automobily | motocykly | hobby | počítače a elektronika | zahradní technika | video-foto-film | scooter | lodě | mobiltest

rybářství

5.11.2001

E-mail

Rybářství 

TiCA  zvyšuje útok
Vybíráme rybářské „náčiní“ 
Navijáky
Také prut ve znamení univerzálu

 

Hobby

autodráha - hračka nejen pro děti
Také se vám třesou ruce? - dalekohledy
Akumulátorové vrtačky a vrtací šroubováky 

Zahradní technika

Motorové pilyMountfield věří ve své   výrobky
Mulčování
zajímavá alternativa
Motorové  sekačky s pojezdem

   Tipy ze serveru

Jedete do Chorvatska s lodí?
Motocykly KYMCO
Minolta DIMAGE 7
BMW F 650 GS

Voigtländer
Olympus Camedia E-10
Kabely Profigold
Dálkový ovladač snů
Voigtländer
Jaguar XJ6 3.2
Auta pro jachting
Výfuky od Pařízků
Onkyo TX-DS 57
Filmový skener Kodak RFS 3600

USB - dobré řešení

Motorové pily

Motorové lodě
Nafukovací čluny
Vodní skútry
Plachetnice

Také se vám třesou ruce? - dalekohledy?
Akumulátorové vrtačky a vrtací šroubováky 

 

 

TiCA  zvyšuje útok

Zatím asi většině našich  rybářů americká firma TiCA moc neříká. Ten, kdo chce mít výbornou techniku za dobrou cenu, by si však toto jméno měl dobře zapamatovat. Především  navijáky této značky začínají být čím dál častěji vidět v našich prodejnách a budí zasloužený zájem. Jedním z důvodů je precizní designové i technické propracování  a velmi přesný  „chod“.

Jeden z hlavních hitů, které zde TiCA uvedla na trh, se jmenuje bojová brzda. Podrobnější vlastnosti bojové brzdy najdete v článku Vybíráme rybářské „náčiní“ -  Navijáky. Ne, že by navijáky s tímto zajímavým a potřebným zařízením na našem trhu chyběly. Zatím je zde však nabízela pouze jediná značka a tedy na rozdíl od ostatních rybářských potřeb (kde je konkurence obrovská) zde chyběla. TiCA prodává dva základní modely s bojovou brzdou. Čtyř ložiskový Condor a sedmi ložiskovou Venus. Samozřejmostí je zde miniložisko v rolničce, jemná zadní multidisková brzda, rychlosklopné kličky navijáku a především velmi odolné „tělo“. Oba navijáky se dodávají v několika velikostech. Levnější Contor je v kombinaci šedomodré a stříbrné. Dražší a luxusnější Venus kombinuje zlatou barvu se stříbrošedou. Vzhled luxusního navijáku umocňuje  dřevěné držátko kličky. Již při prvním otočením kličkou vás u Venusu překvapí velmi snadné otáčení a minimální tření. Oba modely mají velmi propracovanou konstrukci  s křížovým navíjením. Jsou  osazeny sedmi velmi kvalitními ložisky (u Condoru čtyřmi) a širokou kónickou cívkou pro daleké hody. Právě přesná konstrukce navíjení i citlivá a především účinná brzda zpříjemňuje boj i s velmi bojovnými rybami a často může  pomoci k zdolání trofejních  kousků. Tím samozřejmě nechci říci, že vše je v technice. Samozřejmě stále platí, že kdo umí ten umí, nicméně dobrá technika pomůže a usnadní. A nakonec to nejdůležitější. Jak Venus tak Condor má velmi přijetelnou cenu. Venus pořídíte podle velikosti  okolo 3500 Kč levnější Condor pak o zhruba tisíc korun levněji.  

obrázky - nahoře TiCA Venus, dole TiCA Condor.

/Per/