automobily | motocykly | hobby | počítače a elektronika | zahradní technika | energie | video-foto-film | scooter | lodě | mobiltest

Vytápění

Aktualizováno 9.12.2004

E-mail

 

 

 

 

Topné systémy
Konvektory Minib - topná tělesa
Korado - koupelnová tělesa

 

Tipy ze serveru

Chladničky A+
Nová řada spotřebičů
Kupujete chladničku?
Kupujete myčku?
Motorové pilyMountfield věří ve své    výrobky
Mulčování
zajímavá alternativa
Motorové  sekačky s pojezdem
Jedete do Chorvatska s lodí?
Motocykly KYMCO
Minolta DIMAGE 7
BMW F 650 GS

Voigtländer
Olympus Camedia E-10
Kabely Profigold
Dálkový ovladač snů
Voigtländer
Jaguar XJ6 3.2
Auta pro jachting
Výfuky od Pařízků
Onkyo TX-DS 57
Filmový skener Kodak RFS 3600

USB - dobré řešení

Motorové pily

Motorové lodě
Nafukovací čluny
Vodní skútry
Plachetnice

 

 

 

  Topné systémy                                      Příloha

Nové trendy ve vytápění I - kondenzační plynové kotle
Nové trendy ve vytápění II - kondenzační plynové kotle
Kondenzační technika  - princip a vysvětlení pojmů uvedených v tabulkách
Konvektory Minib - topná tělesa
Korado - koupelnová tělesa

Vaillant

Geminox

Viessmann Protherm

Baxi

 Thermona

  De Dietrich Dakon

Hermann

Viadrus Ariston Viadrus


Konvektory Minib

Tlak
architektů a uživatelů v poslední době zatlačuje otopná tělesa do pozadí. Otopné těleso je považováno za nutné zlo, které hyzdí interiér vytápěného prostoru. Proto ke slovu stále více přicházejí otopná tělesa, která prakticky nejsou vidět. K takovýmto otopným tělesům patří i konvektory. Ty předávají teplo do vytápěného prostoru konvekcí - tedy ohřívají pouze vzduch ve vytápěné místnosti. Na rozdíl od jiných druhů otopných těles (deskových, článkových nebo trubkových) předávají minimální, resp. žádnou část svého tepelného výkonu sáláním.

Český výrobce topných konvektorů MINIB dodává již několik let na domácí i zahraniční trh vysoce kvalitní topná tělesa - konvektory, určené pro zabudování do interiéru, které mají lamelový výměník tepla na horkou vodu umístěný v nerezovém žlabu.

Hlavním účelem těles MINIB je vytápění, nicméně jsou použitelná i pro dochlazovaní v horkých letních měsících. Topné fan-coily se vyznačují následující charakteristikou: konstrukčním základem konvektorů MINIB je lamelový výměník tepla. Tělesa jsou buď s přirozenou konvekcí (bez ventilátoru) s menším výkonem, nebo s vynucenou konvekcí (s ventilátorem) s vyšším a regulovatelným výkonem.

Nejedná se o systém celoplošného podlahového vytápění, ale o účelné umístění standardně nerezových žlabů s výměníkem tepla na horkou vodu (dle požadavku i s ventilátorem) do podlahy v exponovaných místech interiéru. Těmito místy se rozumí především velké prosklené plochy (např. francouzská okna a dveře ve vašich domech a bytech, zimní zahrady, bazény, autosalóny atd.) Vedle samotné podstaty vytápění a v letních měsících též dochlazování, slouží podlahové FAN-COILy též jako tepelné clony u chladných oken.

Nespornou výhodou podlahových konvektorů zůstává jejich decentnost, z čehož vyplývá šetření prostoru a vysoká estetičnost celkového pohledu na zabudovaná tělesa.

Díky pečlivě vybraným komponentům a špičkové technologii zpracování se řadí podlahové topné konvektory firmy MINIB k vysoce kvalitním výrobkům v oblasti tepelné techniky.

