INTERKAMERA 2001
Již po osmnácté proběhla v Praze výstava Interkamera. Ta první byla uspořádána v roce 1967. Zaměření výstavy se v posledních letech rozšířilo o digitální obraz a tak od roku 2000 je dvouletý cyklus doplňován výstavou se zaměřením pouze na digitální technologie. Vystavalo  více než 60 firem z oblasti foto, video a prezentace obrazu, mj. společnosti Olympus, Canon, Kodak, Konica, JVC, Elvia Pro (SONY), Hewlett Packard, Samsung, Pentax, Fomei atd. 

 

Filmový skener RFS 3600

Na Interkameře  byl představen a zároveň také získal ocenění „ Zlatý objektiv Interkamery“ filmový skener od Kodaku. Aktuálně v době, kdy stále větší oblibu získává digitální fotografie a archivace fotografií v počítači. 

Použití klasického skeneru (skenujete pozitiv)  je dnes celkem běžná praxe. Výhodou filmového skeneru je snímání z negativu, případně z diapozitivu, čímž odpadá další zpracování v minilabech a navíc můžete fotografii upravit dle své představy a vytisknout si, případně nechat zpracovat od profesionálů fotografie vámi zvolené. Samozřejmě tato forma zpracování šetří nejen peníze, ale i čas, protože pokud si fotografii nevytisknete sami, pak ji můžete poslat ke zpracování mailem a hotové fotografie dostanete poštou. 
Tento skener ale uspokojí svým výkonem i profesionály.
3 600 dpi umožňuje i předtiskovou přípravu ve zpracování obrazu. Snímání je schopno výkonu až do velikosti souboru 50 MB s věrným obrazem. Je možné vytvářet digitální soubory i pro náročné aplikace. Jsou zde podmínky pro široké spektrum 35 mm filmů a výstupních profilů, použít jej můžete i s různými monitory, výstupními zařízeními, upravit obraz můžete i ve standardizovaném barevném prostředí – RGB , CMYK, Lab. 
Intuitivní uživatelské prostředí umožní rychle zvládnout obsluhu skeneru, obraz můžete editovat použitím snadno ovládatelných nástrojů barev a stupnice tónů. Pokud si provedete např. obtížné nastavení pro problematický snímek, pak skener umožní nastavení zachovat. RSF 3600 umožňuje dávkové snímání filmů – až 36 snímků bez potřeby držáků. 
Skener je dodáván s volitelným algoritmem vyvážení scény (SBA), vyvinutým firmou Kodak, který optimalizuje barevné vyvážení a denzitu snímání barevných negativních i pozitivních filmů. Další výhodou skeneru je jeho mobilita. Klidně jej můžete vzít sebou na cesty, protože váží jen 1,5 kg a jeho míry jsou 29 x 20 x 11 cm.  Dodává se s vybavením jak pro PC, tak i pro Macintosh. Softwarové vybavení obsahuje Adobe Photoshop LE 5.0. Váš počítač s PC kompatibilní musí mít Windows 98 a více, 128 MB RAM, 200 MB volného místa na disku. Pracuje s rozhraním SCSI nebo USB.
Cena skeneru je 73 000 Kč.

/AL/


 

Filmový skener RFS 3600

Na Interkameře  byl představen a zároveň také získal ocenění „ Zlatý objektiv Interkamery“ filmový skener od Kodaku. V době, kdy stále větší oblibu získává digitální fotografie a archivace fotografií v počítači, se stává užitečnou pomůckou i filmový skener, který může s úspěchem používat i laická veřejnost a nejen profesionálové. 

Propojovací kabely Profigold

Zatímco vybrat co nejlepší elektronické komponenty  pro domácí kino považuje většina zákazníků  zcela logicky za prvořadé,  relativně málo jich věnuje pozornost propojovacím kabelům. 

Fuji FinePix S1 Pro

Profesionální stroj FinePix S1 Pro je momentálně absolutní světová špička a přitom má velmi sympatickou cenu, a to je velmi příjemné překvapení. .

