automobily | motocykly | sport, hobby, rybářství  | počítače a elektronika | zahradní technika | video-foto-film | scooter | lodě | mobiltest

Letecká doprava

12.12.2004

E-mail

 

 

 

 

 

Letecká doprava

  

Discovery Travel - létá jinak
Soul - Praha
nonstop v pohodlí
SmartWings
příjemná překvapení
Zahájení s rozpaky
Britsh Airways otevřela historicky první spoj Prahy s londýnským letištěm Gatwick
Travel Service zahájí provoz nízkotarifních linek

 

Hobby

autodráha - hračka nejen pro děti
Také se vám třesou ruce? - dalekohledy
Akumulátorové vrtačky a vrtací šroubováky 

Zahradní technika

Motorové pilyMountfield věří ve své   výrobky
Mulčování
zajímavá alternativa
Motorové  sekačky s pojezdem

   Tipy ze serveru

Jedete do Chorvatska s lodí?
Motocykly KYMCO
Minolta DIMAGE 7
BMW F 650 GS

Voigtländer
Olympus Camedia E-10
Kabely Profigold
Dálkový ovladač snů
Voigtländer
Jaguar XJ6 3.2
Auta pro jachting
Výfuky od Pařízků
Onkyo TX-DS 57
Filmový skener Kodak RFS 3600

USB - dobré řešení

Motorové pily

Motorové lodě
Nafukovací čluny
Vodní skútry
Plachetnice

Také se vám třesou ruce? - dalekohledy?
Akumulátorové vrtačky a vrtací šroubováky 

 

 

  Discovery Travel létá pravidelně do Ostravy

Rychleji, v tišším a komfortnějším prostředí a za méně peněz.

Počátkem prosince zahájil Discovery Travel novou tuzemskou linku Ostrava Praha, která bude provozována dvakrát denně komfortními proudovými letadly Bae 146 serie 200 a 300 s kapacitou 94 respektive 112 cestujících. 

Novou linkou se zlepší nejen spojení mezi Ostravou a Prahou, ale výrazně se zkrátí i cesta ze severomoravské metropole do vybraných evropských měst. Zatímco dříve bylo v podstatě nemožné dostat se pravidelným leteckým spojem do srdce švýcarských Alp /kterým je město Sion/ dříve než za 6 hodin tam a za 16 hodin zpět s Discovery. Travel to lze zvládnout za 3 maximálně za 5 hodin. Podobně je tomu z řadou dalších evropských měst.

Discovery Travel létá /tak jako všechny své linky/ Ostrava Praha na Terminál Ruzyně Jih, který je proslulý svým rychlým odbavením a komfortním „V.I.P.“ prostředím.

Na rozdíl od turbovrtulových strojů, které v současnosti mezi Ostravou a Prahou létají má BAE některé zásadní výhody. Výrazně nižší hluk ve všech letových režimech. Pohodlné kožené sedačky s větší roztečí o dva palce. Letoun je vybaven čtyřmi  proudovými motory a dosahuje cestovní rychlosti okolo 800 km. Cesta s BAE je tak na této trase zhruba o deset minut kratší než se stroji turbovrtulovými. Tento rozdíl se zvyšuje ještě více v době přepravních špiček vzhledem k tomu, že proudová letadla mají v přehuštěném provozu výhradní přednost při přistání právě před pomalejšími turbovrtulovými letadly.

Cena jednosměrného letu začíná na 777 Kč. Zpáteční letenku je možno pořídit už od 2399 Kč včetně letištních poplatků. Speciální program připravila Discovery Travel pro studenty, kteří získají zpáteční letenku za pevnou cenu 999 Kč.

Další změnou je zvětšení letové flotily o další stroj Typu BAE 146. Do letového řádu byl zařazen toto pondělí. V této souvislosti byla rozšířena výrazným způsobem především frekvence mezi Kunovicemi respektive Prahou a Antverpami/Bruselem

/per/