automobily | motocykly | hobby | počítače a elektronika | zahradní technika | energie | video-foto-film | scooter | lodě | mobiltest

Bílá technika

Aktualizováno 31.3.2002

E-mail

 

  

 

 

 

 

Nové samočisticí trouby

Nové pečicí trouby Ariston šetří čas a námahu nejen při vlastní přípravě jídla, ale i při následném úklidu kuchyně.

Digitální trouby jsou vybaveny přehledným displejem a funkcí rychlého čištění (Fast Clean). Díky ní se trouba sama jednoduše vyčistí: zvýšená teplota spálí všechny usazeniny, jež se tak bez použití jakýchkoli chemikálií zredukují na několik gramů popela.

Úsporu času garantuje funkce rychlého pečení (Fast Cooking). Distribuce tepla je rychlá a účinná, proto je trouba okamžitě připravena k pečení bez nutnosti předehřívání. Jde o nejrychlejší troubu v Evropě: při stejném výkonu pracuje až o 50 % rychleji.

S novými troubami Ariston je pečení elegantní a jednoduché: potřebnou funkci stačí navolit na displeji. Displej také doporučuje recepty a je naprogramován tak, aby bylo zajištěno přiměřené teplo a větrání pro dokonalé upečení jakéhokoli pokrmu. Všechny modely jsou vybaveny technologií Wrap (Web Ready Appliances Protocol) a přednastaveny na připojení k internetu. Díky tomu je možné naimportovat si oblíbený recept z webové stránky přímo do paměti trouby.

Trouby Ariston, které navrhl designér Makio Hasuike, jsou k dispozici v řadě verzí.

Řadu Class charakterizují oblé tvary a rukojeť skrytá ve dvířkách. Dokonce i sklo je tvarově přizpůsobeno zaoblené formě trouby. Dvířka a rukojeť modelu Class Tradizione připomínají klasická litinová kamna.

Plochá dvířka bez rámu, množství tlačítek a digitální displej. Řada Tech kombinuje čisté linie s hi-tech stylem. Verze Tech Memory s vyčnívajícími tlačítky, výraznou rukojetí a hodinovým ciferníkem je ideální zejména do dřevěných kuchyní.

Jednodílná dvířka řady Style již na první pohled slibují snadnou údržbu. Rovný design, tvar rukojeti i tlačítek odráží robustní konstrukci trouby. Řadu doplňuje rovněž elegantní a praktická verze Style Deco.

Nové trouby značky Ariston jsou k dostání v celé paletě barev: anthracite, stainless steel, white, black, barley, antique white, antique stone, copper a old stone podle verze a modelu.

 

                                                          / Merloni, al/

 

Další články v rubrice zahradní technika:

AL-KO COMFORT 52 BR
Bez dobré sekačky na trávu si nelze dnes již údržbu zahrady vůbec představit. Na trhu jsou jich stovky modelů, od těch nejjednodušších až po velmi komfortní. Také cenové rozpětí je velké. Jednoduché „strunovky“ můžete pořídit pod tisíc Kč, nejdražší stroje stojí i 50 tisíc Kč a více. Ne každý je však ochoten dát za sekačku značnou sumu a proto i zde platí, že nejdůležitější vlastností je co nejlepší poměr cena výkon.

Motorové pily
Každý chatař nebo chalupář se občas ocitne v situaci, kdy potřebuje nařezat větší množství dřeva. Pokud se jedná o slabší kusy nebo stará prkna, je to celkem snadné. Chcete-li však rozřezat například na zimu silnější kmeny, nepomůže vám obvykle ani cirkulárka. To je ta pravá chvíle pro řetězovou pilu.

Motorové  sekačky s pojezdem
Když jsme uvažovali v redakci, které sekačky na trávu bude nejlepší podrobit redakčnímu uživatelskému testu, dospěli jsme k názoru, že než se prodírat dnes již velmi silným  trhem se stovkami často stejných nebo obdobných modelů, bude lepší vybrat pouze představitele jednotlivých koncepcí…

Mountfield věří ve své výrobky
Mountfield je přesvědčen o vysoké kvalitě svého zboží, což dokazuje i nově poskytovaná záruka na všechny typy sekaček, motorových kos, řetězových pil a dalšího sortimentu. Záruka je prodloužena na dva roky, což rozhodně není obvyklé a u nás ji poskytuje pouze Mountfield. Většinou se možné závady neobjeví hned a tento přístup dává zákazníkovi jistotu.

Mulčování - zajímavá alternativa
Nemáteli chuť shrabovat trávu a pracně vynášet koše od vaší sekačky nevadí. Ušetřit  zhruba dvacet procent času a ještě pohnojit trávník umožňuje mulčovací  technologie.