automobily | motocykly | sport, hobby, rybářství  | počítače a elektronika | zahradní technika | video-foto-film | scooter | lodě | mobiltest

Letecká doprava

17.7.2006

E-mail

 

 

 

 

 

Letecká doprava

 

SkyEurope – pražská dvojčata v plném nasazení
Boeingem 737 po hradech a zámcích
SkyEurope v Praze
Rozlítaný král
Z pražského letiště se stává středoevropský gigant
Víme, co všechno zahrnují letištní poplatky?
A 380 zahájil s motory Rolls Royce
easyJet přivítal stý letoun
Bouřlivý rozvoj dopravního letectví v Čechách
Největší Airbus s pneumatikami Michelin
Gigant roluje, aneb nová éra letectví
Discovery Travel - létá pravidelně do Ostravy
Discovery Travel - létá jinak
Soul - Praha
nonstop v pohodlí
SmartWings
příjemná překvapení
Zahájení s rozpaky
Britsh Airways otevřela historicky první spoj Prahy s londýnským letištěm Gatwick
Travel Service zahájí provoz nízkotarifních linek

Hobby

autodráha - hračka nejen pro děti
Také se vám třesou ruce? - dalekohledy
Akumulátorové vrtačky a vrtací šroubováky 

Zahradní technika

Motorové pilyMountfield věří ve své   výrobky
Mulčování
zajímavá alternativa
Motorové  sekačky s pojezdem

   Tipy ze serveru

Jedete do Chorvatska s lodí?
Motocykly KYMCO
Minolta DIMAGE 7
BMW F 650 GS

Voigtländer
Olympus Camedia E-10
Kabely Profigold
Dálkový ovladač snů
Voigtländer
Jaguar XJ6 3.2
Auta pro jachting
Výfuky od Pařízků
Onkyo TX-DS 57
Filmový skener Kodak RFS 3600

USB - dobré řešení

Motorové pily

Motorové lodě
Nafukovací čluny
Vodní skútry
Plachetnice

Také se vám třesou ruce? - dalekohledy?
Akumulátorové vrtačky a vrtací šroubováky 

 

 

Letecká doprava v Praze vzkvétá
Letecká doprava v ČŘ se stává stále častějším  způsobem přepravy pro široký okruh lidí, a to především díky výhodným cenám nízkonákladových aerolinií. Není proto divu, že již několik let roste počet přepravovaných osob. Například easyJet přepravil z Prahy již 3-miliontého pasažera. EasyJet se řadí na druhé místo v počtu přepravených cestujících z letiště Praha hned za českým národním přepravcem – v roce 2005 přepravil 873 342 pasažérů z Prahy, celkově přes 30 milionů cestujících. Co do nabízené kapacity jsou easyJet největšími nízkonákladovými aeroliniemi v Evropě - provozují celkem 114 letadel na 258 linkách mezi 72 klíčovými letišti v celkem 21 zemích.Cestující
EasyJetu z České republiky mohou létat na denních linkách na letiště London Gatwick, London Stansted, letiště v Bristolu, Newcastlu, Nottinghamu, Dortmundu a nově také do švýcarské Basileje. Právě linka do Londýna Stanstedu byla první, kterou začal easyJet létat z Prahy už v září 1999.

Na Letišti Praha, s. p. operuje od minulého týdne také ázerbajdžánská letecká společnost Imair Airlines. Ruzyně rozšiřuje škálu možností pro cestující, kteří ji využívají jako bránu k cestám po celém světě.

Imair Airlines (IK) je první soukromou leteckou společností v Ázerbájdžánu a členem holdingu Improtex group. Má zastoupení v Rusku, Uzbekistánu a filiálku v Kazachstánu. Byla založena v roce 1994.

Prahu s hlavním městem Ázerbájdžánu spojí Imair Airlines jednou týdně, vždy v úterý. Přílet je plánovaný v 13.15 hodin a odlet zpět do Baku v 15.15 hodin. Dopravce používá letadlo Tupolev 154 s kapacitou 146 míst. „Věříme, že linka si najde své cestující. Lidé z Ázerbajdžánu mají o Českou republiku velký zájem, kromě Prahy vyhledávají především Karlovy Vary,“ doplnil Nasib A. Karimov, který leteckou společnost zastupuje v Česku. Do Baku létaly přímo už dříve ČSA, v listopadu loňského roku však pravidelnou linku ukončily.

Imair Airlines přepravuje mimo pasažérů i poštu a kargo. Provozuje charterové i pravidelné lety na vnitrostátních a mezinárodních linkách. Létá do tureckého Bodrumu, uzbeckého Taškentu, kazašské Almaty i do Ruska. Konkrétně do Surgutu

Letiště Praha se snaží nabídnout zájemcům co nejvíc spojení s destinacemi po celém světě. Např. od července se můžete z Prahy dostat přímo do ruské Voroněže se společností Polet. Od začátku června rozšířil svou nabídku taky nízkonákladový dopravce SkyEurope. Otevřel linku do oblíbeného chorvatského Dubrovníku.

Pro pražské letiště je mj. velmi důležitý rozvoj dálkové dopravy. Díky ní totiž přibývá cestujících, kteří českou metropoli využívají jako přestupní bod pro let do vzdálenějších destinací. Pokud se bude jejich počet zvyšovat, může se Praha dostat do společnosti nejvýznamnějších evropských letišť. Tomuto trendu odpovídá i fakt, že se letos v létě  dostanete z Ruzyně i do Japonska se společností Japan Airlines. Letecký dopravce Korean Air zvýšil spojení s Jižní Koreou ze tří na čtyři dny v týdnu.

Letní dovolenková sezóna přeje samozřejmě i charterovým letům. Nejvíc je jich naplánováno do bulharského Burgasu, následuje egyptské letovisko Hurghada a tuniský Monastir. Oblíbená je i turecká riviéra,  izraelský Tel Aviv nebo tuniská Djerba. Nesmíme samozřejmě zapomenout ani na řecké ostrovy.foto Petr Řezáč
/al/