automobily | motocykly | hobby | počítače a elektronika | zahradní technika | energie | video-foto-film | scooter | lodě | mobiltest

Bílá technika

Aktualizováno 22.3.2004

E-mail

 

  

 

 

  

Bílá technika

„Zrcadlo řekni mi kdo je v kuchyni nejkrásnější“
Bílá technika - DESIGN 2004


   

Krásná a inteligentní myčka Ariston LD87 redakční test
Chladničky A+
Nová řada spotřebičů
Kupujete chladničku?
Kupujete myčku?

  

Leon@rdo přináší internet do kuchyně
Nová pračka s horním plněním
Rozumíte své pračce? Margherita display rozumí vám
Sporáky 50x60 cm
Samočistící trouby
Domácnost  třetího tisíciletí
Pračky  s vrchním plněním
Myčky nádobí Ariston
Myčka nádobí Indesit evolution

Zahradní technika

Motorové pilyMountfield věří ve své    výrobky
Mulčování
zajímavá alternativa
Motorové  sekačky s pojezdem

   Tipy ze serveru

Jedete do Chorvatska s lodí?
Motocykly KYMCO
Minolta DIMAGE 7
BMW F 650 GS

Voigtländer
Olympus Camedia E-10
Kabely Profigold
Dálkový ovladač snů
Voigtländer
Jaguar XJ6 3.2
Auta pro jachting
Výfuky od Pařízků
Onkyo TX-DS 57
Filmový skener Kodak RFS 3600

USB - dobré řešení

Motorové pily

Motorové lodě
Nafukovací čluny
Vodní skútry
Plachetnice

 

 

 

My pracujeme, vy žijte. Nová řada Indesit

Značka Indesit je úzce spojená se svým hlavním mottem: „We work, you play“, tzn. „My pracujeme, vy žijte.“
V letošním roce na trh přichází značka Indesit s celou inovovanou řadou svých domácích spotřebičů. Mají řadu funkcí, které všechny splňují motto značky Indesit. Svým spotřebitelům umožňují užívat si volného času plnými doušky. 

Vaření 

Nová řada sporáků navržená italským designerem Giugiarem byla vytvořena pro ty, kteří požadují pěkný vzhled a funkčnost. Tvary jsou zaoblené, design mladý, půvabný a praktický, technická řešení jsou ergonomická a originální. 

Nový design dvířek trouby činí sporák esteticky jedinečným a zlepšuje interní pohled, zatímco tvar rukověti zajišťuje bezpečné uchopení a harmonicky zapadá do jednoho celku. Dveře trouby mají velmi elegantní profil a usnadňuje jeho zavírání
a otvírání.Varná plochá deska bez šroubků a prohybů usnadňuje čištění. Podmanivá linie „zvlnění“ robustních mřížek zajišťuje stabilitu hrnců. Kromě toho, nové modely v nerezovém provedení plně uspokojí ty, kteří preferují hi-tech styl. 

Od multifunkčních elektrických až po tradiční plynové trouby, od nových vařidlových desek s rychlovarnými hořáky až po elektronický zapalovací systém – tak široká je nová řada sporáků Indesit, ze které si každý vybere model, který bude plně odpovídat jeho představám. 

Sporák K 6C7 M.C (W)

Předností tohoto sporáku je sklokeramický typ varné desky. Deska je absolutně hladká, zaručuje velmi snadné čištění a maximální stabilitu hrnců na její ploše. Regulace teploty je velmi jednoduchá, díky termostatu se šesti různými pozicemi. Kontrolky zbytkového tepla zajišťují bezpečné užívání sporáku. Kromě toho, v případě, že zrovna nevaříte, můžete sklokeramickou desku použít jako odkládací plochu, když se u vás sejde mnoho přátel na večeři. 
Doporučená cena: 16 790 Kč

Praní 

Vzhled je důležitý. Z pohledu značky Indesit nespočívá hodnota designu pouze v originalitě navrženého řešení, neboť dennodenně používaný výrobek musí být praktický a funkční. Právě proto vynikají nové pračky, zásluhou designéra Giugiaro, mladistvostí a krásou, a současně nabízejí inovovaná řešení co do praktičnosti. Ve všem, v každičkém detailu, se pojí elegance s robustností a funkčností. To aby bylo zajištěno snadné používání a dlouhá životnost.

Pračky Indesit se vyznačují novým inovovaným designem. Dvířka u praček jsou nová a mají průměr neuvěřitelných 30 centimetrů. Díky novým pračkám Indesit je život stále jednodušší a zvládání techniky snazší. Tento nový přístup spočívá v široké nabídce vhodného pracího programu. Existují tři oblasti, které uživateli pomáhají zvolit si to, co je pro něj nejlepší. 

Buď to může být STANDARD (pro běžné programy) nebo TIME4U (programy, které šetří čas) nebo SPORT (speciální program pro boty a sportovní oblečení). Indesit má nyní více programů a všechny jsou koncipované tak, aby svým uživatelům ušetřily čas. Ovšemže ne na úkor kvality praní. A jaké jsou novinky v programech?

