automobily | motocykly | hobby | počítače a elektronika | zahradní technika | video-foto-film | scooter | lodě | mobiltest

hobby

 28.9.2005

E-mail

 

 

 Hobby

Skoro jako živý pes - Smečka Nintendogs vtrhne i na český trh 
Autodráhy – galerie slavných  NINCO
autodráha - hračka nejen pro děti
Také se vám třesou ruce? - dalekohledy
Akumulátorové vrtačky a vrtací šroubováky
 

 Rybářství 

D.A.M. Panther 80
Rybář  2002
TiCA  zvyšuje útok

Vybíráme rybářské „náčiní“ 
Navijáky
Také prut ve znamení univerzálu

Zahradní technika

Motorové pilyMountfield věří ve své   výrobky
Mulčování
zajímavá alternativa
Motorové  sekačky s pojezdem

   Tipy ze serveru

Jedete do Chorvatska s lodí?
Motocykly KYMCO
Minolta DIMAGE 7
BMW F 650 GS

Voigtländer
Olympus Camedia E-10
Kabely Profigold
Dálkový ovladač snů
Voigtländer
Jaguar XJ6 3.2
Auta pro jachting
Výfuky od Pařízků
Onkyo TX-DS 57
Filmový skener Kodak RFS 3600

USB - dobré řešení

Motorové pily

 

 

Skoro jako živý pes

Smečka Nintendogs vtrhne i na český trh 

Mami, tati, já bych si moc přál(a) pejska. Kdo z rodičů ještě toto přání neslyšel? Asi jich moc není, ale naopak důvodů proč psíka dítěti pořídit nemůžete je většinou mnoho a různých. Možná nevěříte, že by se dítko dokázalo o psa postarat, možná nemáte mnoho času, máte málo místa ....

Přesto ale máte možnost psíka pořídit a ověřit si, zda má dítě dostatek trpělivosti a času se o psa postarat. 7. října 2005 totiž vtrhne na český trh smečka Nintendo pejsků. Jsou sice virtuální, ale vypadají jako opravdoví a jako o živé je potřeba o ně pečovat, cvičit je, hrát si s nimi. Jsou učenliví, co je naučíte již nezapomenou, uvidíte jak rostou. Fenoménu psíků Nintendogs podléhá jedna země za druhou. Japonsko i Ameriku si tito virtuální pejsci podmanili, ovládnou roztomilí Nintendogs i české děti? Uvidíme. Zatím vám přinášíme první informace o hře, samozřejmě ji i otestujeme a s výsledky redakčního testu vás seznámíme.  

Nejlepší virtuální přítel člověka

To nejlepší z nejlepšího přítele člověka. Takto stručně by se dala charakterizovat nová hra Nintendogs – unikátní simulace štěněcího života. 

O co ve hře běží aneb kde je zakopaný pes

Na začátku hry si vyberete šťěňátko – můžete si zvolit nejenom rasu, ale také pohlaví pejska. Hlasové ovládání herní konzole Nintendo DS vám umožní, abyste svému pejskovi vybrali jméno, na které skutečně uslyší! 

V průběhu hry se pak budete o pejska starat, jako kdyby byl živý – budete jej krmit, česat, koupat, venčit…, můžete jej naučit poslouchat na vaše slovní povely a nemusíte se rozhodně omezovat jen na klasické „sedni“, „lehni“,  budete jej učit nejrůznějším kouskům od chytání freesbee až po zdolání záludné překážkové dráhy. 

Unaví se, inu, jako štěně…

Hra kopíruje psí fyziologické potřeby a přirozené reakce tak věrně, že se vám může klidně stát, že si s vámi pejsek odmítne dále hrát zkrátka proto, že bude unavený. 

Kromě toho, že pozná, jestli si s ním hrajete přes den, nebo jestli jej budíte v noci, vám bude dávat jasně najevo, že má hlad, žízeň a podobně. Umí být dokonce náladový! Doufejme, že se mu podzimní deprese vyhne…

Díky dotykovému displeji Nintenda DS se s pejsánkem můžete také mazlit! Bude vás opět odměňovat typicky psími reakcemi: pohladíte ho a zavrtí ocáskem, podrbete ho na kožíšku a provokativně se převalí na záda, abyste mu mohli pošimrat bříško, polechtáte ho za ouškem a zakloní hlavu, protože bude chtít polechtat i na druhé straně!

Veškerý čas a péče, kterou svému psímu kamarádovi věnujete, se odrazí v jeho schopnostech a dovednostech. Čím více kousků a povelů svého svěřence naučíte, tím širší pole zábavy se vám otevře. 