Podlahové konvektory

V průběhu několika posledních let zaznamenaly podlahové teplovodní konvektory (Fan-Coily) značnou popularitu. Nejedná se však o přechodnou módní záležitost, ale naopak byl doplněn chybějící článek ve způsobu vyhřívání interiérů. U těchto konvektorů se nejedná o celoplošné temperování prostoru pomocí hadic pod podlahou, ale účelné umístění nerezových topných žlabů s požadovanou výbavou (s ventilátorem nebo bez něj) do exponovaných míst v interiéru.
Těmito místy se rozumí především prostor v podlaze podél velkých prosklených ploch v interiérech suchého i vlhkého prostředí. Do tohoto prostoru, kde vzniká průhledná a navíc izolačně slabší stěna, je vyloučeno umístit jakékoli jiné těleso. Výsadou nejsou již jen velké administrativní budovy, banky nebo autosalóny, ale díky finanční dostupnosti jsou umísťovány pod francouzská okna a dveře v bytech i domech, v zimních zahradách i kolem bazénů (konvektory mají trubici pro odtok vody). Jedinou viditelnou částí je nášlapná mřížka a pokud je správně zvolena, velmi esteticky splývá s daným interiérem.
Podlahové konvektory tvoří původní a také nejširší řadu topných fan-coilů, kterými vstoupila firma MINIB před 4 lety na český trh a kvalitou výrobků i služeb si zde vydobyla pevnou pozici. Konvektory MINIB jsou vyráběny standardně z nerezového plechu, jsou vybaveny kvalitními 12V nehlučnými ventilátory a v ceně je kromě elektrické regulace obsaženo veškeré vybavení.

Parapetní konvektory

Tyto konvektory firmy MINIB jsou zcela novým typem topných těles na našem trhu a vzbudily nebývalý zájem nejen projektantů, ale rovněž široké veřejnosti. Podstatou je, že parapetní teplovodní těleso (Fan-Coil) je zabudováno přímo ve stěně pod klasickým oknem (v parapetu, který je součástí dodávky topení), takže není potřeba do prostoru na stěnu pod okno umísťovat klasický radiátor. Topení je umístěno přímo pod okenním sklem odkud je nasáván studený vzduch a ohřátý vyfukován do interiéru, a rovněž je možno proud vzduchu uzpůsobit obráceně. Konvektor je tak jako u vybraných typů podlahových konvektorů možno použít v letních měsících i pro dochlazování.
Parapetní konvektory jsou vyráběny pouze s vynucenou konvekcí, aby byl zachován předepsaný tepelný výkon v daném interiéru. V základu se tělesa skládají z nosné konstrukce, lamelového výměníku tepla, kvalitního ventilátoru s bezpečným 12V napětím, vaničky pro odtok vody (u chlazení) a krytových komponentů - parapet v základním dřevěném provedení včetně hliníkové mřížky. Povrchové úpravy parapetů budou dokončeny na místě podle představ zákazníka. 

Nástěnné konvektory

Nástěnné konvektory (Fan-Coily) designované a konstruované firmou MINIB jsou s přirozenou i vynucenou konvekcí, jejichž vzhled je velmi estetický a moderní. Kryty jsou vyrobeny z eloxovaného hliníku v několika barevných odstínech.
Výška konvektoru je určována počtem dílů, které je možno na sebe výškově nastavovat a zároveň nejrůzněji barevně kombinovat. Tato tělesa je možno využít nejen v klasických interiérech, ale poskytují neobvyklou podívanou v současné moderní výstavbě. I přesto, že tento barevný design vznikl jako snaha o nový pohled na nástěnná topná tělesa, dodávají se konvektory i v klasické bílé barvě, aby se vyhovělo i tradičnímu názoru.

Konvektory do každého interiéru

Firma Minib vyrábí a dodává na trh velmi obsáhlé řady konvektorů o různých výkonech, délkách i výškách, takže vyberete konvektor vhodný do každého interiéru.  Ceny jsou velmi příznivé. Minib má přehledně zpracované webové stránky, kde najdete nejen kompletní nabídku konvektorů, ale i například interaktivní tabulky pro výpočty různých parametrů potřebných právě pro určení správného typu konvektoru pro vaše potřeby. To ale neznamená, že byste se při výběru konvektoru neměli poradit s odborníkem. 

Přehled konvektorů Minib

COIL-HC

je nový podlahový konvektor společnosti MINIB speciálně navržený pro vytápění a účinné dochlazování místnosti. Konvektor je konstrukčně uspořádán tak, že v zimním období lze proud vzduchu usměrnit klasicky vzhůru, jak je tomu např. u nejužívanějšího konvektoru COIL-KT, ale v období letním, kdy je požadavek na dochlazování, lze vzduch vyfukovat tečně k podlaze místnosti až do vzdálenosti 4 m - tím je vyvolán efekt lehce proudícího chladného vzduchu i v lokalitách od okna vzdálených.
Díky napětí 12V jsou všechny konvektory MINIB bezpečné i pro aplikace v mokrých prostorách.
Rozměry konvektoru

celková šíře konvektoru 387 mm
stavební výška konvektoru 151 mm
dodávané délky konvektoru 1000 až 3000 mm

