automobily | motocykly | hobby | počítače a elektronika | zahradní technika | video-foto-film | scooter | lodě | mobiltest

byt a hobby

5.12.2008

E-mail

 

Sedací souprava dle vaší představy

 
Možná uvažujete o tom, že si pořídíte novou sedací soupravu. Pokud máte přesnou představu, požadujete kvalitu a váš finanční rozpočet se nepohybuje ve vysokých cenových relacích, tak výběr není jednoduchý. My jsme se trochu porozhlédli. Náš trh nabízí poměrně široký výběr sedacích souprav. V přijatelných cenových kategoriích je k dispozici dovozový nábytek, většinou z asijských trhů či z Polska. My jsme objevili za velmi slušné ceny sedací soupravy českého výrobce, který nás zaujal natolik, že jsme jeli podívat i na jeho výrobu.

Sedačky z Profiwoodu

Vyrábějí se kousek od Skutče, v České Rybné. V přebudovaném areálu bývalého zemědělského družstva jsme viděli skoro celý proces výroby. Ten začíná samozřejmě návrhem – mají zde vlastní návrháře, my jsme ale začali v truhlárně, kde se připravují kostry souprav, pak jsme se přesunuli do střihárny a sálu šiček, pokračovali přes různé fáze kompletací až po čalouníky, následovala výstupní kontrola, balírna a expedice. Denně tu necelá stovka lidí vyrobí zhruba dvacet souprav.  Zkrátka je to, jak jsme se přesvědčili, opravdu ryze česká výroba.

Soupravy tu mají ve velmi široké škále tvarů, stylů i potahových látek. Myslím, že ze zdejšího sortimentu si vybere opravdu každý. Pokud si nevyberete přímo na prodejně (zde v Rybné nebo u různých prodejců v ČR), tak si můžete objednat sedačku doslova na míru.  Od potahových látek, po různě velké varianty souprav.  Skládají se z variabilních modulů, dvousedaček, trojsedaček, samostatných křesel, taburetů, relaxů, s područkami či bez područek, pravé či levé varianty. Zvolit můžete i barvu dřevěných komponentů pokud sedačka ty viditelné obsahuje, rozhodnout se můžete dokonce i pro to, zda chcete zvolenou soupravu mít rozkládací s lůžkovou úpravou nebo vám vyhovuje šuplík s úložným prostorem, či nic takového nepotřebujete. Pokud přijedete přímo do České Rybné, tak se vám v místní prodejně budou věnovat velmi ochotní lidé, kteří poradí a sepíší s vámi objednávku, nebo totéž můžete udělat i u prodejců.

Zdejší nábytek se vyrábí jak v moderních stylových designech, tak i v klasických mohutnějších provedeních. Velmi důležitá je volba potahové látky. Samozřejmě každý má jiný vkus a zde je výběr hodně široký, ale na vlastní oči jsme se přesvědčili, jak zvolená látka velmi ovlivní konečný dojem (soupravy ve skutečnosti dle mého názoru, vypadají podstatně lépe než na katalogových fotografiích a webových stranách společnosti). 
A jak se na soupravách sedí? Jsou pohodlné a zároveň mají i tuhé sedáky – nepropadnete se a to velmi příjemné.

Ceny

Jsou velmi příznivé. Například mohutná sedačka ve variantě do „U“ Sandra s dvěmi trojsedačkami, rohovým dílem, relaxem a taburetem s potahovou látkou Palas (na pohled vypadá jako semiš), bez rozkládací úpravy a šuplíků vyjde na cca 23 000 Kč i s několika polštářky navíc (při objednávce v České Rybné). Podívejte se s námi, jak se sedací soupravy vyrábí


V truhlárně výroba začíná


Tady se šije


Připravené polotovary


Kompletace v další fázi


Čalouník je zde velmi důležitou osobou.


Hotovo. Tady se balí a připravuje k expedici.

/ok/
foto z výroby - /per/

 

BYT

Sedací souprava dle vaší představy

Bydlíme oklopeni dřevem. Nábytek z masivu - část 1.

Autodráhy FARO

Kytary
-redakční test

Autodráha II - hračka nejen pro děti - Carrera
Skoro jako živý pes - Smečka Nintendogs vtrhne i na český trh 
Autodráhy – galerie slavných  NINCO
autodráha - hračka nejen pro děti
Také se vám třesou ruce? - dalekohledy
Akumulátorové vrtačky a vrtací šroubováky
 

 Rybářství 

D.A.M. Panther 80
Rybář  2002
TiCA  zvyšuje útok

Vybíráme rybářské „náčiní“ 
Navijáky
Také prut ve znamení univerzálu

Zahradní technika

Motorové pilyMountfield věří ve své   výrobky
Mulčování
zajímavá alternativa
Motorové  sekačky s pojezdem

   Tipy ze serveru

Jedete do Chorvatska s lodí?
Motocykly KYMCO
Minolta DIMAGE 7
BMW F 650 GS

Voigtländer
Olympus Camedia E-10
Kabely Profigold
Dálkový ovladač snů
Voigtländer
Jaguar XJ6 3.2
Auta pro jachting
Výfuky od Pařízků
Onkyo TX-DS 57
Filmový skener Kodak RFS 3600

USB - dobré řešení

Motorové pily

 

 

Další články v rubrice hobby

Autodráhy – galerie slavných  NINCO

Autodráha - hračka nejen pro děti

Také se vám třesou ruce? 
Určitě to také znáte. Pozorujete zajímavý objekt (a je úplně jedno, zda je to krásná slečna na ulici, plaché zvíře v divoké přírodě nebo třeba úchvatná horská scenérie) dalekohledem s velkým zvětšením a za nic na světě nemůžete obraz ustálit a rozeznat detaily.

Akumulátorové vrtačky a vrtací šroubováky 
Ruční akumulátorové vrtačky a vrtací šroubováky jsou neocenitelným pomocníkem mnohých řemeslníků i kutilů. Jsou většinou malé a lehké a nemusíte se starat jestli je nablízku zásuvka a máte-li dosti dlouhý kabel.