V průběhu hry máte šanci za nejrůznější disciplíny (např. za házení míčkem, zdolání překážkové dráhy) sbírat finanční prémie. Po naspoření určité částky pak můžete opět navštívit virtuální obchod a koupit si nové šťěňátko!

Protože jsou herní konzole Nintendo DS bezdrátově propojitelné, můžete se s pokroky svého mazlíčka pochlubit kamarádům pejskařům. S ostatními chovateli pejsků Nintendo si budete moci navzájem  vyměňovat nejenom hračky, ale také psí doplňky a další nezbytnosti. Jen si představte hromadné venčení svých miláčků v teple vašeho oblíbeného podniku!

3 x 6 = 18 psích životů

Kočky mají 9 životů, Nintendogs jich mají dvakrát tolik! Hra je k dostání ve třech herních variantách – každá varianta obsahuje výběr ze šesti plemen. Varianta číslo jedna ukrývá štěňátka trpasličího jezevčíka, zlatého retrívra, špicla, buldoka, sibiřského huskyho a šicu. Z verze číslo dvě vykouknou čivava, německý ovčák, boxer, královský černohnědý kokršpaněl, yorkšírský teriér a německý ovčák. Labradorský retrívr, malý knírač, pudl, velšský jezevčík, pinč a shiba inu čekají na nové majitele v krabičce s číslem tři.

Nemůžeme sice garantovat, že rčení Jaký pán, takový pes, se vztahuje i na virtuální prostor, nicméně preventivně bychom doporučili věnovat výběru rasy zvláštní pozornost! 

Speciální důraz na volbu plemen kladli i samotní vývojáři z japonské centrály Nintenda. Pro jednotlivé světové regiony připravili odlišné herní verze s plemeny, jejichž výběr kopíruje oblíbenost daných plemen mezi reálnými chovateli. V japonských variantách hry byste například marně pátrali po štěňátku zlatého retrívra, sibiřského huskyho či boxera. 

Hra-nehra pro hráče-nehráče

Nintendogs musíme kromě mnoha dalších zásluh přiznat jeden opravdový psí kus: podařilo se jim přitáhnout na sebe pozornost typických nehráčů, zejména dívek.  Propojení špičkové technologie se sladkýma psíma očima zkrátka odolá málokdo.

Pejsek nanečisto - když děti omrzí, tak ho vypnou

Kdyby někdo vypracoval statistiku, které přání se v dopisech dětí Ježíškovi objevuje nejčastěji, štěňátko by se určitě umístilo v první desítce.

Touží i Vaše dítě po pejskovi a vy máte strach, že byste to po pár dnech byli zase vy, kdo by se o nového člena rodiny musel starat? Podrobte děti malému testu zodpovědnosti – pořiďte jim na zkoušku pejska virtuálního. Buď děti uznají, že je nebaví se o něj starat, nebo vás překvapí a budou tak zodpovědné, že jim živého mazlíčka bez obav pořídíte, nebo jim ten virtuální bude stačit navěky… Otestujte své děti s Nintendogs. 

Po Vánocích končí každoročně v útulcích stovky pejsků. To se ale mění s Nintendogs – čím více Nintendogs pod Vánočním stromečkem, tím méně pejsků, kteří skončí v útulku!

Alergici ani nerváci nejsou ze hry

Nintendogs jsou ideální alternativou pro všechny, kterým opuchnou oči, jakmile se v okruhu deseti metrů vyskytne jediný psí chlup. A také pro ty, kterým vstávají vlasy hrůzou na hlavě při představě, že by jim živý pesan poslintal nohu, podrápal nábytek nebo nedej bože rozbil vázu po prababičce. S Nintendogs vás čekají jen samé příjemné zážitky bez obvyklých psích katastrof…

A kolik za hru zaplatíte?

Hra samotná stojí 1 499 Kč. Za herní konzoli Nintendo zaplatíte nyní akční cenu ve výši 3 000 Kč.

/ok/

 

 

Další články v rubrice hobby

Autodráhy – galerie slavných  NINCO

Autodráha - hračka nejen pro děti

Také se vám třesou ruce? 
Určitě to také znáte. Pozorujete zajímavý objekt (a je úplně jedno, zda je to krásná slečna na ulici, plaché zvíře v divoké přírodě nebo třeba úchvatná horská scenérie) dalekohledem s velkým zvětšením a za nic na světě nemůžete obraz ustálit a rozeznat detaily.

Akumulátorové vrtačky a vrtací šroubováky 
Ruční akumulátorové vrtačky a vrtací šroubováky jsou neocenitelným pomocníkem mnohých řemeslníků i kutilů. Jsou většinou malé a lehké a nemusíte se starat jestli je nablízku zásuvka a máte-li dosti dlouhý kabel.