automobily | motocykly | sport, hobby, rybářství  | počítače a elektronika | zahradní technika | video-foto-film | scooter | lodě | mobiltest

Letecká doprava

7.8.2006

E-mail

 

 

 

 

 

Letecká doprava

 


Letecká doprava v Praze vzkvétá

SkyEurope – pražská dvojčata v plném nasazení

Boeingem 737 po hradech a zámcích

SkyEurope v Praze

Rozlítaný král

Z pražského letiště se stává středoevropský gigant

Víme, co všechno zahrnují letištní poplatky?

A 380 zahájil s motory Rolls Royce

easyJet přivítal stý letoun

Bouřlivý rozvoj dopravního letectví v Čechách

Největší Airbus s pneumatikami Michelin
Gigant roluje, aneb nová éra letectví
Discovery Travel - létá pravidelně do Ostravy
Discovery Travel - létá jinak
Soul - Praha
nonstop v pohodlí
SmartWings
příjemná překvapení
Zahájení s rozpaky
Britsh Airways otevřela historicky první spoj Prahy s londýnským letištěm Gatwick
Travel Service zahájí provoz nízkotarifních linek

Hobby

autodráha - hračka nejen pro děti
Také se vám třesou ruce? - dalekohledy
Akumulátorové vrtačky a vrtací šroubováky 

Zahradní technika

Motorové pilyMountfield věří ve své   výrobky
Mulčování
zajímavá alternativa
Motorové  sekačky s pojezdem

   Tipy ze serveru

Jedete do Chorvatska s lodí?
Motocykly KYMCO
Minolta DIMAGE 7
BMW F 650 GS

Voigtländer
Olympus Camedia E-10
Kabely Profigold
Dálkový ovladač snů
Voigtländer
Jaguar XJ6 3.2
Auta pro jachting
Výfuky od Pařízků
Onkyo TX-DS 57
Filmový skener Kodak RFS 3600

USB - dobré řešení

Motorové pily

Motorové lodě
Nafukovací čluny
Vodní skútry
Plachetnice

Také se vám třesou ruce? - dalekohledy?
Akumulátorové vrtačky a vrtací šroubováky 

 

 

Linky Praha - Londýn a Praha-Varšava otevřeny před šedesáti lety


Šedesát let uplynulo od chvíle, kdy Prahu s Londýnem spojila poprvé vzdušným mostem letecká společnost British Airways. Tuto linku využívá stále víc lidí a Letiště Praha má pro britského dopravce i po víc než půl století velký význam.British Airways začala z Londýna do Prahy létat pravidelně v roce 1946. První let se uskutečnil přesně 7. srpna tohoto roku. Tři spojení týdně zajišťovala společnost British European Airways – předchůdce současného přepravce z londýnského letiště Northolt. Současná British Airways létá do 156 destinací v 76 zemích světa. 

V pondělí 7. srpna slaví šedesátileté výročí taky polská společnost LOT Polish Airlines. V roce 1946 se uskutečnil první let na pravidelné lince Praha - Varšava. Toto výročí oslaví v pondělí zástupci letecké společnosti LOT Polish Airlines společně s cestujícími jubilejních letů na Letišti Praha. Oslavy doplní výstava historických plakátů, kterou připravují  zástupci polského dopravce v Praze ve spolupráci s Polským institutem. Při vernisáži, která se bude konat 6. 9. 2006 v prostorách Polského institutu, bude pro zájemce připravená i  přehlídka historických uniforem společnosti LOT.

Do Prahy létá v průběhu letošní letní letové sezóny v průměru 190 tisíc turistů z Velké Británie měsíčně, což je cca 20 procent z celkového počtu cestujících, kteří projdou Ruzyní. Taky mezi Čechy je Londýn velmi oblíbený. British Airways zvýšila kvůli vysoké poptávce počet letů na čtyři denně. Tři z nich jsou na trase London Heathrow – Praha a jeden na trase Gatwick – Praha. British Airways zavedla pravidelnou denní linku mezi oběma metropolemi v roce 1993. Tehdy se jednalo pouze o jeden let za den. 

Zástupci Letiště Praha vítají, že je spolupráce se společností British Airways na velmi dobré úrovni. „ Díky letům především na londýnské letiště Heathrow mají cestující z České republiky možnost snadno se dostat do vzdálených destinací. Jednoduchým přestupem v britské metropoli se jim otevírají atraktivní místa například v Severní Americe, Jihovýchodní Asii nebo Austrálii,“  říká ředitel Odboru leteckého obchodu a rozvoje Stanislav Zeman. 

Letiště Praha se snaží, aby jeho služeb využívalo stále víc leteckých společností. V letošní letní letové sezóně začalo na Ruzyni operovat  osm nových dopravců a otevřelo se spojení do devíti nových destinací. Tento fakt potvrzuje, že zvolená marketingová strategie  je správná. V jejím rámci snížilo letiště v roce 2006 přistávací poplatky a zavedlo atraktivní pobídkový systém. V současnosti působí na Letišti Praha 57 pravidelných dopravců a létá se do celkem 118 destinací po celém světě. 


/al/
foto British Airways museum