automobily | motocykly | hobby | počítače a elektronika | zahradní technika | energie | video-foto-film | scooter | lodě | mobiltest

Bílá technika

Aktualizováno 10.10.2002

E-mail

 

  

 

 

 

 

Rozumíte své pračce? Margherita display rozumí vám

Margherita – krásné jméno pro inteligentní pračku s digitálním displejem

Společnost Merloni Elettrodomestici uvedla na český trh novou ucelenou řadu praček s intuitivním ovládáním a společným názvem Margherita. Řada obsahuje širokou škálu modelů, vhodných pro různé nároky uživatelů i odlišné prostorové dispozice.

Důležitým prvkem ovládání je přehledný digitální displej, který pomocí osmi symbolů informuje o právě probíhajícím pracím cyklu. Zobrazuje čas a teplotu praní, otáčky odstřeďování, stupeň máchání a u praček se sušičkou i stupeň sušení. Svítící ikonka klíče upozorňuje na uzavření dvířek pračky. Další čtyři symboly jsou určeny pro speciální funkce a prací programy. Rychlé praní, program určený pro mírně zašpiněné prádlo, je ve srovnání se standardním pracím cyklem přibližně o 30 % kratší a úspornější. Volba Snadné žehlení zajišťuje optimální prací cyklus s větším množstvím vody, který eliminuje ždímání a zamezuje zmačkání prádla. Funkce Odstraňování skvrn optimalizuje vybraný program a účinně odstraňuje všechny druhy skvrn. Prací fáze a teplota jsou přizpůsobeny pro optimální využití síly pracího prášku. Časovač odloženého startu dovoluje začátek praní odložit až o 24 hodiny. Modely označené vlněnou pečetí jsou vybaveny programem Cachemire Gold, vhodným pro praní vlněných oděvů.

Základní nastavení displeje ukazuje předpokládanou dobu praní. Symboly všech funkcí, které je ve zvoleném pracím cyklu možné využít, blikají. Nabídkou lze procházet pomocí tlačítka Mode, výběr se provádí tlačítkem Select. Pro začátek pracího cyklu stačí už jen zmáčknout tlačítko Start. Nastavení lze upravovat i v průběhu praní. Na konci pracího cyklu se na displeji objeví slovo End.

Produktová řada praček s předním plněním zahrnuje čtyři modely o hloubce 60 cm, které se od sebe liší maximálním počtem otáček při odstřeďování (1400, 1200, 1000, resp. 800). Všechny patří do třídy A, jsou určeny pro 1 - 5 kg prádla a nabízejí výběr z 16 pracích programů. Spotřeba vody a energie je automaticky regulována podle typu náplně. Buben z nerezové oceli má obsah 46 litrů. Tři úzké modely, tzv. slim, mají hloubku pouhých 40 cm, přesto pohodlně vyperou až 5 kg textilií. Zde je možné vybírat z 1200, 1000 a 800 ot./min.

Zejména do malých a atypických koupelen jsou ideální pračky Margherita s horním plněním. Třída A zaručuje vysokou prací účinnost při nízké spotřebě vody a energie. Dvířka pro vkládání prádla patří k nejširším na trhu, funkce Easy Block navíc na konci pracího cyklu zastaví buben ve správné poloze.

 

                                                          / Merloni, al/

 

 

 

 

Další články v rubrice zahradní technika:

AL-KO COMFORT 52 BR
Bez dobré sekačky na trávu si nelze dnes již údržbu zahrady vůbec představit. Na trhu jsou jich stovky modelů, od těch nejjednodušších až po velmi komfortní. Také cenové rozpětí je velké. Jednoduché „strunovky“ můžete pořídit pod tisíc Kč, nejdražší stroje stojí i 50 tisíc Kč a více. Ne každý je však ochoten dát za sekačku značnou sumu a proto i zde platí, že nejdůležitější vlastností je co nejlepší poměr cena výkon.

Motorové pily
Každý chatař nebo chalupář se občas ocitne v situaci, kdy potřebuje nařezat větší množství dřeva. Pokud se jedná o slabší kusy nebo stará prkna, je to celkem snadné. Chcete-li však rozřezat například na zimu silnější kmeny, nepomůže vám obvykle ani cirkulárka. To je ta pravá chvíle pro řetězovou pilu.

Motorové  sekačky s pojezdem
Když jsme uvažovali v redakci, které sekačky na trávu bude nejlepší podrobit redakčnímu uživatelskému testu, dospěli jsme k názoru, že než se prodírat dnes již velmi silným  trhem se stovkami často stejných nebo obdobných modelů, bude lepší vybrat pouze představitele jednotlivých koncepcí…

Mountfield věří ve své výrobky
Mountfield je přesvědčen o vysoké kvalitě svého zboží, což dokazuje i nově poskytovaná záruka na všechny typy sekaček, motorových kos, řetězových pil a dalšího sortimentu. Záruka je prodloužena na dva roky, což rozhodně není obvyklé a u nás ji poskytuje pouze Mountfield. Většinou se možné závady neobjeví hned a tento přístup dává zákazníkovi jistotu.

Mulčování - zajímavá alternativa
Nemáteli chuť shrabovat trávu a pracně vynášet koše od vaší sekačky nevadí. Ušetřit  zhruba dvacet procent času a ještě pohnojit trávník umožňuje mulčovací  technologie.