automobily | motocykly | sport, hobby, rybářství  | počítače a elektronika | zahradní technika | video-foto-film | scooter | lodě | mobiltest

Letecká doprava

25.1.2004

E-mail

 

 

 

 

 

Letecká doprava

Soul - Praha
nonstop v pohodlí
SmartWings
příjemná překvapení
Zahájení s rozpaky
Britsh Airways otevřela historicky první spoj Prahy s londýnským letištěm Gatwick
Travel Service zahájí provoz nízkotarifních linek


Rybářství 

Vybíráme rybářské „náčiní“ 
Naviják

Hobby

autodráha - hračka nejen pro děti
Také se vám třesou ruce? - dalekohledy
Akumulátorové vrtačky a vrtací šroubováky 

Zahradní technika

Motorové pilyMountfield věří ve své   výrobky
Mulčování
zajímavá alternativa
Motorové  sekačky s pojezdem

   Tipy ze serveru

Jedete do Chorvatska s lodí?
Motocykly KYMCO
Minolta DIMAGE 7
BMW F 650 GS

Voigtländer
Olympus Camedia E-10
Kabely Profigold
Dálkový ovladač snů
Voigtländer
Jaguar XJ6 3.2
Auta pro jachting
Výfuky od Pařízků
Onkyo TX-DS 57
Filmový skener Kodak RFS 3600

USB - dobré řešení

Motorové pily

Motorové lodě
Nafukovací čluny
Vodní skútry
Plachetnice

Také se vám třesou ruce? - dalekohledy?
Akumulátorové vrtačky a vrtací šroubováky 

 

 

Travel Service zahájí provoz nízkotarifních linek

         

Druhá největší letecká společnost Travel Servis ohlásila svůj záměr provozovat od května nízkonákladové lety, které budou nabízeny pod novou obchodní značkou Smart Wings. Bude létat dvakrát denně z Prahy do Paříže(Beauvais) a Curychu a jedenkrát denně do Madridu, Amsterodamu a Kodaně.

Na linkách budou létat zatím dva letouny Boeing typu B737-400 a B737-800. Prvním strojem, který ponese nové zbarvení. S další rozšířením letadlového parku se počítá až ve druhé polovině letošního roku.

Cílem Smart Wings je nabídnout na každé destinaci nejnižší cenu na trhu. Tarify mají být jednoduché a co nejvíce průhledné. Na rozdíl od některých dalších nízkonákladových společností budou tarify Smart Wings zahrnovat všechny letištní a ostatní poplatky. Cena jednosměrné letenky bude začínat na částce kolem 1 500 Kč. Zpáteční letenka bude, jak je obvyklé u nízkonákladové dopravy, dvojnásobkem jednosměrné letenky. Letenky budou v prodeji od 1. března prostřednictvím internetu na adrese www.smartwings.net a call centra, počítá se i s přímým prodejem v centrále společnosti a v letištní hale. Ceny letenek se budou vyvíjet podle poptávky na základě principu "first minute", tedy ti cestující, kteří si zakoupí letenku dříve, zaplatí méně než ti, kteří nechají koupi na poslední chvíli. Letenky bude rovněž možné zakoupit v pobočkách Čedoku i v dalších cestovních kancelářích a u běžných prodejců letenek. Část letenek bude dostupná i prostřednictvím rezervačního systému Amadeus, kde budou k dispozici dražší tarify.

Nízkých cen hodlají Smart Wings dosáhnout jako u dalších společností tohoto typu nízkými náklady, které mají být dosaženy maximálním denním využitím letadel, minimálními prostoji na letištích, letadla budou létat v maximální možné sedačkové konfiguraci. Smart Wings nabídnou jednoduchý produkt bez „příkras“ za co nejnižších distribučních nákladů. Projekt Smart Wings nemá být postaven pouze na českém trhu, cílovým stavem bude zhruba poloviční podíl cizinců na palubách letadel. Aby tohoto ambiciozního cíle bylo dosaženo, budou v cílových destinacích probíhat reklamní kampaně zaměřené na zahraniční klientelu.

Smart Wings budou na svých linkách konkurovat klasickým společnostem zejména ČSA. Cílem Smart Wings není přebírat zákazníky těmto aeroliniím, ale jako u jiných low-cost společností generovat novou poptávku a konkurovat dalším druhům dopravy. Smart Wings chtějí nabídnout své služby všem, kteří chtějí „chytře“ cestovat za příznivé ceny.