automobily | motocykly | hobby | počítače a elektronika | zahradní technika | energie | video-foto-film | scooter | lodě | mobiltest

Vytápění

Aktualizováno 20.11.2007

E-mail

 

 

 

 

 

  Topné systémy                                      Příloha

Koupelnová tělesa Korado

KORATHERM - otopné stěny - novinka 2007

RADIK
jsou ocelová desková otopná tělesa

KORALUX
  tělesa k vytápění koupelen

Tělesa KORADO si můžete prohlédnout na pražském holešovickém výstavišti, na veletrhu AQUA-THERM Praha 2007, hala G, stánek č. 218 od 20.11. do 24.11. 2007

  Společnost KORADO vznikla v roce 1990 jako malá česká firma, která se téměř z nuly stala v průběhu 17 let největším českým a jedním z největších evropských producentů ocelových otopných těles.Bez spojení se strategickým zahraničním výrobcem, pouze pomocí vlastního know - how, se společnost KORADO stala jedním z hlavních evropských lídrů v oboru a v současné době významně ovlivňuje vývojové trendy v oboru otopných těles. V současnosti KORADO dominuje na českém trhu a velmi úspěšně soupeří s konkurencí na zahraničních trzích a to nejen na našem kontinentu, ale i v exotických zemích.

Výrobky společnosti KORADO jsou dnes pro většinu odborníků, obchodních partnerů i konečných zákazníků v celé Evropě zárukou vysoké kvality, dlouhodobé životnosti, špičkových technických parametrů a přijatelné ceny. 

Hlavním výrobním programem společnosti KORADO jsou desková otopná tělesa RADIK a speciální otopná tělesa KORALUX. Svůj výrobní program společnost neustále rozšiřuje nejen o nové modely otopných těles, ale i o zcela nové technologie a výrobky.
Novinkou letošního roku jsou
otopné stěny KORATHERM. Tento nový produkt významně rozšiřuje portforlio komfortních designových těles vyráběných firmou KORADO. 

RADIK


jsou ocelová desková otopná tělesa s přirozeným prouděním vzduchu kolem jejich přestupní plochy. Jsou  vyráběna v jednoduchém, zdvojeném nebo tří deskovém provedení. Základní přestupní plochu tvoří tvarovaná deska s horizontálně a vertikálně uspořádanými kanálky. Pro zvýšení tepelného výkonu je u některých typů na vnitřní stranu desky přivařena přídavná přestupní plocha.

KORATHERM

Otopné stěny. Tento nový produkt významně rozšiřuje portforlio komfortních designových těles vyráběných firmou KORADO. Široký sortiment ucelené výrobkové řady KORATHERM sestává z pěti základních modelů. Liniové, horizontálně nebo vertikálně orientované otopné profily jsou konstrukčně uspořádány do mnoha typů. Nabízená barevná paleta spolu s variabilně řešeným připojením těchto těles k otopné soustavě rozhodně vyhoví požadavkům i toho nejnáročnějšího zákazníka. Otopné stěny KORATHERM jsou nabízeny v základní barvě RAL 9010 a na objednávku dle vzorníku barev v dalších 12 barevných odstínech.

Otopná stěna KORATHERM VERTIKAL představuje moderní design spojený s efektivním způsobem sdílení tepla ve vytápěné místnosti. Její čelní plocha zvýrazňuje sálavou složku tepla a navazuje tak pocit tepelné pohody.
Je určena pro dvoutrubkové otopné soustavy s nuceným oběhem teplonosné látky, otopné profily jsou orientovány svisle, připojení na otopnou soustavu je boční shora dolů. Je vybaveno 4 bočními vývody s vnitřním závitem G ½, odvzdušňovacím ventilem a zaslepovací zátkou se závitem G ½. Všechny typy jsou dodávány s bočními kryty. 
Rozměry stěny Vertikal: výška od 500 do 2000 mm, délka od 144 do 958 mm, hloubka 62 a 74 mm.