Programy Time4You šetří čas. Jsou určeny těm, kteří chtějí mít co nejlépe vypráno, ale nechtějí dlouho čekat. Zatímco standardní prací cykly trvají u spotřebičů jiných značek téměř dvě hodiny, láme Indesit všechny časové rekordy. A to navíc v energetické třídě A. Běžné prádlo je čisté a připravené k použití za necelou hodinu. 

Pračky Indesit jsou rovněž určeny pro milovníky sportu a jiných aktivit ve volném čase. Nová nabídka zahrnuje dva prací cykly speciálně určené pro sportovní obuv a oděvy, které vyžadují zvláštní zacházení. Díky šetrnému programu a velké rychlosti praní se sportovní oděvy nezdeformují a ani neodřou a ve výsledku budou čisté a svěží. Díky speciálnímu patentu Indesit zůstanou sportovní boty vždy v perfektním stavu, protože v průběhu praní setrvávají na stěnách koše – nedřou se, neklepou o sebe a  při praní zdaleka tak nehlučí. 

Pračka WIE 147 X

Tato pračka se řadí do speciální řady Evolution. Hlavním mottem této řady je evoluce jednoduchosti. Z toho jasně vyplývá, že řada je navržena tak, aby obsluha praček byla pro každého srozumitelná a jednoduchá. Displej je tím, čím řada Indesit „Evolution“ jednoznačně vyniká, především však je nástrojem, který umožňuje bezprostřední zobrazení všech důležitých informací, kupříkladu času do konce právě probíhajícího cyklu. Velice užitečná funkce se nazývá memo, protože si pamatuje vámi upřednostňovaný prací program. Prostě spustíte jakýkoli program, vyberete nastavitelné funkce, potřebnou teplotu a hodnoty pro odstřeďování a přestavíte volič na tuto funkci.
A vaše volba se ihned zapamatuje. Potřebujete-li tentýž cyklus opět vyvolat, stačí pouze nastavit volič na indikovanou pozici. I u této pračky najdete speciální programy Time4You a Sport.

Doporučená cena: 15 490 Kč

Mytí s Indesitem 

Nová řada myček Indesit nabízí inovovaná řešení s mnohostranně použitelnými a inteligentními programy. Protože Indesit chce svým spotřebitelům nejenom usnadnit život, ale také – a to především – jej zkvalitnit. 

Nové myčky Indesit jsou robustnější než všechny ostatní konkurenční výrobky, ale díky tomu jsou odolnější. Větší odolnost zaručují inovovaná celokovová dvířka, výsuvný systém a systém otvírání. Solidní a silná dvířka stačí jen otevřít a člověk hned pozná, jak jsou pevná. Nová ocelová ložiska pro otevírání koše jsou zárukou bezpečné a přesné manipulace, i s plnou zátěží až 12 kg. 

Myčky Indesit nabízí úplnou novinku -  „Koš3“. Jedná se o speciální koš, který se vyznačuje třemi základními charakteristikami. Je zde více prostoru, více odolnosti a dále má lepší vysouvání. 

Indesit má rovněž nejrychlejší mycí program třídy A s vynikajícím výkonem, který trvá jen o něco málo déle než 1 hodinu. Indesit tak zaručuje, že každý den máte „více času pro sebe“. 

Indesit v této řadě uvádí na trh také speciální program vytvořený „pouze pro vás“, který umyje všechno nádobí v horním koši za pouhých 40 minut. Nádobí bude po této době dokonale umyté a připravené k novému použití. Díky exkluzivnímu programu pod jménem „Just you“ již není důvodu, proč mýt nádobí v ruce, ani když jste sami doma. Stejná náplň se v myčce umyje lépe, za kratší dobu, s o 50 % menším množstvím horké vody, a ještě si ušetříte 80 % práce, protože vše, co musíte udělat, je vložit nádobí a vyjmout je ven.

Myčka IDE 100

Pro tuto myčku, která pochází ze speciální řady „Evolution“, je význačným rysem displej. Je to zároveň symbol jednoduchosti a efektivní technologie. Jde o extrémně praktický digitální displej, který spotřebiteli poskytuje rychlý přístup ke všem informacím, které lze navíc v kterémkoli okamžiku kontrolovat a měnit. Po zvolení programu na voliči se na displeji okamžitě zobrazí informace o předem zvoleném programu: odhad jeho délky, typ mytí. Pro vynikající osušení, bez šmouh a zaschlých kapek na nádobí, je tu program Sušení plus. Pokud aktivujete tuto funkci, zvýší se teplota posledního oplachování o 4-5 stupňů a značně se zlepší výsledky fáze sušení, a to jen za cenu 5 minut chodu programu navíc. 

