ÚVOD

Nedávno jsem listovala starými vydáními Yacht stylu a znovu jsem si přečetla článek "Chcete motorovou loď nebo jachtu?" z poloviny roku 1995, který mimo jiné nabízel přehled našeho trhu s motorovými loděmi. Musím konstatovat, že od té doby se toho dost změnilo a dnešní trh poskytuje podstatně širší nabídku.

SESSA

OYSTER 20

Italské lodě, které charakterizuje elegance, lehkost tvarů a kvalita provedení.  Sessa marine lodě vyrábí již  40 let. Během doby se vypracovala na špici mezi evropskými výrobci lodí.Typický italský design, elegance a vysoká kvalita daná použitím moderních technologií a materiálů. Výrobní program sestává z několika řad lodí podle účelu jejich použití.

 

BAYLINER

BAYLINER 2052 CAPRI

Standardní americké lodě, které se řadí do levnější cenové kategorie, ale u nás jsou oblíbené a celkem dobře prodávané. Jsou konstruovány spíše pro klidnější vodu a větší vlny na moři jim příliš dobře nedělají. Bayliner nabízí jak sportovní menší lodě - řada Capri a větší obytné - řada Ciera.

 

DUFOURFrancouzský Dufour nabízí kromě plachetnic i řadu motorových lodí ACM. Jsou to pohodlné obytné lodě masivní konstrukce, kde najdete minimum plastů a hodně dřeva. U všech motorových člunů je nová koncepce tvaru trupu, která umožňuje použít méně výkonný motor při zachování stejné rychlosti plavby.