Otopná stěna KORATHERM VERTIKAL – M.  Progresivní spodní středové připojení umožňuje jeho nenásilné včlenění do interiéru. Je určena pro dvoutrubkové otopné soustavy s nuceným oběhem teplonosné látky, otopné profily jsou orientovány svisle, připojení na otopnou soustavu je spodní středové. Je vybaveno 2 spodními vývody s vnitřním závitem G ½ a v horní části profilu vývod pro odvzdušňovací ventil se závitem G ½. Všechny typy jsou dodávány s bočními kryty.

Otopná stěna KORATHERM HORIZONTAL představuje svým tepelným výkonem komfortní alternativu ke klasickému deskovému tělesu. Široká paleta barev a jeho osobitý vzhled s charakteristickým liniovým uspořádáním otopných prvků přirozeně vyzývá k zakomponování do moderního interiéru. Je určena pro dvoutrubkové otopné soustavy s nuceným oběhem teplonosné látky, otopné profily jsou orientovány vodorovně. Připojení na otopnou soustavu je vždy spodní zdola dolů s připojovací roztečí odvozenou z délky L (příklad označení K11H). Je vybavena 2 spodními vývody s vnitřním závitem G ½, odvzdušňovacím ventilem a zaslepovací zátkou se závitem G ¼. Typy 10 a 11 jsou dodávány s plným horním krytem, typy 20, 21, 22 s horní krycí mřížkou. Zvolit můžete i stěnu se středovým připojením ve verzi M.

Rozměry -
délka od 500 do 3000 mm, výška od 144 do 958 mm.

Speciální otopná tělesa KORALUX 

jsou určena především k vytápění koupelen, WC, kuchyní, obytných místností, kanceláří, vstupních a komunikačních prostor v obytných i veřejných budovách. Jsou použitelná v teplovodních otopných soustavách s nuceným i samotížným oběhem. 
Jsou vyrobena z uzavřených ocelových profilů a podle tvaru průřezu topných profilů se rozdělují do dvou základních skupin:

  • trubková otopná tělesa KORALUX - topným profilem je trubka s kruhovým průřezem

Otopná tělesa KORALUX jsou nabízena v bílé základní barvě (odstín bílá KAL 9010), na objednávku dle vzorníku barev v dalších 12 barevných odstínech a dále v provedení chrom (chromovaná ocel) a v provedení nerez (ušlechtilá nerezová ocel).

Provedení LINEAR

Trubkové otopné těleso KORALUX s kruhovým průřezem topného profilu, přímým topným profilem a rovinným uspořádáním profilů. Konstrukční řešení umožňuje sušení textilií. Rozteč připojení na otopnou soustavu je odvozena z délky otopného tělesa.
Otopná tělesa jsou dodávaná se sadou pro upevnění na stěnu včetně odvzdušňovací a zaslepovací zátky. Lze je doplnit "Sadou pro kombinované vytápění". Tím vznikne trubkové otopné těleso pro kombinované vytápění (teplá voda - elektřina) a lze ho pak kdykoliv využít bez závislosti na provozu otopné soustavy. Instaluje se při montáži otopného tělesa a nevyžaduje žádné mimořádné opatření z hlediska elektrické instalace ve vytápěné místnosti.

Trubková otopná tělesa KORALUX LINEAR a LINEAR CLASSIC mohou být vyráběna jako samostatná přímotopná elektrická otopná tělesa. Jsou osazena elektrickým topným tělesem vybaveným omezovačem teploty a naplněna nemrznoucí směsí, což umožňuje použití v objektech s předpokládaným poklesem teploty do -10 °C. Mohou být instalována pouze ve svislé poloze a nevyžadují při provozu expanzní ani pojistné tlakové zařízení.

 
na obrázku zleva Linear, Linear Classic, Linear Classic M, Linear Plus, Linear Plus M

Ceny v tabulkách jsou bez DPH a v základní barvě. Barevné provedení dle vzorníku barev: příplatek 15% z netto ceny základního typu. GRAUALUMINIUM příplatek 20% z netto ceny základního typu. Ceny jsou uvedeny včetně uchycení.

