | zahradní technika | energie | video-foto-film | scooter | lodě | mobiltest

Bílá technika

Aktualizováno 24.10.2003

E-mail

 

  

 

 

Bílá technika

Chladničky A+
Ariston představil novou řadu spotřebičů
Kupujete chladničku?
Kupujete myčku?
Leon@rdo přináší internet do kuchyně
Nová pračka Indesit s horním plněním
Rozumíte své pračce? Margherita display rozumí vám
Sporáky Ariston 
50x60 cm

Samočistící trouby
Domácnost  třetího tisíciletí
Pračky Indesit s vrchním plněním
Myčky nádobí Ariston
Myčka nádobí Indesit evolution

Zahradní technika

Motorové pilyMountfield věří ve své    výrobky
Mulčování
zajímavá alternativa
Motorové  sekačky s pojezdem

   Tipy ze serveru

Jedete do Chorvatska s lodí?
Motocykly KYMCO
Minolta DIMAGE 7
BMW F 650 GS

Voigtländer
Olympus Camedia E-10
Kabely Profigold
Dálkový ovladač snů
Voigtländer
Jaguar XJ6 3.2
Auta pro jachting
Výfuky od Pařízků
Onkyo TX-DS 57
Filmový skener Kodak RFS 3600

USB - dobré řešení

Motorové pily

Motorové lodě
Nafukovací čluny
Vodní skútry
Plachetnice

 

 

 

Nové chladničky A+ od Aristonu

Nedávno Ariston představil novou řadu spotřebičů, přečíst si o nich můžete zde, nyní představuje nové chladničky, které jsou úspornější a šetrnější k životnímu prostředí. Nové chladničky A+ dovolují snížit měsíční účty za elektřinu až o 25 % při zachování vysoké účinnosti chlazení. V souladu s citlivým přístupem k otázkám životního prostředí značka Ariston vyvinula chladničky, které jsou ještě úspornější než modely s dosud maximální evropskou certifikací A.

Nová řada A+ chladniček Ariston umožňuje snížit spotřebu o 70 kWh, a tak ušetřit až 25 % na účtech za elektřinu. Úspora energie a ohleduplnost vůči životnímu prostředí se vztahují na celý životní cyklus nových chladniček. Navíc chladící systém v nových chladničkách řady A+ využívá R600 (isobutan), který nepoškozuje ozónovou vrstvu.

Na výsledné nízké energetické náročnosti chladniček A+mají svůj podíl také technické parametry. Digitální technologie zabezpečuje vysoký výkon a optimální funkční řešení. Například funkce Holiday umožňuje v době, kdy odjíždíte na dovolenou, nastavit chladničku na minimální teplotu, a tak dále ušetřit energii.

Výjimečný systém ventilace (A.I.R. – Ariston Integrated Refrigeration) zajišťuje dokonalou cirkulaci vzduchu a optimální vnitřní vlhkost. Funkce „ECO“ automaticky nastavuje správné klima pro uchovávání potravin a Super Cool a Super Freeze upravují teplotu podle množství potravin, které v chladničce uchováváte.

Na českém trhu jsou k dispozici dva modely ve třídě A+: MBAA 4531 CV v bílé barvě za 24 990 Kč a model MBAA 4533 CV v provedení živá stříbrná za 26 990 Kč (ceny jsou uvedeny včetně DPH).

 / al/

 

 

 

 

Další články v rubrice zahradní technika:

AL-KO COMFORT 52 BR
Bez dobré sekačky na trávu si nelze dnes již údržbu zahrady vůbec představit. Na trhu jsou jich stovky modelů, od těch nejjednodušších až po velmi komfortní. Také cenové rozpětí je velké. Jednoduché „strunovky“ můžete pořídit pod tisíc Kč, nejdražší stroje stojí i 50 tisíc Kč a více. Ne každý je však ochoten dát za sekačku značnou sumu a proto i zde platí, že nejdůležitější vlastností je co nejlepší poměr cena výkon.

Motorové pily
Každý chatař nebo chalupář se občas ocitne v situaci, kdy potřebuje nařezat větší množství dřeva. Pokud se jedná o slabší kusy nebo stará prkna, je to celkem snadné. Chcete-li však rozřezat například na zimu silnější kmeny, nepomůže vám obvykle ani cirkulárka. To je ta pravá chvíle pro řetězovou pilu.

Motorové  sekačky s pojezdem
Když jsme uvažovali v redakci, které sekačky na trávu bude nejlepší podrobit redakčnímu uživatelskému testu, dospěli jsme k názoru, že než se prodírat dnes již velmi silným  trhem se stovkami často stejných nebo obdobných modelů, bude lepší vybrat pouze představitele jednotlivých koncepcí…

Mountfield věří ve své výrobky
Mountfield je přesvědčen o vysoké kvalitě svého zboží, což dokazuje i nově poskytovaná záruka na všechny typy sekaček, motorových kos, řetězových pil a dalšího sortimentu. Záruka je prodloužena na dva roky, což rozhodně není obvyklé a u nás ji poskytuje pouze Mountfield. Většinou se možné závady neobjeví hned a tento přístup dává zákazníkovi jistotu.

Mulčování - zajímavá alternativa
Nemáteli chuť shrabovat trávu a pracně vynášet koše od vaší sekačky nevadí. Ušetřit  zhruba dvacet procent času a ještě pohnojit trávník umožňuje mulčovací  technologie.