Základní charakteristika

 • nový výrobek MINIB
 • vytápění a dochlazování místnosti
 • usměrněný proud vzduchu dále do místnosti
 • aktivní odmlžení skleněných stěn bazénů
  (při motáži směrem ke stěně/oknu)
 • 12V tangenciální ventilátor
Podlahové s ventilátorem
COIL-HC pro vytápění a dochlazování místností
usměrněným proudem vzduchu a pro
aktivní odmlžení skleněných stěn bazénů
COIL-DK pro vytápění a výměnu vzduchu,
konvektor se dvěma nezávislými ventilátory
COIL-MO pro suché i mokré prostředí,
v zimě vytápí, v létě dochlazuje
výkon: 1 964 W - 4 770 W
délka: 1 000 - 2 000 mm
cena: 12 980 - 18 370 Kč
COIL-MT pro suché interiéry,
vytápí jen při zapnutém ventilátoru
výkon: 1 964 W - 4 770 W
délka: 1 000 - 2 000 mm
cena: 12 980 - 18 370 Kč
COIL-KO pro mokré interiéry,
konvektor se středním výkonem
výkon: 1 398 W - 6 290 W
délka: 900 - 3 000 mm
cena: 9 975 - 23 980 Kč
COIL-KO2 pro mokré interiéry,
univerzální typ s velkým výkonem
výkon: 1 336 W - 5 010 W
délka: 900 - 2 500 mm
cena: 11 460 - 19 975 Kč
COIL-KT pro suché interiéry,
konvektor s velkým výkonem
výkon: 1 398 W - 6 290 W
délka: 900 - 3 000 mm
cena: 9 975 - 23 980 Kč
COIL-KT0 pro suché interiéry, extrémně úzký
jednotrubkový konvektor
výkon: 448 W - 1 268 W
délka: 1 000 - 3 000 mm
cena: 7 490 - 15 970 Kč
COIL-KT1 pro suché interiéry,
velmi úzký konvektor, nízká hlučnost
výkon: 863 W - 3 330 W
délka: 1 000 - 3 000 mm
cena: 7 800 - 16 850 Kč
COIL-KT2 pro suché interiéry,
možnost vzduchotechnické výustky
výkon: 1 336 W - 5 010 W
délka: 900 - 2 500 mm
cena: 11 460 - 19 975 Kč
COIL-KT3 pro suché interiéry,
rychle reagující topné těleso
výkon: 1 070 W - 4 126 W
délka: 1 000 - 2 500 mm
cena: 8 695 - 17 995 Kč
COIL-T60 pro suché interiéry,
extrémně nízký konvektor
výkon: 1 935 W - 4 355 W
délka: 1 500 - 3 000 mm
cena: 13 360 - 19 980 Kč
COIL-T80 pro suché interiéry,
velmi nízký konvektor
výkon: 1 935 W - 4 355 W
délka: 1 500 - 3 000 mm
cena: 13 360 - 19 980 Kč
Podlahové bez ventilátoru
COIL-P pro suché interiéry, konvektor s nižším výkonem
výkon: 299 W - 1 438 W
délka: 900 - 3 000 mm
cena: 4 880 - 12 780 Kč
COIL-PO pro mokré interiéry,
konvektor s velkým výkonem
výkon: 335 W - 1 507 W
délka: 900 - 3 000 mm
cena: 5 790 - 14 680 Kč
COIL-PT pro suché interiéry,
konvektor s velkým výkonem
výkon: 335 W - 1 507 W
délka: 900 - 3 000 mm
cena: 5 790 - 14 680 Kč
COIL-PT80 pro suché interiéry,
extrémně malá výška konvektoru
výkon: 225 W - 1 015 W
délka: 900 - 3 000 mm
cena: 5 790 - 14 680 Kč
COIL-PT180 pro suché i mokré prostředí,
konvektor s velkým výkonem
výkon: 401 W - 1 807 W
délka: 900 - 3 000 mm
cena: 6 990 - 14 960 Kč
COIL-PT300 pro suché interiéry,
konvektor s maximálním výkonem
výkon: 448 W - 1 268 W
délka: 900 - 3 000 mm
cena: 6 990 - 11 670 Kč
COIL-PW pro suché interiéry,
velký výkon, malá výška
výkon: 398 W - 1792 W
délka: 900 - 3 000 mm
cena: 7 790 - 15 460 Kč
Speciální s ventilátorem
COIL-KP parapetní konvektor s ventilátorem,
pro suché interiéry, vytápí i dochlazuje interiér
výkon: 1 129 W - 4 259 W
délka: 900 - 1 500 mm
cena: 8 695 - 11 995 Kč
COIL-NK nástěnný konvektor s ventilátorem
pro suché interiéry, vytápění i dochlazování
výkon: 1 094 W - 3 101 W
délka: 900 - 1 200 mm
cena: 6 980 - 11 990 Kč
COIL-NK1 samostojný konvektor s ventilátorem
pro suché i mokré interiéry
výkon: 1 453 W - 2 600 W
délka: 1250 - 2 000 mm
cena: 9 980 - 1 990 Kč
COIL-NK2 nástěnný konvektor s ventilátorem
velký výkon, suché interiéry, vytápění i dochlazování
výkon: 2 667 W - 7 558 W
délka: 900 -2 000 mm
cena: 8 980 - 15 990 Kč
COIL-SK soklový konvektor s ventilátorem,
suché interiéry, umístění v soklech (výfuk předem) 
cena: 6 970 Kč
COIL-TE elektrický přímotopný podlahový
s ventilátorem, pro suché interiéry
výkon: 750 W - 3 000 W
délka: 500 - 2 000 mm
cena: 8 985 - 16 970 Kč
Speciální bez ventilátoru
COIL-NP nástěnný konvektor bez ventilátoru,
pro suché interiéry
výkon: 720 W - 2 039 W
délka: 900 - 2 000 mm
cena: 4 440 - 6 580 Kč
COIL-NP2 nástěnný konvektor velkého výkonu bez ventilátoru, pro suché interiéry
výkon: 780 W - 2 211 W
délka: 900 - 2 000 mm
cena: 4 940 - 7 988 Kč