KORALUX LINEAR

Výška (mm)

Délka (mm)

Hloubka (mm)

Cena (Kč)

LINEAR 780, 1200, 1830 450, 600, 750, 1000

35

1 880 -6 674
LINEAR CLASSIC 
LINEAR CLASSIC - M
930, 1340, 1675 450, 600, 750

30

1292 - 3 518
LINEAR PLUS
LINEAR PLUS - M
764, 1204, 1820  450, 600, 750,

35

2 383 - 5 395
LINEAR EXCLUSIVE
Chrom
930, 1340, 1675 

615

35

8 325 - 12 364

M – středové připojení

Provedení RONDO


Trubkové otopné těleso KORALUX s kruhovým průřezem topného profilu, tvarovaným topným profilem a rovinným uspořádáním profilů. Konstrukční řešení umožňuje sušení textilií. Rozteč připojení na otopnou soustavu je odvozena z délky otopného tělesa a u středového připojení je rozteč 50 mm.
Otopná tělesa jsou dodávaná se sadou pro upevnění na stěnu včetně odvzdušňovací a zaslepovací zátky.
Lze je doplnit "Sadou pro kombinované vytápění". Do prodejního sortimentu je zařazeno také elektrické přímotopné otopné těleso KORALUX RONDO-E a RONDO CLASSIC - E.


        
Zleva: Rondo, Rondo Classic, Rondo Plus, Rondo Exclusive

KORALUX RONDO

Výška (mm)

Délka (mm)

Hloubka (mm)

Cena (Kč)

RONDO
RONDO - M
780, 1200, 1830  450, 600, 750 

66, 76, 86

3 374 - 5 933

RONDO PLUS
RONDO PLUS – M

 764, 1204,
1820
450, 600, 750 

58, 68, 78

RONDO CLASSIC 500, 900, 1100, 1500  535, 735 

70, 82

1 103 - 3939
RONDO EXCLUSIVE
chrom
900, 1100, 1500 

535

70

9 095 - 13 045

M – středové připojení

Provedení TUBUS 

Trubkové otopné těleso KORALUX s kruhovým průřezem topného profilu, s přímým a předsazeným topným profilem. Konstrukční řešení umožňuje sušení textilií. Rozteč připojení na otopnou soustavu je 50 mm. Otopná tělesa jsou dodávaná se sadou pro upevnění na stěnu včetně odvzdušňovací a zaslepovací zátky.
Lze je doplnit "Sadou pro kombinované vytápění".

Novinkou této řady je
otopné těleso KORALUX HARMONY. Je vyrobeno z nerezové ušlechtilé oceli. Vyznačuje se osobitým tvarem, vysokou odolností proti korozi a nárazům, snadno se čistí a splňuje vysoké požadavky na hygienu a čistotu.Lze ho upevnit na stěnu ve svislé i vodorovné poloze.

         KORALUX TUBUS

Výška (mm)

Délka (mm)

Hloubka (mm)

Cena (Kč)

TUBUS - M
se středovým připojením
780, 1200, 1830  450, 600, 750,

61

3 336 - 6 956Středové připojení těles

Otopná tělesa KORALUX se spodním středovým připojením s roztečí 50 mm. Proti klasickému řešení, kdy jsou otopná tělesa připojena s krajní roztečí (rozteč připojení je odvozena z délky otopného tělesa) je toto řešení rozhodně modernější a jeho přednosti spočívají především:

  • v jednodušší a rychlejší montáži (např. středy vývodů ve větší vzdálenosti od stěny)
  • lze "vyčkávat" s volbou délky otopného tělesa až do doby kompletace
  • v případě potřeby jednoduše vyměnit otopné těleso za jiné
  • v možnosti elegantního připojení pomocí kompaktní připojovací armatury s krytkou

dle podkladů Korado