automobily | motocykly | sport, hobby, rybářství  | počítače a elektronika | zahradní technika | video-foto-film | scooter | lodě | mobiltest

Letecká doprava

13.3.2006

E-mail

 

 

 

 

 

Letecká doprava

Rozlítaný král
Z pražského letiště se stává středoevropský gigant
Víme, co všechno zahrnují letištní poplatky?
A 380 zahájil s motory Rolls Royce
easyJet přivítal stý letoun
Bouřlivý rozvoj dopravního letectví v Čechách
Největší Airbus s pneumatikami Michelin
Gigant roluje, aneb nová éra letectví
Discovery Travel - létá pravidelně do Ostravy
Discovery Travel - létá jinak
Soul - Praha
nonstop v pohodlí
SmartWings
příjemná překvapení
Zahájení s rozpaky
Britsh Airways otevřela historicky první spoj Prahy s londýnským letištěm Gatwick
Travel Service zahájí provoz nízkotarifních linek

Hobby

autodráha - hračka nejen pro děti
Také se vám třesou ruce? - dalekohledy
Akumulátorové vrtačky a vrtací šroubováky 

Zahradní technika

Motorové pilyMountfield věří ve své   výrobky
Mulčování
zajímavá alternativa
Motorové  sekačky s pojezdem

   Tipy ze serveru

Jedete do Chorvatska s lodí?
Motocykly KYMCO
Minolta DIMAGE 7
BMW F 650 GS

Voigtländer
Olympus Camedia E-10
Kabely Profigold
Dálkový ovladač snů
Voigtländer
Jaguar XJ6 3.2
Auta pro jachting
Výfuky od Pařízků
Onkyo TX-DS 57
Filmový skener Kodak RFS 3600

USB - dobré řešení

Motorové pily

Motorové lodě
Nafukovací čluny
Vodní skútry
Plachetnice

Také se vám třesou ruce? - dalekohledy?
Akumulátorové vrtačky a vrtací šroubováky 

 

 

SkyEurope v Praze


Nejnovější technika od Boeingu , velmi atraktivní destinace a příznivé ceny,  tak by se dalo stručně charakterizovat otevření nové základny  význačného evropského nízkonákladového dopravce na pražském letišti Ruzyně.  Dva zcela nové stroje Boeing 737-700 SkyEurope budou již od dubna tohoto roku létat  na přímých linkách mezi Prahou a sedmi atraktivními evropskými městy.


Zcela nový letoun Boeing 737 v novém barevném schematu opouští letiště v Seattle

Před pár dny vyrobené  B737 -700  /NG neboli nová generace/ s luxusními  koženými sedačkami. Destinace od  Paříže až po romantickou Neapol. Zcela nové, velmi atraktivní barevné schéma letadel a ceny od 290 Kč. Těžko se asi lze  uvést lépe.  Sky Europe na  Ruzyňském letišti tak vytvořil absolutní rekord ve stáří strojů. Zatímco většina nízkonákladových společností  sem létá se smíšenou flotilou, ve které jsou jak mladší tak i starší stroje, /což platí i o zatím  jediné nízkonákladové  společnosti mající v Praze základnu Smart Wings/ ještě nikdo zde nezačínal s pouze s novými  stroji. SkyEurope se tak na Ruzyni stane nejmladší a nejmodernější společností. Létat se zatím bude z Prahy do sedmi destinací. Do Ammsterdamu, Barcelony, Milán-Bergama, Neapole, Paříže /Orly/ a  Říma /Fiumcio/. Jak již bylo řečeno, ceny jednosměrných letenek začínají na 290 Kč. Velmi důležitý je zde i  nízký letištní poplatek, který například v Praze činí pouhých 468 Kč. Pro zajímavost uvádíme tabulku letištních poplatků v Praze pěti různých leteckých společností. /Zdroj SkyEurope/. 

Porovnání účtovaných poplatků a příplatků jednotlivých leteckých společností v Praze:

To, že nová základna  SkyEurope v Praze přitahuje velkou pozornost zákazníků, dokazuje i 10 000 prodaných letenek za první týden po ohlášení vstupu na trh v České republice.

  
První z 32 letounů Boeing verze 700 u hangáru výrobce před odletem do Bratislavy

Historie SkyEurope

Společnost SkyEurope Airlines byla založena 6. září 2001 Christianem Mandlem a Alainem Skowronkem. Se základnami v Bratislavě, Budapešti, Krakově a Varšavě je SkyEurope největší nízkonákladová a nízkocenová letecká společnost ve střední a východní Evropě. SkyEurope provozuje síť 64 linek mezi 38 destinacemi v 19 evropských zemích a disponuje flotilou 12 letadel Boeing 737.

 
SkyEurope v původních barvách

Společnost objednala  32 letadel Boeing Next-Generation 737-700 (16 z nich je předmětem předkupních práv). První ze závazně objednaných 16 letadel Boeing 737-700 NG se k flotile připojí v letech 2006 – 2007. Zbývajících 16 strojů bude SkyEurope dodáno do konce roku 2010.

Už se blíží  Praze

Koncem minulého týdne přistál již první ze dvou Boeingů  737-700 s registrací OM-NGA /určený pro Prahu/ na mateřském letišti v Bratislavě. Dodávací let absolvoval z letiště Seattle - Boeing Field/King County International a po mezipřistání v Keflavíku zamířil do hlavního města Slovenska jako  první  z celkově očekávaných 32  letadel.   Nová sedmistovka je v konfiguraci 149 míst,  stroj je vybavený winglety (speciální aerodynamická úprava konce křídla) a má nové barevné schema.

                                                                                                       /per/