automobily | motocykly | sport, hobby, rybářství  | počítače a elektronika | zahradní technika | video-foto-film | scooter | lodě | mobiltest

Letecká doprava

8.1.2007

E-mail

 

 

 

 

 

Letecká doprava

Nové destinace z Ruzyně

Co si můžete vzít do kabiny letadla?

Jak jsme letěli pro "Bulíka"
aneb na návštěvě u největšího výrobce letadel na světě

Linky Praha - Londýn a Praha-Varšava otevřeny před šedesáti lety

Letecká doprava v Praze vzkvétá

SkyEurope – pražská dvojčata v plném nasazení

Boeingem 737 po hradech a zámcích

SkyEurope v Praze

Rozlítaný král

Z pražského letiště se stává středoevropský gigant

Víme, co všechno zahrnují letištní poplatky?

A 380 zahájil s motory Rolls Royce

easyJet přivítal stý letoun

Bouřlivý rozvoj dopravního letectví v Čechách

Největší Airbus s pneumatikami Michelin
Gigant roluje, aneb nová éra letectví
Discovery Travel - létá pravidelně do Ostravy
Discovery Travel - létá jinak
Soul - Praha
nonstop v pohodlí
SmartWings
příjemná překvapení
Zahájení s rozpaky
Britsh Airways otevřela historicky první spoj Prahy s londýnským letištěm Gatwick
Travel Service zahájí provoz nízkotarifních linek

Hobby

autodráha - hračka nejen pro děti
Také se vám třesou ruce? - dalekohledy
Akumulátorové vrtačky a vrtací šroubováky 

Zahradní technika

Motorové pilyMountfield věří ve své   výrobky
Mulčování
zajímavá alternativa
Motorové  sekačky s pojezdem

   Tipy ze serveru

Jedete do Chorvatska s lodí?
Motocykly KYMCO
Minolta DIMAGE 7
BMW F 650 GS

Voigtländer
Olympus Camedia E-10
Kabely Profigold
Dálkový ovladač snů
Voigtländer
Jaguar XJ6 3.2
Auta pro jachting
Výfuky od Pařízků
Onkyo TX-DS 57
Filmový skener Kodak RFS 3600

USB - dobré řešení

Motorové pily

Motorové lodě
Nafukovací čluny
Vodní skútry
Plachetnice

Také se vám třesou ruce? - dalekohledy?
Akumulátorové vrtačky a vrtací šroubováky 

 

 

Velký horský nástup


Zatímco ještě vloni se z Prahy nedalo dostat rozumně na hory letadlem od této sezóny  je nabídka opravdu více než lákavá. Grenoble, Ženeva,  Bergamo, Torino, či Basel - to jsou destinace, nad  kterými srdce každého lyžaře zaplesá a kam pohodlně doletíte s některou z nízkonákladových leteckých společností.

Se SkyEurope do Grenoblu a Turína

SkyEurope Airlines o Vánocích poprvé přepravila cestující na linkách z Prahy do zimních lyžařských destinací Grenoblu a Turína. Do italského Turína budou letadla SkyEurope létat až do března dvakrát týdně, do Grenoblu do konce zimního letového řádu pak vždy jednou týdně.

SkyEurope zároveň na svých www stránkách otevřely cestovního průvodce po evropských lyžařských střediscích, do kterých se nyní mohou milovníci rychlých svahů podívat letecky za skutečně atraktivní ceny. Informace najdete na internetové adrese http://www1.skyeurope.com/en/Default.aspx?CatID=127

SkyEurope umožňují přepravu lyží za poplatek, který je možné uhradit při rezervaci letenky nebo před podletem u prodejní přepážky SkyEurope v Terminálu 2 ruzyňského letiště. Aby se lyže dostaly do cílové destinace v pořádku, je třeba  aby byly dobře zabalené. Kvalitní obal zabrání poškození lyží, ale také ochrání před jejich ostrými hranami ostatní zavazadla v nákladovém prostoru a pracovníky handlingu.

Lyžařům SkyEurope doporučují včasný příchod k odbavení na letišti – přepážky se otevírají už 2 hodiny před odletem. Včasný příchod bude pro všechny cestující znamenat pohodlí při odbavovaní, ale také odlet načas. 

Za sněhem do Alp a s easyJet 

Zasněžené alpské vrcholky mají pro lyžaře téměř magnetickou přitažlivost, zvláště letos, kdy se naše hory spíše zelenají a česká lyžařská střediska zatím zejí prázdnotou. Českým lyžařům se však letos otevírají nové možnosti, jak se oddat zimním sportům uprostřed Alp i bez dlouhého cestování autobusem nebo autem. Díky novým leteckým linkám easyJet z Prahy do Ženevy, Basileje a Milána jsou nám Alpy mnohem blíž, navíc za ceny, které nám umožní zaletět si zalyžovat do Alp i vícekrát za sezónu. 

Ženeva se nachází na úpatí krásného pohoří Jura a díky blízkosti francouzských i švýcarských Alp je to ideální odrazový můstek k zimní dovolené. Během pouhých pár hodin cesty se můžete z Prahy dostat přímo do srdce nejlepších evropských zimních středisek, jako jsou Val d’Isère, Tři údolí nebo Chamonix. Díky levným letenkám společnosti easyJet vám již nic nebrání naplno si užít dovolenou! Z Prahy se dostanete do Ženevy a zpět již za 2598 Kč včetně letištních poplatků a jednoho páru lyží. 

Do špičkových zimních středisek nemusíte však vyrážet jen z Ženevy. Společnost easyJet letos přepraví stovky tisíc cestujících týdně i do oblíbených lyžařských destinací, jako jsou Milán nebo Basilej. I odsud se lze velice pohodlně dostat do nádherných středisek, například Zermattu nebo Saas Fee. 

„Díky letům společnosti easyJet jsou teď lyžařská střediska zase o kousek blíž. Ať už plánujete víkendový výlet nebo celotýdenní pobyt na sjezdovkách, při němž budete moci okusit švýcarskou a francouzskou pohostinnost, easyJet vám nabídne vhodný let. Nebojte se, s námi si Alpy skutečně vychutnáte,“ říká Paul Cable, marketingový manažer easyJet. 

/al/