automobily | motocykly | hobby | počítače a elektronika | zahradní technika | video-foto-film | scooter | lodě | mobiltest

motocykly                                             

  

 

 

 

 

Vždy dobře naladěn - výfuky LeoVince

Na letošní výstavě Motocykl byla pozoruhodná nejen plejáda zajímavých motocyklů a trvale se rozšiřující škála skútrů, které si stále častěji nacházejí své místo na českých silnicích, ale i zajímavé příslušenství. V této oblasti nás zaujal široký výběr produktů, který zde představila třebíčská firma HC com. Od zpětných zrcátek, elektrických skútrů či tlumičů řízení až po laděné výfuky a zabezpečovací zařízení motocyklů a skútrů. Zatímco s velmi zajímavým a nápaditým „zabezpečovákem“ Xena vás seznámíme později v redakčním testu, dnes jsme se zaměřili na výfuky LeoVince.
  
Výfuk je nejen nezbytné zařízení každého motocyklu či skútru odvádějící spaliny a tlumící hluk z motoru. Je také zařízením, které může měnit výrazně charakter zvuku, ale i přidávat výkon či měnit charakteristické výkonové křivky motoru. Samozřejmě výrazným způsobem může změnit k lepšímu i vzhled vašeho jednostopého miláčka.Jednou z firem, která má v tomto oboru dlouhou tradici je italská LeoVince.

Všechno to začalo před 50 lety v Turíně: tehdy dvacetiletý Pietro Mollo, automechanik a velký nadšenec motorek, opravuje, spíše pro zábavu, malé motocykly a skútry, a   specializuje se na přestavbu "tlumičů výfuků". Podpořen otcem se rozhodl zahájit vlastní činnost a v roce 1954 založil firmu SITO V malé garáži začíná vyroba tlumičů pro Vespu, Lambrettu a Guzzino.
V roce 1962 se firma přestěhovala do Monticello d´Alba, současného sídla, do dvou hal o velikosti 1000 m2.
Výrobky SITO pod které značka LeoVince spadá jsou na trhu nabízeny ve shodě s vývojem motocyklového odvětví: skútry Vespa a Lambretta v 60. letech, mopedy v letech 70., maxi-motorky v 70 - 80. letech. Dnes se firma Sito rozkládá na ploše 80 000 m2, z nichž je 20 000 zastřešených, a zaměstnává přibližně stovku lidí.
Výrobní kapacita přesahuje 600 000 jednotek ročně a denně směřuje více než 3 000 kusů do národní i mezinárodní prodejní sítě.
Samotná LeoVince, firma zaměřená na vývoj a výrobu specializovaných vysoce výkonnostních tlumičů pro motorové prostředky byla založena v roce 1987 Již po roce činnosti  dosáhla vedoucího postavení na evropském trhu, a to zejména díky sportovní filosofii, důkladnému  prověřování nových technických řešení i  díky důkladné kolaudaci prototypů. Dnes tlumičový systém LeoVince nabízí řešení pro závodní využití, a je zárukou nejen vysoké výkonnosti, ale i spolehlivosti ve všech směrech. Podle zaměření se vyrábí několik  specifických produktových řad.

SBK, racing pro sportovní čtyřtaktní motorky je poslední novinkou X3, homologovaná řada určená pro silniční enduro a kompetentní racingová řada určená pro motocross, enduro a supermotard. SCOOT je nová značka označující řadu skútrů. SilverTail  jsou výfuky které změní tvář vašeho Chopperu. Designeři  zde při výzkumu a  vývoji popouští uzdu fantazii ve snaze rozšířit svět výrobků "custom", které jsou chápány jako výrobky s vysoce kvalitním designem,  i skvělými vlastnostmi. SilverTail s novými řadami K02 a Pro-S přináší do Evropy pravý styl amerických "metric cruisers". K02 s celoocelovým chromovaným výfukem, který díky zvláštní úpravě nikdy neztrácí lesk a celistvost chromové barvy a který byl vytvořen pro motorkáře v rafinovaném stylu. Pro-S je pro motorkáře, kteří chtějí mít "ďábelský" stroj jak po vzhledové, tak po výkonnostní stránce. Celá úctyhodná řada SITO nabízí více než 250 systémů montovaných na motocykly, mopedy a skútry s 2 a 4-taktními motory většiny oblíbených světových výrobců motocyklů. Jenom namátkou ve skůtrech. Všichni „známí japonci“ od Hondy Yamahy až po Suzuki. Také nabídka pro evropské značky je excelentní. Například pro různé modely Aprílií více jak osmdesát modifikací pro Gileru více než třicet stejně tak i  Piaggio,  pro modely Peugeot je jich   kolem  padesáti. To samozřejmě bylo jen pár příkladů. Zastoupeny jsou i na tuzemském trhi méně známé značky jako například Benelli, Minarelli, Atala Hecker,  Puch či desítky dalších.  

Význačnou výhodou  všech výfuků LeoVince je, že splňují aktuální podmínky legislativy. V průběhu let prošly všemi testy, které požadují různé evropské předpisy. A to je samozřejmě velmi důležité, protože i sebelepší a super výkonný  výfuk by vám byl málo platný bez platného technického průkazu.

                                                                                            /per+hd

 

 

 

Další články v rubrice motocykly: