automobily | motocykly | sport, hobby, rybářství  | počítače a elektronika | zahradní technika | video-foto-film | scooter | lodě | mobiltest

Letecká doprava

25.4.2005

E-mail

 

 

 

 

 

Letecká doprava

Bouřlivý rozvoj dopravního letectví v Čechách
Největší Airbus s pneumatikami Michelin
Gigant roluje, aneb nová éra letectví
Discovery Travel - létá pravidelně do Ostravy
Discovery Travel - létá jinak
Soul - Praha
nonstop v pohodlí
SmartWings
příjemná překvapení
Zahájení s rozpaky
Britsh Airways otevřela historicky první spoj Prahy s londýnským letištěm Gatwick
Travel Service zahájí provoz nízkotarifních linek

Hobby

autodráha - hračka nejen pro děti
Také se vám třesou ruce? - dalekohledy
Akumulátorové vrtačky a vrtací šroubováky 

Zahradní technika

Motorové pilyMountfield věří ve své   výrobky
Mulčování
zajímavá alternativa
Motorové  sekačky s pojezdem

   Tipy ze serveru

Jedete do Chorvatska s lodí?
Motocykly KYMCO
Minolta DIMAGE 7
BMW F 650 GS

Voigtländer
Olympus Camedia E-10
Kabely Profigold
Dálkový ovladač snů
Voigtländer
Jaguar XJ6 3.2
Auta pro jachting
Výfuky od Pařízků
Onkyo TX-DS 57
Filmový skener Kodak RFS 3600

USB - dobré řešení

Motorové pily

Motorové lodě
Nafukovací čluny
Vodní skútry
Plachetnice

Také se vám třesou ruce? - dalekohledy?
Akumulátorové vrtačky a vrtací šroubováky 

 

 

easyJet přivítal stý letoun

Společnost easyJet v polovině dubna slavnostně uvítala stý letoun ve své flotile. Flotila aerolinií easyJet, sestávající z letounů Boeing 737 a Airbus 319, dnes čítá 100 kusů a je větší než flotila jakéhokoli jiného nízkonákladového dopravce. Za poslední měsíc společnost easyJet přepravila 2,6 milionu pasažérů, čímž v počtu cestujících předstihla takové dopravce, jakými jsou British Airways, Alitalia, Air France nebo KLM. Pouze německá Lufthansa přepravila více. 

Od svého založení v listopadu 1995, kdy easyJet na dvou pronajatých letounech provozoval pouhé dvě linky (z londýnského letiště Luton do Edinburghu a Glasgowa), zažívá společnost doslova fenomenální rozmach. Dnes easyJet provozuje každodenně kolem 650 letů na 203 linkách směřujících na 61 klíčových letišť po celé Evropě. Jen za posledních dvanáct měsíců přepravila společnost easyJet 27 milionů cestujících. 

Dnes už není easyJet pouze největší nízkonákladovou leteckou společností ve Velké Británii, kde má deset základen, ale nabízí i celoevropské pokrytí díky pěti základnám na kontinentu: Basilej, Berlín, Dortmund, Ženeva a Paříž-Orly, které přímo spojují jednotlivé destinace, aniž by letouny přistávaly ve Velké Británii. Tyto lety činí 22% objemu všech letů společnosti. 

Společnost easyJet spustila nízkonákladovou revoluci v leteckém průmyslu v Evropě a její úspěch odráží rostoucí poptávku zákazníků po spolehlivých a výhodných službách za nízké ceny, a to jak pro obchodní účely, tak oddechový čas. 

Stý letoun flotily, který dorazil na berlínské letiště, je již 39. letounem Airbus A319 z celkové objednávky 120 kusů – objednávka bude dokončena v roce 2007. V roce 2005 Airbus dodá dalších dvacet letounů A319, s nimiž se počítá pro plány na další expanzi a zvýšení počtu cestujících o dalších 15 až 20 procent v tomto fiskálním roce. Společnost easyJet má rovněž předkupní právo na odběr dalších 120 letounů po roce 2007. 

Provozní ředitel společnosti easyJet Ed Winter na oslavách v Berlíně prohlásil: 

„Dnešek je významným dnem v historii společnosti easyJet. Provozujeme více letounů, nabízíme více letů a za poslední měsíc jsme přepravili více pasažérů než kterákoli jiná nízkonákladová letecká společnost v Evropě. S výjimkou jediného jsme překonali i všechny národní přepravce.“ 

„Náš úspěch byl jedinečný. Umožnili jsme více pasažérům létat na klíčová evropská letiště za naše proslulé, nízké ceny. Tím jsme navždy změnili tvář letecké dopravy v Evropě – létání už není elitní a drahou záležitostí. 

„Pevně věříme, že Evropa ještě stále skrývá obrovský potenciál pro nízkonákladové služby. Společnost easyJet bude usilovat o to, stát v popředí další evropské expanze. Budeme se vždy snažit hrát klíčovou roli při tomto spojování Evropy. “