Canon DM-XL 1 E

Canon je tedy opět prvním výrobcem, který zabudoval do amatérské kamery nástavec pro výměnné objektivy. 

Opravdové domácí kino!

Také uvažujete o pořízení domácího kina? Pak je tento článek určen právě vám. Na rozdíl od klasického pojetí se širokoúhlým televizorem představujeme skutečné domácí kino vzniklé spojením videa a projekční techniky

Co je Digital 8?

Také chcete digitální kameru za cenu analogové? Vaše sny se můžou brzy splnit, firma Sony uvedla na trh řadu digitálních kamer Sony Digital 8 s digitálním záznamem na kazety systému Hi8 a se zajištěnou zpětnou kompatibilitou pro přehrávání starších nahrávek Video 8 a Hi8.

Systém digitální fotografie Olympus

Firma Olympus nenabízí pouze digitální fotoaparáty, ale hned celý promyšlený systém pro digitální fotografii. Nenechává tak uživatele napospas digitální technologii, naopak ho tímto světem provádí a dodává nejrůznější příslušenství.

 

 

 

Voigtländer

Výborné optické a mechanické vlastnosti a neuvěřitelný poměr cena výkon. Dobrý design a uzpůsobení pro nejoblíbenější světové zrcadlovky. To je stručné vyjádření o objektivech, které vrátily tradičnímu světovému výrobci  Voigtländeru  po letech opět ten největší lesk.

Olympus Camedia E-10

Uvedením Camedie E-10 píše Olympus první řádky nové digitální historie. Nejenže poprvé ve své historii představil profesionální „digi“, ale poměrem cena/výkon postavil laťku opravdu vysoko.

Ukaž mi v jaké brašně bydlí tvůj miláček

Pracovat se špičkovým "foťákem" je nejen sen každého začínajícího fotografa, ale i zaníceného fotoamatéra. Čím se však technika rozrůstá, tím důležitější je vlastnit kvalitní fotobrašnu. 

Videokamery JVC

DY 700E

Firma JVC patří k firmám, které nemusíme čtenářům dlouho představovat. S jejími výrobky se setkáváme prakticky od počátku zavedení systému VHS. 

DVC-PRO 50
nový profesionální digitální formát

Nový formát společnosti Matshushita dále zvyšuje kvalitu záznamu oproti svému staršímu bratříčkovi DVC-PRO. Stejně jako on je určen především pro oblast profesionálního televizního vysílání. 

Nintaus 9901  - DVD, které tu ještě nebylo

  

Má nejen všechno, co má mít správné „DVD“,  ale v některých, pro uživatele velmi zajímavých vlastnostech, je mnohem lepší. Na světovém trhu je zatím unikátní.  Na rozdíl od konkurence nemá zámek na region a  ani  ochranu Macro Vision.

Sigma HSM
Extra rychlé motory 

Sigma jako celkem třetí výrobce objektivů a jako první výrobce systémových objektivů pro ostatní značky fotoaparátů uvedla na trh objektivy se zabudovaným rychlým vnitřním motorovým pohonem.

Olympus Camedia C-2000Z

Digitální fotoaparát s novým designem

Data/video projektory na českém trhu

Jak už samotný název napovídá, data/videoprojektor je určen pro promítání počítačových dat (vlastně všeho, co je na obrazovce, tedy text, obrázky, tabulky, animace) nebo signálu z videopřehrávačů. 

Zrcadlovky Canon EOS

Canon představuje své příspěvky do rodiny jednookých zrcadlovek Canon EOS. Jedná se o dva přístroje určené pro nejširší veřejnost - EOS 300 a EOS 3000. Oba přístroje se vyznačují velmi širokým použitím nejmodernějších technologií známých dosud jen u profesionálních modelů.

Kodak DCS 620

Kodak uvedl nový profesionální digitální fotografický přístroj postavený na těle Nikonu F5. Pokračuje ve stopách řady DCS, která využívá výhody klasických špičkových fotoaparátů