automobily | motocykly | hobby | počítače a elektronika | zahradní technika | energie | video-foto-film | scooter | lodě | mobiltest

plynové vytápění

Aktualizováno 17.2.2008

E-mail

 

 


   

Přílohy iTESTu


   

 

 

  Vaillant

 

historie firmy Vaillant

Stacionární kotle najdete zde: atmoVIT a atmoVIT exclusiv.

Kondenzační kotle Vaillant

Závěsné plynové kotle nové generace  - Vaillant 

Firma Vaillant neustále inovuje svůj výrobní program - ať již se jedná o závěsné či stacionární kotle, regulační techniku, nebo o příslušenství. Změny sledují rostoucí nároky zákazníků a uspokojují tak požadavky na moderní tepelnou techniku. Každý rok představuje své novinky. Tentokrát to jsou závěsné nástěnné kotle VU atmoTEC exclusiv, VU turboTEC exclusiv, VUW atmoTEC exclusiv, VUW turboTEC exclusiv. Jsou vybaveny novými funkčními prvky, které zajišťují komfortní, úsporný a bezpečný provoz. 
Nové kotle budou v prodeji od 1.dubna 2008.

Nové kotle pro vytápění:
atmoTEC exclusiv VU 254 / 4-7
31 200 Kč
atmoTEC exclusiv VU 100 / 4-7
turboTEC exclusiv VU 255 / 4-7 -  35 500 Kč

Nové kotle kombinované 
atmoTEC exclusiv VUW 254 / 4-7
35 300 Kč
turboTEC exclusiv VUW 255 / 4-7 -  37 500 Kč

Ceny jsou uvedeny bez DPH, včetně připojovacího materiálu.

Kotel má komfortní a přesto jednoduché ovládání všech funkcí. Ergonomické osvětlené ovladače a  tlačítka na ovládacím panelu usnadňují obsluhu kotle. Velký podsvícený displej informuje uživatele či servisního technika o všech důležitých provozních stavech. Ve spodní části displeje se zobrazují textová hlášení, která jsou užitečná jak pro konečného uživatele, tak pro servisního technika.

AtmoGUARD© - vylepšený systém dvou spalinových senzorů zajišťuje bezpečný provoz komínové verze atmoTEC. Optimalizované umístění obou čidel zaručuje rychlé rozpoznání úniku spalin do místnosti v případě ucpaného komína. Elektronika dále ihned odstaví kotel z provozu.

Vše pod kontrolou – tlakový senzor, který neustále kontroluje tlak vody u topného systému a ihned reaguje na pokles tlaku. Pomocí vestavěného plnícího zařízení si konečný uživatel jednoduše doplní tlak vody na požadovanou hodnotu. Celkový tlak a teplota topného systému se průběžně zobrazuje na displeji ovládacího panelu.

V dnešní době zvyšujících se nákladů na odběr elektrické energie je neméně důležitá spotřeba elektrického proudu závěsného kotle. U kotlů atmoTEC a turboTEC je elektrický příkon snížen na co nejmenší možnou hodnotu. To je zajištěno použitím oběhového čerpadla s automatickým přizpůsobením otáček tepelného výkonu. Dále plynová armatura ovládána nízkým elektrickým napětím snižuje celkovou elektrickou spotřebu plynového kotle.

Sestava závěsného kotle VU exclusiv a nepřímotopného zásobníku VIH CQ

Ke kotli lze velice jednoduše připojit zásobníkový ohřívač teplé vody. V závěsném provedení se dodává zásobník VIH CK 70 o objemu 63 l, ve stacionárním provedení lze použít typovou řadu VIH R 120, 150, 200 o objemu 120, 150 a 200 l a VIH CQ 120/150 o objemu 120 a 150 l. Součástí kotle je rovněž přepínací ventil umožňující přepínání režimu topení nebo ohřevu zásobníku a naopak. Již z výroby vestavěný ventil usnadňuje montážní firmě instalaci celé sestavy.

Kotle exclusiv se vyznačují ekologickým provozem, spaliny obsahují extrémně nízké hodnoty NOx ve spalinách. To je použitím speciálního nerezového hořáku, který je chlazen vodou. Díky těmto vlastnostem získal kotel ocenění Ekologicky šetrný výrobek.

Aqua plus systém - komfortní řešení pro teplou vodu

Základní charakteristiky:

– závěsné kotle exclusiv jsou vybaveny třikrát větším výměníkem (35-lamelové provedení) pro ohřev teplé vody oproti běžným kotlům a tím zaručují konstantní dodávku teplé vody při kolísajících a špičkových odběrech.

– kombinované kotle plus voda, je předehříván na zvolenou teplotu, teplá voda z kotle je k dispozici rychleji než u kotlů bez této funkce získaly v testu komfortu přípravy teplé vody ohodnocení ***

– konstantní teplota teplé vody nezávislá na jejím průtočném množství, vstupním tlaku a teplotě

– sekundární výměník, ve kterém se ohřívá

– plynulá regulace tepelného výkonu při ohřevu vody v závislosti na jejím průtočném množství a nastavené teplotě zajišťuje úsporu ve spotřebě plynu

– možnost časového nastavení komfortního předehřevu výměníku pomocí regulace Vaillant v nočních hodinách, v době nepřítomnosti je možné tuto funkci zablokovat a tím rovněž šetřit energiiVýměník pro přípravu teplé vody zajišťující vysoký komfort.

Ovládací panel + Automatický diagnostický sytém (ADS)

Ovládací panel má přehledně umístěné ovládací prvky a diagnostický displej. Na displeji se zobrazují veškeré nutné informace o provozu spotřebiče. Servisní technik si může pomocí ADS vyvolat důležité funkce pro vlastní nastavení kotle. Rovněž se pomocí tohoto systému zobrazují poruchové kódy případných závad. To vše usnadňuje jak uživateli tak odborníkovi veškeré činnosti související s obsluhou, nastavením a servisem kotle. 

Do panelu je možné zabudovat ekvitermní regulátor pro regulaci topného systému podle venkovní teploty. Tento regulátor lze také umístit na stěnu. Při montáži na stěnu se aktivuje rovněž prostorové čidlo, které snímá teplotu v místnosti. Další možnost představuje regulace topného systému podle teploty v místnosti pomocí prostorových termostatů Vaillant, které umožňují plynulou regulaci výkonu kotle v závislosti na teplotě v místnosti