automobily | motocykly | hobby | počítače a elektronika | zahradní technika | energie | video-foto-film | scooter | lodě | mobiltest

Bílá technika

Aktualizováno 20.2.2002

E-mail

 

  

 

 

 

 

Pračky Indesit s vrchním plněním

Indesit, moderní a inovativní značka, která stále posiluje svou pozici na evropském trhu, nyní představuje nové pračky s vrchním plněním. Tyto pračky představují perfektní volbu pro spotřebitele, kteří žádají nejmodernější design kombinovaný s maximální praktičností.

Pro design nové řady, vytvořený renomovanou italskou designérskou firmou Italdesign-Giugiaro S.p.A., jsou charakteristické zaoblené rohy a řada dalších praktických a originálních řešení. Jejich společným jmenovatelem je ergonomie: otvor pro vkládání prádla je největší ze všech modelů na trhu, tvar držadla dvířek usnadňuje otevírání, symboly na panelu jsou velmi názorné. Obsluha i údržba nových praček je velmi jednoduchá. Na vytažení zásobníku na prací prostředky stačí jedna ruka. Stejně snadno přístupný je také filtr.

Pračky s vrchním plněním Indesit, podobně jako ostatní přístroje této značky, vynikají odolností a spolehlivostí. Jejich šířka 40 cm řeší všechny problémy s nedostatkem prostoru. Optimalizace pracích programů, nová konstrukce a inovované ovládací prvky zaručují nízkou spotřebu energie. Pračky Indesit třídy A nejen šetří elektrickou energii, ale vyznačují se i mimořádně dlouhou životností.

Praní stokrát jinak

Nová funkce Ruční praní nabízí dva specifické programy pro praní oděvů z hedvábí a z vlny, které jsou jinak velmi náročné na údržbu. Speciální rotace bubnu a optimální dávkování vody zaručuje, že se oblečení z těchto materiálů pere stejně šetrně jako při ručním praní.

Program Denní přepírání při 30 °C dovoluje snadno přeprat a osvěžit i různobarevné prádlo doslova každý den. Trvá pouze 30 minut a vypere až 3 kg prádla při teplotě 30°C.

Pro perfektní vyprání i velmi odolných skvrn je určena funkce Odstraňování skvrn, která optimalizuje požadovaný program, tak, že vypere i obtížně odstranitelné skvrny.

Stisknutím tlačítka Snadné žehlení se aktivuje elektronická funkce, která řídí dávkování vody a charakter odstřeďování tak, aby došlo k minimálnímu zmačkání prádla.

Vysoký výkon a spolehlivost

Moderní a praktická konstrukce praček Indesit s vrchním plněním je zárukou jejich odolnosti. Exkluzivní systém potlačení vibrací řídí vyvážení náplně pračky, optimalizuje pohyb bubnu i cyklů odstřeďování a tak snižuje vibrace na minimum. Díky tomu jsou nové pračky spolehlivé a extrémně tiché.

Časovač odloženého startu umožňuje odložit začátek pracího programu až o 12 hodin. Stačí naplnit buben prádlem, nastavit program a pračka se sama zapne v předem zvoleném čase. Její provoz je velmi tichý, takže bez rizika hluku dovoluje prát i v nočních hodinách.

Snadné plnění, perfektní praní

Otvor pro vkládání prádla nových praček Indesit je o celých 13 % větší než u konkurenčních produktů. Navíc má zaoblené okraje, takže vkládání i vyjímání prádla je rychlejší a bezpečnější. Vkládání prádla ještě více usnadňuje speciální ergonomický náklon plnicího otvoru.

Indesit vytvořil nejjednodušší mechanismus pro rychlejší důkladné vyčištění zásobníku na prací prostředek. Jediným stiskem tlačítka uprostřed zásobníku lze zásobník kompletně vyjmout a vyčistit. Díky dvěma kolečkům, která se vysunou po lehkém zatlačení na odjišťovač, lze tuto novou pračku s vrchním plněním snadno a rychle posunovat, což usnadňuje i veškerá čištění.

Filtr konečně přestal být tajemným předmětem, ukrytým uvnitř pračky. U nových praček s vrchním plněním Indesit je filtr snadno dostupný a vyčistitelný. Stačí se dotknout základové desky pračky a filtr lze snadno vyjmout a vyčistit. Celá operace je velmi rychlá a dá se provést i jednou rukou.

 

/la/

 

Další články v rubrice zahradní technika:

AL-KO COMFORT 52 BR
Bez dobré sekačky na trávu si nelze dnes již údržbu zahrady vůbec představit. Na trhu jsou jich stovky modelů, od těch nejjednodušších až po velmi komfortní. Také cenové rozpětí je velké. Jednoduché „strunovky“ můžete pořídit pod tisíc Kč, nejdražší stroje stojí i 50 tisíc Kč a více. Ne každý je však ochoten dát za sekačku značnou sumu a proto i zde platí, že nejdůležitější vlastností je co nejlepší poměr cena výkon.

Motorové pily
Každý chatař nebo chalupář se občas ocitne v situaci, kdy potřebuje nařezat větší množství dřeva. Pokud se jedná o slabší kusy nebo stará prkna, je to celkem snadné. Chcete-li však rozřezat například na zimu silnější kmeny, nepomůže vám obvykle ani cirkulárka. To je ta pravá chvíle pro řetězovou pilu.

Motorové  sekačky s pojezdem
Když jsme uvažovali v redakci, které sekačky na trávu bude nejlepší podrobit redakčnímu uživatelskému testu, dospěli jsme k názoru, že než se prodírat dnes již velmi silným  trhem se stovkami často stejných nebo obdobných modelů, bude lepší vybrat pouze představitele jednotlivých koncepcí…

Mountfield věří ve své výrobky
Mountfield je přesvědčen o vysoké kvalitě svého zboží, což dokazuje i nově poskytovaná záruka na všechny typy sekaček, motorových kos, řetězových pil a dalšího sortimentu. Záruka je prodloužena na dva roky, což rozhodně není obvyklé a u nás ji poskytuje pouze Mountfield. Většinou se možné závady neobjeví hned a tento přístup dává zákazníkovi jistotu.

Mulčování - zajímavá alternativa
Nemáteli chuť shrabovat trávu a pracně vynášet koše od vaší sekačky nevadí. Ušetřit  zhruba dvacet procent času a ještě pohnojit trávník umožňuje mulčovací  technologie.