Doporučená cena: 17 490 Kč

Chlazení s Indesitem

Obecně platí, že design je záležitostí formy. Avšak v případě nových chladniček Indesit v provedení podle designera Giugiara je design především věcí podstaty. Moderní a zaoblené linie, inovovaná řešení vnitřku a volba materiálu, to vše uspokojí každého, kdo hledá sílu, ergonomiku a praktičnost. Ani jediný detail není sám o sobě jednou provždy dán: všechno je nejen pastvou pro oči, ale také užitečné a robustní. Jako ta nová dvířka: tak solidní a dají se snadno otvírat, to vše díky ergonomičtější rukojeti. Jediný ovládací panel, který umožňuje snadnější nastavování funkcí a jejich kontrolu pouhým letmým pohledem, konkávní linie dvířek a zaoblené rohy, jež propůjčují celé konstrukci zvláštní vyváženost a dojem novosti. I uvnitř se v každém prvku kloubí elegance s praktičností: robustní a prostorné zásuvné jednotky, jež jsou částečně transparentní, takže je zvenčí vidět, co v nich je; robustní a přitom funkčně flexibilní nádoby, které se snadno vyndávají a přemísťují podle toho, kde je zrovna na ně místo. A celá řada dalších nových funkcí, které činí chladničky Indesit stále prostornějšími, účinnějšími a flexibilnějšími. 

Vnitřek nových chladniček Indesit byl oproti původním zcela přepracován z hlediska lepšího využití prostoru a efektivnějšího ukládání pokrmů. Velký úložný prostor je plně zužitkován a pokrmy v něm lze uchovávat odděleně a v ideální poloze. V chladničce najdete jak ideální prostorný oddíl držáků lahví, tak také prostorný oddíl na zeleninu. Oddíl držáku láhví je prostornější a vejdou se do něj v celé své délce i velké
a objemné láhve – včetně dvoulitrových. Oddíl na zeleninu je
u nových dvoudvéřových chladniček větší a prostornější, nabízí víc místa pro ovoce a zeleninu, kterou už není třeba na sebe mačkat a nechat ji zkazit. Obsah si po delší dobu zachová svěžest a vynikající chuťové kvality. 

Nové chladničky Indesit nabízejí možnost uchovávání pokrmů s těmi nejvyššími parametry. Je zde celá řada nových funkcí pro optimalizaci chladících podmínek, prodlužuje se období, po které si pokrmy uchovají jakost a zůstávají čerstvými, ale zároveň je věnována nemalá pozornost i spotřebě elektrické energie a péči o životní prostředí. 

 

 

 

Novinkou v chladničkách Indesit je i speciální prostor pro variabilní ukládání nápojů – tzv. Play Zone. Díky tomuto systému lze ukládat v chladničce plechovky a láhve všech velikostí a pořádek zůstane zachován. Se systémem Play Zone není třeba vršit plechovky a láhve na sebe, není třeba se bát, že se neopatrnou manipulací převrhnou. Nápoje se také rychleji vychladí, neboť vzduch prostorem mezi láhvemi lépe cirkuluje. Ale tím nejlepším, co Play Zone nabízí, je flexibilita: prostor vzniká tam, kde je ho zrovna zapotřebí, jakmile se určité místo uvolní, máte je ihned k dispozici. Systém lze podle potřeby použít na kterékoli poličce. Zbude-li například v chladničce jen pár láhví vína, systém je takřka úplně plochý, přesto však zajistí uložení láhví ve správné poloze. Když na druhé straně potřebuje spotřebitel chladit mnoho nápojů, lze ze systému snadno udělat třípatrovou konstrukci, připravenou pojmout láhve různých tvarů a velikosti. Navíc je systém neobyčejně jednoduchý, snadno se sestavuje a demontuje, přemísťuje a vyndává, snadno se čistí, a dá se dokonce i umýt v myčce nádobí.

A na závěr třešnička na dortu – na chladničky Indesit teď můžete psát. Využijte dvířek jako tabule a už nikdy nezapomenete na to, co koupit… Fantazii se meze nekladou, není totiž nutné se omezit jen na psaní nákupního seznamu. 

Chladnička BE 34 PS

Tato chladnička obsahuje novinku Play Zone se všemi jejími přednostmi. Další významnou vlastností u chladničky tohoto typu je Super Hygiena. Speciální inovační prvek je obsažený ve filmu, jímž jsou potaženy vnitřní stěny jednotlivých oddílů chladničky. Představuje fyzickou bariéru bránící šíření bakterií, jež navíc chrání potraviny před napadením mikroby, plísněmi a prodlužuje jejich skladovatelnost v čerstvém stavu a vysoké kvalitě. A chystáte-li se uspořádat velkou party, chladnička s mrazničkou Indesit vám ušetří čas s mrazením ledu – zásobníky jsou totiž umístěné ve dveřích mrazničky a nezabírají vůbec žádné místo navíc.
Doporučená cena: 18 990 Kč

 

/al/