automobily | motocykly | hobby | počítače a elektronika | zahradní technika | video-foto-film | scooter | lodě | mobiltest

byt a hobby

17.10.2011

E-mail

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Luxusní relaxace v domácí vířivce


Náš dnešní život je tak rychlý, že načerpávání nových sil je čím dál náročnější. Nečekejte na dovolenou nebo na wellness víkend, s vlastní vířivkou budete mít intenzivní zážitky doslova na dosah. Dopřejte si ideální relaxaci a dobíjení sil doma. Klidně každý den, s celou rodinou. A když pozvete i přátele, nejen že to bude zábavnější – ještě máte možnost udělat extra dobrý dojem.

Vířivá vana je přímo předurčena k tomu, aby se stala nejoblíbenějším místem u vás doma. Právě ve vířivce si v budoucnu užijete chvíle rodinné pohody i klidné večery ve dvou. Jak postupovat při výběru, aby se stala vířivka opravdovým domácím klenotem a zdrojem potěšení?

Jak vybrat vířivku

Protože vířivka má sloužit především pro fyzický odpočinek a relaxaci, je na prvním místě při výběru vždy požadavek na pohodlí. Pouze v případě, že při výběru vířivku upřednostníme ergonomii, můžeme si pobyt v ní skutečně vychutnat.

Martin Šerák ze společnosti Marimex, která prodává kvalitní značkové vířivky, vysvětluje: „Nákup vířivky by měl v ideálním případě probíhat tak, že prodavač má šanci se zákazníkem se seznámit, promluvit si o jeho potřebách a představách, ideálně setkat se s celou rodinu, která bude vířivku používat. Měla by se skutečně vybírat na míru - to znamená podle postavy zákazníků."

Nesmí se tedy stát, že je někdo na svoji vířivku velký, nebo že se mu v ní nepříjemně sedí. Pokud pro vás není už jenom sezení ve vířivce pohodlné, jen těžko si můžete užít relaxaci uvnitř. Nákup vířivky podle katalogu tedy není zrovna ideálním řešením.

Právě u těch nejkvalitnějších výrobků je na ergonomii a pohodlí kladen maximální důraz. Kromě pohodlných sedadel a lehátek tvůrci vířivek nabízejí i chytré umístění držáků na nápoje, snadno použitelné zónové ovladače hydromasáže, velký prostor pro nohy a další prvky zlepšující prožitek z pobytu ve vířivce.

Technické parametry vířivek

Důležitými parametry při výběru vířivky, které už v katalogu nebo v e-shopu najdete, jsou především trysky a motory. Nedá se však obecně říci, že čím víc trysek daná vířivka má, tím je lepší. „Samozřejmě platí, že dostatečný počet trysek je základ. Důležitá je synchronizace trysek s počtem a silou masážních čerpadel.“ říká Šerák.

Vířivky by měly nabízet možnost měnit nastavení rychlosti jednotlivých trysek a zaměřit si tak hydromasáž na vybrané svaly. Trysky by také měly být strategicky umístěny, aby vám umožnily dopřát si masáž všech důležitých částí těla.

Jsou výhodné levné vířivky?

V čem se liší levné čínské vířivky a nákladnější značkové vířivky QCA? „V případě vířivek QCA se jedná o kvalitu, která už několik desetiletí na trhu dobře funguje. Skelet vířivky, její ostění i elektronika jsou americké výroby, i řídící jednotky jsou originální,“ vysvětluje Šerák. Značka QCA produkuje vířivky už 45 let, vyznačují se spolehlivostí a dlouhou životností. Výrobce vířivek QCA patří mezi nejlepších 25 společnosti v prestižním America‘s Top Hot Tubs and Spas magazínu

V souvislosti s podmínkami výroby i dlouhou historií vířivek QCA je prakticky nemožné dosáhnout srovnatelné kvality za ceny, které někteří neseriozní výrobci nabízejí. U takových vířivek dochází velmi často k rychlému selhání řídícího mechanismu a dalších prvků vířivky, a to třeba během pár měsíců od nákupu. Kromě toho se na výrobu používá nekvalitní akrylát, takže vířivky jednoduše vypadají hůř, a to už po velmi krátké době. Dochází k šisování barvy a celkovému chátrání vířivky.

Maximální kvalita vířivých bazénů QCA je oproti tomu důkladně testována: Každý bazén prochází inspekcí, která zahrnuje 50 bodů, zároveň před prodejem projde i testovacím třídenním provozem, při kterém se naplní vodou o teplotě 42 °C. Na kvalitu produktů QCA Spas tak může výrobce dávat garanci 5 let od data zakoupení. Tato záruka se vztahuje na skelet vířivky a ostění.

(PR článek)

 

BYT

Sedací souprava dle vaší představy

Bydlíme oklopeni dřevem. Nábytek z masivu - část 1.

Autodráhy FARO

Kytary
-redakční test

Autodráha II - hračka nejen pro děti - Carrera
Skoro jako živý pes - Smečka Nintendogs vtrhne i na český trh 
Autodráhy – galerie slavných  NINCO
autodráha - hračka nejen pro děti
Také se vám třesou ruce? - dalekohledy
Akumulátorové vrtačky a vrtací šroubováky
 

 Rybářství 

D.A.M. Panther 80
Rybář  2002
TiCA  zvyšuje útok

Vybíráme rybářské „náčiní“ 
Navijáky
Také prut ve znamení univerzálu

Zahradní technika

Motorové pilyMountfield věří ve své   výrobky
Mulčování
zajímavá alternativa
Motorové  sekačky s pojezdem

   Tipy ze serveru

Jedete do Chorvatska s lodí?
Motocykly KYMCO
Minolta DIMAGE 7
BMW F 650 GS

Voigtländer
Olympus Camedia E-10
Kabely Profigold
Dálkový ovladač snů
Voigtländer
Jaguar XJ6 3.2
Auta pro jachting
Výfuky od Pařízků
Onkyo TX-DS 57
Filmový skener Kodak RFS 3600

USB - dobré řešení

Motorové pily

 

 

Další články v rubrice hobby

Autodráhy – galerie slavných  NINCO

Autodráha - hračka nejen pro děti

Také se vám třesou ruce? 
Určitě to také znáte. Pozorujete zajímavý objekt (a je úplně jedno, zda je to krásná slečna na ulici, plaché zvíře v divoké přírodě nebo třeba úchvatná horská scenérie) dalekohledem s velkým zvětšením a za nic na světě nemůžete obraz ustálit a rozeznat detaily.

Akumulátorové vrtačky a vrtací šroubováky 
Ruční akumulátorové vrtačky a vrtací šroubováky jsou neocenitelným pomocníkem mnohých řemeslníků i kutilů. Jsou většinou malé a lehké a nemusíte se starat jestli je nablízku zásuvka a máte-li dosti dlouhý kabel.