automobily | motocykly | hobby | počítače a elektronika | zahradní technika | energie | video-foto-film | scooter | lodě | mobiltest

Bílá technika

Aktualizováno 8.9.2003

E-mail

 

  

 

 

Bílá technika

Kupujete chladničku?
Kupujete myčku?
Leon@rdo přináší internet do kuchyně
Nová pračka Indesit s horním plněním
Rozumíte své pračce? Margherita display rozumí vám
Sporáky Ariston 
50x60 cm

Samočistící trouby
Domácnost  třetího tisíciletí
Pračky Indesit s vrchním plněním
Myčky nádobí Ariston
Myčka nádobí Indesit evolution

Zahradní technika

Motorové pilyMountfield věří ve své    výrobky
Mulčování
zajímavá alternativa
Motorové  sekačky s pojezdem

   Tipy ze serveru

Jedete do Chorvatska s lodí?
Motocykly KYMCO
Minolta DIMAGE 7
BMW F 650 GS

Voigtländer
Olympus Camedia E-10
Kabely Profigold
Dálkový ovladač snů
Voigtländer
Jaguar XJ6 3.2
Auta pro jachting
Výfuky od Pařízků
Onkyo TX-DS 57
Filmový skener Kodak RFS 3600

USB - dobré řešení

Motorové pily

Motorové lodě
Nafukovací čluny
Vodní skútry
Plachetnice

 

 

 

Ariston představil novou řadu spotřebičů

Společnost Merloni  v Praze představila novou identitu značky Ariston a aktuální řadu volně stojících domácích spotřebičů této značky. Zájem o potřeby zákazníků, moderní a elegantní styl, výjimečná kvalita a zvyšování užitné hodnoty. To jsou hodnoty, na nichž společnost Merloni Elettrodomestici vybudovala novou identitu značky Ariston. Nové spotřebiče jsou navrženy tak, aby umožnily uživatelům lépe hospodařit s časem a více se věnovat sobě a svým blízkým. Této filozofii odpovídá i nový slogan značky „Time together“ (Čas strávený spolu).

Pračky

Nové pračky pracují nejen o 30 % rychleji, ale díky materiálům pohlcujícím zvuk, třífázovým asynchronním motorům a systémům odpružení, také o celých 10 dB tišeji než předchozí modely. Speciální programy dokáží účinně a jemně vyprat i oblečení, dosud vyhrazené pouze pro ruční praní. Proto byly firmou The Woolmark Company oceněny exkluzivním osvědčením “Platinum Care“.
Pračky Ariston jsou vybaveny špičkovou technologií, díky níž je praní snazší, rychlejší a efektivnější. Filozofie, z níž vychází hlavní návrhář značky Ariston Makio Hasuike, je založena na jednoduchosti a harmonii, které ve vzájemném souladu vytvářejí zcela nezaměnitelný styl s elegantně měkkými a zaoblenými liniemi.

Super Wash: dokonalé praní
Pračky, vybavené systémem Super Wash, dokáží díky systému elektronické kontroly nejen s extrémní přesností zjistit množství a druh prádla, ale také stanovit optimální kombinaci množství vody, teploty a otáček bubnu. Speciální sled otáček bubnu Dynamic Wash System zvyšuje čistící sílu mýdlového prášku. Výsledkem je dokonale čisté prádlo.

Péče o jemné kusy prádla
Pračky nové řady pracují tak kvalitně, že v nich lze bez obav prát i oblečení, dosud určené pouze pro ruční praní. Nová technologie nepoškozuje vlákna látek a prádlo zůstává dlouho měkké. Vynikající prací výsledky ocenila firma The Woolmark Company exkluzivním osvědčením „Woolmark Platinum Care“. Prací výsledky spotřebičů Ariston přesahují dokonce i „zlatý stupeň“ Cashmere Gold.

Noční praní
Třífázový motor nových praček je vybaven speciálním systémem odpružení, konstruovaným tak, aby absorboval veškeré otřesy. Speciální materiály, použité při výrobě pračky, důmyslně rozkládají zvuk. Výsledkem je funkce Super Silent, zaručující dokonale tichý chod pračky. Provoz spotřebiče nijak neruší, prací cyklus lze proto naplánovat i na noc.

