automobily | motocykly | hobby | počítače a elektronika | zahradní technika | energie | video-foto-film | scooter | lodě | mobiltest

Bílá technika

Aktualizováno 22.4.2003

E-mail

 

  

 

 

Bílá technika

Nová pračka Indesit s horním plněním
Rozumíte své pračce? Margherita display rozumí vám
Sporáky Ariston 
50x60 cm

Samočistící trouby
Domácnost  třetího tisíciletí
Pračky Indesit s vrchním plněním
Myčky nádobí Ariston
Myčka nádobí Indesit evolution

Zahradní technika

Motorové pilyMountfield věří ve své    výrobky
Mulčování
zajímavá alternativa
Motorové  sekačky s pojezdem

   Tipy ze serveru

Jedete do Chorvatska s lodí?
Motocykly KYMCO
Minolta DIMAGE 7
BMW F 650 GS

Voigtländer
Olympus Camedia E-10
Kabely Profigold
Dálkový ovladač snů
Voigtländer
Jaguar XJ6 3.2
Auta pro jachting
Výfuky od Pařízků
Onkyo TX-DS 57
Filmový skener Kodak RFS 3600

USB - dobré řešení

Motorové pily

Motorové lodě
Nafukovací čluny
Vodní skútry
Plachetnice

 

 

 

Leon@rdo přináší internet do kuchyně

 Leon@rdo není kuchař, ale zná mnoho receptů, není to instalatér ani technik, ale okamžitě pozná, když se porouchá nějaký spotřebič, není dokonce ani paní na výpomoc v domácnosti, ale umí dávat pozor na obsah chladničky i spíže, a pokud dostane příslušné informace a pokyny, zná data vypršení trvanlivosti jednotlivých potravin.

Leon@rdo je nenápadný, avšak elegantní dotykový monitor společnosti Merloni Elettrodomestici. Funguje bez myši i bez klávesnice, stačí se jej dotýkat prstem. Představuje vrchol výrobkové řady Ariston Digital, která díky protokolu Wr@p (Web Ready Appliances Protocol) komunikuje se všemi domácími spotřebiči vybavenými inteligentním adaptérem a koordinuje jejich činnost. Instalace systému je velmi jednoduchá – koneckonců snadnost používání je jedním z hlavních rysů všech výrobků Ariston Digital.

Jediné, co musíte udělat, je zapnout spotřebič do sítě. Není třeba ani přidávat další kabely, ani pořizovat počítač pro správu dat. Leon@rdo komunikuje s uživatelem i s asistenčním centrem pomocí internetového prohlížeče. V rámci systému dovoluje také zřízení poštovní schránky pro odesílání a přijímání e-mailů, elektronického organizéru, poznámkového bloku či kalendáře.

Díky tomuto jednoduchému a progresivnímu systému bude možné mít domácnost neustále pod kontrolou. Leon@rdo umožňuje nákupy po internetu, pomocí regulace spotřeby energie zabraňuje výpadkům proudu, monitoruje funkčnost všech domácích spotřebičů a hlásí veškeré poruchy do zákaznického asistenčního centra. Dokonce je schopen zobrazit obsah vaší spíže.

Kromě toho nabízí milovníkům gastronomie a kuchařského umění velmi originální aplikaci, tzv. e-cooking: sporák či trouba Ariston si z internetu pomocí produktu Leon@rdo stahuje neustále aktualizované recepty a kuchařské programy. Sporák, jenž se stal „inteligentním“ spotřebičem právě díky internetu, si sám reguluje časy přípravy jídel, vaří je tím nejlepším možným způsobem a sám se vypne, když je vše dokonale uvařeno. Leon@rdo ale umožňuje také vytváření nových receptů, které jsou vylepšenou verzí receptů stažených z internetu, čímž spojuje vysokou dostupnost s kuchařskou představivostí uživatele.

Společnost Merloni Elettrodomestici uvažuje rovněž o využití funkcí Leon@rda ve formě softwarové aplikace. Srdce vaší domotické kuchyně se tak přesune přímo do vašeho počítače či laptopu. Software lze nejen snadno nainstalovat, ale i dále ovládat. Malá krabička připojená do zásuvky funguje jako přijímač a vysílačka zároveň.

                                                          / Merloni, al/

 

 

 

 

Další články v rubrice zahradní technika:

AL-KO COMFORT 52 BR
Bez dobré sekačky na trávu si nelze dnes již údržbu zahrady vůbec představit. Na trhu jsou jich stovky modelů, od těch nejjednodušších až po velmi komfortní. Také cenové rozpětí je velké. Jednoduché „strunovky“ můžete pořídit pod tisíc Kč, nejdražší stroje stojí i 50 tisíc Kč a více. Ne každý je však ochoten dát za sekačku značnou sumu a proto i zde platí, že nejdůležitější vlastností je co nejlepší poměr cena výkon.

Motorové pily
Každý chatař nebo chalupář se občas ocitne v situaci, kdy potřebuje nařezat větší množství dřeva. Pokud se jedná o slabší kusy nebo stará prkna, je to celkem snadné. Chcete-li však rozřezat například na zimu silnější kmeny, nepomůže vám obvykle ani cirkulárka. To je ta pravá chvíle pro řetězovou pilu.

Motorové  sekačky s pojezdem
Když jsme uvažovali v redakci, které sekačky na trávu bude nejlepší podrobit redakčnímu uživatelskému testu, dospěli jsme k názoru, že než se prodírat dnes již velmi silným  trhem se stovkami často stejných nebo obdobných modelů, bude lepší vybrat pouze představitele jednotlivých koncepcí…

Mountfield věří ve své výrobky
Mountfield je přesvědčen o vysoké kvalitě svého zboží, což dokazuje i nově poskytovaná záruka na všechny typy sekaček, motorových kos, řetězových pil a dalšího sortimentu. Záruka je prodloužena na dva roky, což rozhodně není obvyklé a u nás ji poskytuje pouze Mountfield. Většinou se možné závady neobjeví hned a tento přístup dává zákazníkovi jistotu.

Mulčování - zajímavá alternativa
Nemáteli chuť shrabovat trávu a pracně vynášet koše od vaší sekačky nevadí. Ušetřit  zhruba dvacet procent času a ještě pohnojit trávník umožňuje mulčovací  technologie.