automobily | motocykly | sport, hobby, rybářství  | počítače a elektronika | zahradní technika | video-foto-film | scooter | lodě | mobiltest

Letecká doprava

5.5.2004

E-mail

 

 

 

 

 

Letecká doprava

Soul - Praha
nonstop v pohodlí
SmartWings
příjemná překvapení
Zahájení s rozpaky
Britsh Airways otevřela historicky první spoj Prahy s londýnským letištěm Gatwick
Travel Service zahájí provoz nízkotarifních linek

Rybářství 

Vybíráme rybářské „náčiní“ 
Naviják

Hobby

autodráha - hračka nejen pro děti
Také se vám třesou ruce? - dalekohledy
Akumulátorové vrtačky a vrtací šroubováky 

Zahradní technika

Motorové pilyMountfield věří ve své   výrobky
Mulčování
zajímavá alternativa
Motorové  sekačky s pojezdem

   Tipy ze serveru

Jedete do Chorvatska s lodí?
Motocykly KYMCO
Minolta DIMAGE 7
BMW F 650 GS

Voigtländer
Olympus Camedia E-10
Kabely Profigold
Dálkový ovladač snů
Voigtländer
Jaguar XJ6 3.2
Auta pro jachting
Výfuky od Pařízků
Onkyo TX-DS 57
Filmový skener Kodak RFS 3600

USB - dobré řešení

Motorové pily

Motorové lodě
Nafukovací čluny
Vodní skútry
Plachetnice

Také se vám třesou ruce? - dalekohledy?
Akumulátorové vrtačky a vrtací šroubováky 

 

 

  SmartWings

  Příjemná překvapeníNejvětší soukromá letecká společnost u nás, Travel Service, zahájila v sobotu 1. května jako první česká letecká společnost v historii nízkonákladovou dopravu, pod obchodním označením SmartWings. Denně navštíví dva Boeingy 737-500 pět evropských metropolí při čtrnácti letech. Provoz SmartWings slavnostně zahájil president republiky Václav Klaus, který si také se zájmem jeden z nových Boeingů Travel Service prohlédl. Otevření první české nízkonákladové společnosti hlavou státu bylo i symbolické nejen proto, že se tento den  zapíše významně do historie čs letectví, ale především i proto, že právě tento typ aerolinií může  již v blízké době zcela změnit životní styl značné části naší populace a zařadit létaní k tak běžným dopravním prostředkům jako je automobil či autobus. 

Oproti většině nízkonákladových leteckých společností má zatím SmartWings několik výhod. Ceny  jsou nastaveny tak, aby byly na svých letech vždy pro cestující výhodnější než konkurence. Zároveň  používá rozteče mezi jednotlivými řadami shodné jako nejlepší klasické letecké společnosti. Ostatně oba Boeingy byly převzaty z letecké společnosti Lufthansa, kde byly a jsou i nadále oba stroje pravidelně servisovány. Komfort interiéru dokreslují kožené sedačky, které navozují atmosféru komfortu a zároveň jsou i velmi praktické. Také ceny na palubě jsou podstatně sympatičtější než u většiny konkurence Například bageta stojí 30 Kč stejně jako nealko, zatímco  pivo vás přijde na padesát korun. Tyto ceny jsou například oproti britské konkurenci, která létá do Prahy, více než o polovinu levnější. Další výhodou je kombinace možností rezervace letenek. SmartWings jako jediná „nízkonákladovka“ na světě využívá běžné způsoby. Jak  rezervační systém Galileo a Amadeus, tak objednávky po internetu, stejně tak i přes zelenou linku či zakoupením v cestovních kancelářích. 

Ještě ve druhé polovině roku by měl SmartWings rozšířit nabídku zhruba o dvě tři destinace. Uvažuje se především o „jižní směr“ tedy alespoň jedno či dvě města v okolí mořských letovisek. Zajímavý je i plán na rozšíření flotily. Prvním přírůstkem by mohl být  737 nové generace, který patří k celosvětově k nejoblíbenějším. Ostatně už několik jich slouží v Travel Service po charterovou dopravu.

 
Prezident republiky Václav Klaus v rozhovoru s majiteli Travel  Service ing. Romanem Vikem a JUDr. Jiřím Šimáně

Součástí zahájení jsou například speciální cenové akce, které dělá SmartWings pro své zákazníky. Zatímco během prvního víkendu jste mohli  pořídit akční zpáteční letenku za 1990 Kč včetně poplatků, tento víkend mohou všichni zákazníci  získat letenky zdarma, a to ke každé letence zakoupené. Výsledný efekt,  padesátiprocentní sleva, u tak již zajímavých cen by mohl být zajímavým typem, jak trávit následující konec týdne. 


Posádka kapitána Říhy před odletem

Travel servis není zdaleka jen SmartWings

  

Ne každý ví, že v současné době nejmodernější dopravní letadla v České republice používá právě Travel Service. Mimo běžných Boeing 737 Classic je jediným leteckým dopravcem u nás, který má ve své flotile 737 nové generace, konkrétně pět 737 –800. I když na první pohled se od svých starších sourozenců výrazně neliší, technologicky a vybavením jsou to zcela jiná letadla. A právě tento model je v současné době páteřovým strojem Travel Servisu pro takové destinace jako jsou například Kanárské ostrovy Bankok či Brazílie. Poslední z nových „osmistovek„ (na našich snímcích) byla nedávno představena novinářům. Tento stroj OK - TVE vyrobený minulý měsíc ve firmě Boeing, je nejmladší ze všech dopravních letadel s českou imatrikulací. Na podzim by měl být letadlový park obohacen o jeden dálkový Boeing 767, který může létat například do Japonska či na západní pobřeží USA bez mezipřistání. Bude jedenáctým strojem Travel Servisu. Kromě Prahy má Travel základny i v Budapešti a na Kanárských ostrovech.

                                                                                                      /per/