Zkrácení pracích cyklů
Všechny prací cykly jsou u nových modelů praček Ariston o 30 % kratší. Vynikajících výsledků v kratším čase umožnily dosáhnout úpravy pracího cyklu, které výrazně zvyšují prací sílu použitého prášku. Funkce Sensor System navíc pračku neustále monitoruje a zaručuje tak optimální výsledek praní.

Sensor System: chytrá pračka
Funkce Sensor System využívá několika digitálních systémů, díky nimž je pračka pod neustálou kontrolou. Systém zpracovává informace přenášené senzory a zaručuje tak optimální prací výsledky.

Vlastní uživatelské programy
Některé modely nové řady jsou vybaveny paměťovou funkcí, která umožňuje vytvořit si vlastní uživatelské prací programy a při praní je aktivovat pomocí předvoleného jména přímo z hlavního menu.

Myčky nádobí

Nové myčky nádobí s o 20 % prostornějšími koši skýtají maximální svobodu a flexibilitu plnění. Digitální senzory měří tvrdost vody, registrují druh nádobí a automaticky rozhodují, jaký cyklus použít, čímž optimalizují spotřebu. Díky nízké hlučnosti lze mytí naprogramovat na kteroukoli denní či noční hodinu.

Důmyslnost a krása v domácnosti
Nové myčky nádobí Ariston splňují požadavky zákazníků na flexibilitu a výkon. Mají větší úložný prostor a jsou vybaveny inteligentními mycími programy. Jednoduchý elegantní design se vyznačuje měkkými zaoblenými tvary a unikátními detaily.

Systém, který rozumí vodě
Funkce Super Wash zaručuje mycí výkon lepší než současná třída A. Nové myčky Ariston jsou schopny přesně změřit tvrdost vody a podle toho nastavit teplotu mycího cyklu. Díky tomu je zaručen optimální výsledek mytí. Nejvýkonnější cyklus dokáže čistě umýt i velmi zašpiněné nádobí se zbytky potravin.
Skleněné nádobí a ocel pohromadě

Program Duo Wash spojuje dva různé cykly do jednoho programu. Jeden je určen pro křehké kusy nádobí v horním koši, zatímco druhý výkonný cyklus myje obsah dolního koše, v němž jsou umístěny odolnější kusy. Tlak i teplota vody mohou být regulovány pro každý koš zvlášť.

Myčka nádobí s pamětí
Myčky nádobí s funkcí Memory (součást řady Newtime) lze jednoduše a intuitivně naprogramovat pomocí grafického displeje. Individuálně nastavený či zvolený program stačí jen uložit pod uživatelsky zvoleným jménem.

Noční mytí nádobí
Díky funkci Super Silent může být mytí nádobí naprogramováno na jakoukoli denní dobu, bez rizika rušení rodiny či sousedů. Nový hydraulický systém a zvukotěsná úprava bubnu zaručují novým myčkám Ariston dokonale tichý chod.

Sensor System: dokonalé mytí
Díky funkci Sensor system si myčka přesně změří čistotu vody a podle toho sama určí nejvhodnější intenzitu mytí, délku cyklu i potřebný počet oplachování.

Více prostoru s inteligentním uspořádáním
Multi System, unikátní technologie značky Ariston, přináší doslova revoluci do způsobu plnění myčky. Nové víceúčelové koše skýtají maximální flexibilitu a velkou kapacitu. Využitelný vnitřní prostor je o 30 % větší než u srovnatelných produktů na trhu.

Chladničky

Součástí nové řady chladniček je revoluční vakuový systém uchovávání potravin Ever Fresh, schopný prodloužit dobu trvanlivosti potravin až na čtyřnásobek beze změny jejich kvality. Speciální fólie pokrývající stěny chladniček tvoří bariéru proti bakteriím a plísním, a tak chrání spotřebič i potraviny v něm uskladněné.

Značka Ariston mění charakter chladničky: z jednoduchých spotřebičů na skladování potravin v chladu se stávají nástroje vytváření nových postojů a životního stylu. Elegantní a nekomplikovaný design se harmonicky snoubí s řadou moderních funkcí. Chladničky mají větší a flexibilnější vnitřní prostor a jsou vybaveny řadou novinek pro bezpečnější a pohodlnější uchovávání potravin.

