automobily | motocykly | hobby | počítače a elektronika | zahradní technika | video-foto-film | scooter | lodě | mobiltest

hobby

10.12.2005

E-mail

 

 

 Hobby

autodráha - hračka nejen pro děti
Také se vám třesou ruce? - dalekohledy
Akumulátorové vrtačky a vrtací šroubováky 

Desatero „Jak kupovat kytaru“
Jim Marshall - osobnost hudebního světa
Kde se přes 200 let vyrábějí kytary

 Rybářství 

D.A.M. Panther 80
Rybář  2002
TiCA  zvyšuje útok

Vybíráme rybářské „náčiní“ 
Navijáky
Také prut ve znamení univerzálu

Zahradní technika

Motorové pilyMountfield věří ve své   výrobky
Mulčování
zajímavá alternativa
Motorové  sekačky s pojezdem

   Tipy ze serveru

Jedete do Chorvatska s lodí?
Motocykly KYMCO
Minolta DIMAGE 7
BMW F 650 GS

Voigtländer
Olympus Camedia E-10
Kabely Profigold
Dálkový ovladač snů
Voigtländer
Jaguar XJ6 3.2
Auta pro jachting
Výfuky od Pařízků
Onkyo TX-DS 57
Filmový skener Kodak RFS 3600

USB - dobré řešení

Motorové pily

 

 

Autodráhy, hračky nejen pro děti - Carrera

K oblíbeným hračkám nejen malých kluků patří již po několik desetiletí autodráha. Je založena na velmi jednoduchém principu. Dvě nebo i více aut poháněných elektromotory se prohání po okruzích všemožných tvarů. A právě ona možnost soutěžení je pravděpodobně jednou z hlavních příčin proč například i ty nejkrásnější modely vláčků nezaujímají zdaleka tak významné postavení. 


Co nabízí Carrera ?

Vybírat můžete ze čtyř řad, které zde představíme. Pro velké nadšence je k dispozici i řada Profi, či limitované edice.

Řada GO!!! Nabízí z výběru šesti setů. Je ideálním úvodním systémem do světa autodráh Carrera, který nabízí velmi rozmanitá závodní témata (Policie, F1, Rallye, Spiderman). Trať i originální, detailně zpracovaná auta jsou vyrobena v měřítku 1:43 a umožňují prožít nezapomenutelné zážitky při projíždění loopingu, klopených zatáček nebo mostu. Napomáhá tomu i to, že všechny sety jsou vybaveny ergonomickými turbo ovladači a dvojitými kartáčky pro optimální kontakt s napájecími kolejnicemi. K dispozici je velké množství příslušenství (zatáčky, křižovatka, překřížení, zúžení, elektronické počítadlo kol) pro ještě lepší zábavu.

Díky novému systému svorek, se autodráha velmi snadno sestavuje i rozebírá, což umocňuje již tak velmi vysokou kvalitu výrobku s dvouletou zárukou.  

Např. set Formula CirCuit (na obrázku) obsahuje 3,6 m dlouhou dráhu, 2 modely vozů formule 1 v měřítku 1:43, nevrlé červené Ferrari z Maranella a McLaren-Mercedes MP 4/19B.

Ceny setů řady GO!!! jsou od 1690 do 2 990 Kč.

 

Řada EVOLUTION nabízí světově unikátní autodráhový systém, kombinující tratě v měřítku 1:24 s auty v měřítku 1:32. Všechny modely jsou licencovány výrobci automobilů, mají originální tampónový potisk a umožňují přepínat polaritu pro změnu směru jízdy. Nastavitelné magnety aut vedou k výběru, jestli zvolit rychlejší, ale méně stabilní auta, nebo auta stabilní ale méně rychlá.

Trať je možné rozšířit na 4, 6 a 8 drah a vybavit jí krajnicemi a svodidly. Jednotlivé sety nabízí vzrušující a napínavou závodní tématiku a závodní série (F1, Rallye, DTM, GT, historická a supersportovní auta). Na výběr je více jak šedesát aut. Novinkou pro letošní rok je bezdrátový ovladač rychlosti.  

V nabídce řady je šest setů. Například Nurburgring. Tento set neobsahuje jen 6,3m dlouhou dráhu, ale také dva propracované modely v měřítku 1:32: Audi A4 DTM 2400 s výkonem 460k šampióna Mattiase Ekströma a Mercedes třídy C Bernda Schneidera s výkonem 470k. Obě novinky jsou potištěny tamponovou technologií a jsou vybaveny předními xenonovými a zadními světly. Jedinečná kombinace dráhy v měřítku 1:24, aut v měřítku 1:32, povrchu dráhy a několika možnostmi nastavení pozice magnetů dovolují dosahovat autům senzační jízdní výkony.

Ceny setů řady Evolution jsou od 3 990 do 5 990 Kč.

Řada EVOLUTION PRO-X je první digitální autodráhou. V čem jsou její výhody? Dříve bylo možné v jedné dráze jezdit pouze s jedním autem, protože více by jich ovladač neutáhl. Digitální technologie CARRERA PRO-X umožňuje jízdu až čtyř aut v jedné dráze. K čemu by ale bylo kroužení aut za sebou? PRO-X proto nabízí speciální vyvinutý díl, kterým svého konkurenta předjedete a to v maximální rychlosti. Mezi další výhody  PRO-X patří zastávky v PIT STOPECH a závodění s počítačem ovládaným vozem.
Řada EVOLUTION PRO-X se liší od řady EVOLUTION speciálními auty, ovladači rychlosti, napájecím dílem, který obsahuje BLACK BOX a počítadlem kol.  


 

Ceny setů řady EVOLUTION PRO-X  jsou od 7 990 do 9 990 Kč.

Řada EXCLUSIVE to jsou autodráhy nejvyšší kvality a zpracování. Tratě i auta jsou vyrobeny v měřítku 1:24 a jsou přesnými modely, nikoliv hračkou. EXCLUSIVE disponuje nejširšími a nejkvalitnějšími dráhami se širokými krajnicemi, které umožňují optimální průjezd zatáčkami, doplněný senzačními smyky. Všechna auta mají funkční přední (Xenon) a zadní světla a některá z nich mají vysokou sběratelskou hodnotu, protože jsou vyráběny v limitované celosvětové edici 2.500 ks. Tato řada využívá většiny výhod předchozích řad (Magnetový systém, přepínání polarity, rozšíření trati až na 8 drah, bezdrátový ovladač rychlosti, originální licence všech aut, tampónový potisk atd.).  

Ceny setů řady EXLUZIVE  jsou od 9 990 do 11 990 Kč. 

  /al/