Ceny (bez DPH) konvektorů MINIB s ventilátorem v základním provedení zahrnují:

 • žlab z nerezové oceli (potravinářská kvalita) 
 • pochozí krycí mříž v provedení dřevo (buk, dub), eloxovaný hliník (odstíny stříbro, bronz) 
 • okrasnou hliníkovou lištu žlabu (kolem krycí mříže) 
 • výměník konvektoru (lamelový v provedení Al/Cu) 
 • kohout a regulační šroubení nebo 2 regulační šroubení 
 • hadice s nerezovým opláštěním (pro připojení konvektoru k okruhu topného systému) 
 • vrchní nerezové kryty hadic 
 • ventilátor 12V a bezpečnostní transformátor TT 230/12V (u konvektorů s ventilátory)
 • výkon Q je uveden pro teploty 80°/20° C

Ceny konvektorů MINIB bez ventilátoru v základním provedení zahrnují:

 • žlab z nerezové oceli (potravinářská kvalita) 
 • pochozí krycí mříž v provedení dřevo (buk, dub), eloxovaný hliník (odstíny stříbro, bronz) 
 • okrasnou hliníkovou lištu žlabu (kolem krycí mříže) 
 • výměník konvektoru (lamelový v provedení Al/Cu) 
 • kohout a regulační šroubení 
 • hadice s nerezovým opláštěním (pro připojení konvektoru k okruhu topného systému) 
 • vrchní kryty hadic 

 • Další informace o konvektorech Minib
 • Dvě řady FAN-COILů, standardní řada INOX (kvalitnější) a levnější řada ALUMIN. Ceny vycházejí z kvality použitých komponentů a materiálů.
 • Vlastní výroba vysoce kvalitních teplovodních výměníků MINIB® (Al lamely + měděné trubky).
 • Na požádání (za příplatek) dodávka FAN-COILů s drátovými Cu výměníky tepla.
 • Dodávka přechodových dílů k úhlovému propojování FAN-COILů.
 • FAN-COILy s tangenciálními ventilátory pouze na bezpečné napětí 12V (na rozdíl od axiálních ventilátorů, kdy je ohřátý vzduch vyfukován pouze lokálně, užití ventilátorů tangenciálních zajistí rovnoměrný výstup ohřátého vzduchu po celé délce výměníku).
 • Největší výkon FAN-COILu - téměř 7kW.
 • Univerzální FAN-COILy vytápí i při vypnutém ventilátoru.
 • Speciální FAN-COILy v zimě vytápí, v létě dochlazují interiér.
 • Minimální stavební výška nejnižších FAN-COILů MINIB 62 mm, standardní výška - 125 mm.
 • Minimální požadavek na vodní objem.
 • Možnost výroby atypických rozměrů.
 • Regulace vypnuto/zapnuto, třírychlostní manuální, dvourychlostní automatická.
 • Ceníková cena zahrnuje kompletní vybavení konvektorů.
 • Dodávky 3-10 dní.
 • Velmi snadné čištění konvektorů díky napojení výměníků na flexi hadice (před topnou sezónou lze vyčistit mokrou cestou.)

 

dle podkladů Minib