Zastavte čas
Nová funkce Ever Fresh, uvedená na trh značkou Ariston, „zastavuje čas“ a zaručuje dokonalejší a delší uchování organoleptických vlastností a biologické struktury potravin. Systém pomocí extrakčního čerpadla zabraňuje přímému kontaktu vzduchu a potravin a zpomaluje tak proces jejich rozkladu. Vakuové nádoby je možné bez obav vložit do klasické či mikrovlnné trouby, jsou vhodné i do myčky nádobí.

Bariéra proti bakteriím
Stěny nových chladniček Ariston pokrývá speciální film Bacteria Stop, který obsahuje stále aktivní prostředek proti mikrobům. Funguje jako bariéra proti vytváření bakterií a plísní, čímž chrání jak samotnou chladničku, tak potraviny v ní uskladněné. Uchovávání potravin v chladničce je tak bezpečné a zdravé.

Žádné pachy
Speciální filtr No Odour Filter zlepšuje kvalitu vzduchu v chladničce pomocí vstřebávání pachů, čímž pomáhá zachovat správnou chuť a kvalitu uskladněných potravin.

Total No Frost
Nový systém chlazení Total no Frost pomáhá uchovat potraviny lépe a déle. Vzduch v prostoru chladničky a mrazničky rovnoměrně proudí, takže chlazení je rychlé a rovnoměrné ve všech oddílech. Uvnitř mrazničky je vzduch odvlhčován, aby se zabránilo vytváření námrazy, takže jednotlivé potraviny se k sobě nelepí. Total no Frost také zaručuje po otevření dvířek chladničky rychlý návrat na správnou chladicí teplotu.

Nepřehlédnutelný styl

Design nové řady volně stojících spotřebičů Ariston pochází z dílny dlouholetého designéra značky. Makio Hasuike vytvořil avantgardní a nepřehlédnutelné výrobky s řadou speciálních funkcí, které odpovídají na aktuální požadavky zákazníků. V příštím roce společnost plánuje rozšířit nabídku o další aktuální novinky, jako například chladničky s vestavěnými bary, velkokapacitní pračky schopné vyprat až 8 kg prádla v jedné várce, myčky nádobí s kapacitou až 20 sad nádobí, či multifunkční varné desky.

                                                          / al/

 

 

 

 

Další články v rubrice zahradní technika:

AL-KO COMFORT 52 BR
Bez dobré sekačky na trávu si nelze dnes již údržbu zahrady vůbec představit. Na trhu jsou jich stovky modelů, od těch nejjednodušších až po velmi komfortní. Také cenové rozpětí je velké. Jednoduché „strunovky“ můžete pořídit pod tisíc Kč, nejdražší stroje stojí i 50 tisíc Kč a více. Ne každý je však ochoten dát za sekačku značnou sumu a proto i zde platí, že nejdůležitější vlastností je co nejlepší poměr cena výkon.

Motorové pily
Každý chatař nebo chalupář se občas ocitne v situaci, kdy potřebuje nařezat větší množství dřeva. Pokud se jedná o slabší kusy nebo stará prkna, je to celkem snadné. Chcete-li však rozřezat například na zimu silnější kmeny, nepomůže vám obvykle ani cirkulárka. To je ta pravá chvíle pro řetězovou pilu.

Motorové  sekačky s pojezdem
Když jsme uvažovali v redakci, které sekačky na trávu bude nejlepší podrobit redakčnímu uživatelskému testu, dospěli jsme k názoru, že než se prodírat dnes již velmi silným  trhem se stovkami často stejných nebo obdobných modelů, bude lepší vybrat pouze představitele jednotlivých koncepcí…

Mountfield věří ve své výrobky
Mountfield je přesvědčen o vysoké kvalitě svého zboží, což dokazuje i nově poskytovaná záruka na všechny typy sekaček, motorových kos, řetězových pil a dalšího sortimentu. Záruka je prodloužena na dva roky, což rozhodně není obvyklé a u nás ji poskytuje pouze Mountfield. Většinou se možné závady neobjeví hned a tento přístup dává zákazníkovi jistotu.

Mulčování - zajímavá alternativa
Nemáteli chuť shrabovat trávu a pracně vynášet koše od vaší sekačky nevadí. Ušetřit  zhruba dvacet procent času a ještě pohnojit trávník umožňuje mulčovací  technologie.