automobily | motocykly | hobby | počítače a elektronika | zahradní technika | video-foto-film | scooter | lodě | mobiltest

byt a hobby

30.12.2009

E-mail

 

 

 

 

 

Designové radiátory. Krásné a praktické.


Radiátor. Většina lidí si pod tímto názvem vybaví především unifikovaná tělesa, buď starší litinová, či novější levná plechová. Především plechové nejprodávanější radiátory moc parády ve vašem bytě nenadělají. Většinou při instalaci nového topení hraje velkou roli i cena. Designový radiátor není sice nejlevnější, ale na druhou stranu je třeba si uvědomit, že se nejedná o krátkodobou investici a v například v rámci rekonstrukce není cena až tak vysoká. Navíc dostáváte obrovský bonus v podobě estetického zážitku.
My jsme v rámci naší vzorové rekonstrukce zvolili do otopné soustavy právě designové radiátory a po cca 3 měsících topné sezony můžeme předat nabyté zkušenosti.

Jaga Iguana Aplano

Tyto radiátory jsou nejen krásnými prvky v interiéru a unikátní doplňky, ale především i velmi výkonné vytápěcí tělesa, která jsme díky jejich výkonu ohodnotili jako nejlepší a nejúčinnější v nové otopné soustavě. Otopná soustava v bytě je napojena na městskou teplárnu, která ne vždy dodává ideálně teplou vodu. Především na počátku topné sezony byla dodávka celkem problematická, ale ani v tomto období jsme nezaznamenali problém a navíc radiátory vydrží dlouho teplé.

Radiátory Jaga mají velmi kvalitní provedení a zpracování je naprosto precizní. Objednat můžete těleso v jakémkoliv barevném provedení (dle rozsáhlého vzorníku). Otopné těleso samotné je vyrobeno ze sálavých trubek trojúhelníkového profilu, přivařených vertikálně na konzole. Sálavé trubky jsou propojeny pomocí kolínek. Jsou vhodná pro centrální vytápění. Povrchová úprava je velmi kvalitní. Těleso je pískováno, odmaštěno, fosfátováno a elektrostaticky lakováno epoxy-polyesterovým práškovým lakem při teplotě 2000C. Tloušťka laku je minimálně 80μ. Tato povrchová úprava zaručuje velmi vysokou odolnost proti poškrábání, vzhledovou stálost a i snadnou údržbu. K radiátoru lze i doobjednat různé příslušenství – police, držáky, věšáky.

Při rekonstrukci jsme použili radiátory o šířce 74 cm, výšce 180 cm. Objem vody v jednom tělese je 23,5  l, hmotnost prázdného tělesa 69,8 kg. Vzhledem k ne příliš dobré izolaci místnosti jsme použili radiátory s lehce naddimenzovaným výkonem 1717 W - 75/65/20, 1380 W – 70/55/20. Připojení je spodní středové. Radiátor je dodáván se stěnovými úchyty a dvěmi chromovými odzvzdušňovači.  Připojovací sada je s termostatickou hlavicí. Vše funguje bezvadně, tepelná pohoda v místnosti je optimální. Cena radiátoru ve standardní barvě (šedá metalíza, bílá) je 20 324 Kč a cena za připojovací sadu 3 226 Kč (bez DPH).

Jaga má ve své nabídce velké množství designových radiátorů, různých tvarů, velikostí i provedení. Velmi zaujme například model Iguana Cirko, který může stát samostatně uprostřed místnosti jako výrazný dekorativní prvek, či model Angula, který je rohový a mnoho dalších.

Isan  Melody Solar

Druhý designový radiátor od českého výrobce, jsme při rekonstrukci umístili do kuchyně (cca 10 m2), zde nebylo třeba použít těleso o větším výkonu. Velmi vhodně doplňuje dřevěné provedení místnosti.

Isan vyvinul designové radiátory z trubkových radiátorů určených původně do koupelen. Široký výběr vznikl variacemi trubek a elegantních profilů různých linií, způsobů zpracování, povrchových úprav a barev. Radiátory již neslouží pouze k praktickým účelům, ale staly se také moderním doplňkem obytných prostor.

Zvolili jsme model Solar ve standardní dodávané výšce 180 cm a šířce 60 cm. Jeho výkon je 917 W-70/55/20, 589 W – 55/45/20. Cena 7 698 Kč (bez DPH) byla navýšena o 30 % díky zvolenému barevnému provedení v antracitové metalíze. Kromě barvy můžete zvolit i provedení na míru v atypických rozměrech. V dodávce je obsažena montážní sada a odvzdušňovací ventil. S radiátorem jsme spokojeni, malou místnost vytopí bez problémů, pouze na začátku topné sezony jsme zaznamenali menší výkyvy.

 

/ok/

 

BYT

Sedací souprava dle vaší představy

Bydlíme oklopeni dřevem. Nábytek z masivu - část 1.

Autodráhy FARO

Kytary
-redakční test

Autodráha II - hračka nejen pro děti - Carrera
Skoro jako živý pes - Smečka Nintendogs vtrhne i na český trh 
Autodráhy – galerie slavných  NINCO
autodráha - hračka nejen pro děti
Také se vám třesou ruce? - dalekohledy
Akumulátorové vrtačky a vrtací šroubováky
 

 Rybářství 

D.A.M. Panther 80
Rybář  2002
TiCA  zvyšuje útok

Vybíráme rybářské „náčiní“ 
Navijáky
Také prut ve znamení univerzálu

Zahradní technika

Motorové pilyMountfield věří ve své   výrobky
Mulčování
zajímavá alternativa
Motorové  sekačky s pojezdem

   Tipy ze serveru

Jedete do Chorvatska s lodí?
Motocykly KYMCO
Minolta DIMAGE 7
BMW F 650 GS

Voigtländer
Olympus Camedia E-10
Kabely Profigold
Dálkový ovladač snů
Voigtländer
Jaguar XJ6 3.2
Auta pro jachting
Výfuky od Pařízků
Onkyo TX-DS 57
Filmový skener Kodak RFS 3600

USB - dobré řešení

Motorové pily

 

 

Další články v rubrice hobby

Autodráhy – galerie slavných  NINCO

Autodráha - hračka nejen pro děti

Také se vám třesou ruce? 
Určitě to také znáte. Pozorujete zajímavý objekt (a je úplně jedno, zda je to krásná slečna na ulici, plaché zvíře v divoké přírodě nebo třeba úchvatná horská scenérie) dalekohledem s velkým zvětšením a za nic na světě nemůžete obraz ustálit a rozeznat detaily.

Akumulátorové vrtačky a vrtací šroubováky 
Ruční akumulátorové vrtačky a vrtací šroubováky jsou neocenitelným pomocníkem mnohých řemeslníků i kutilů. Jsou většinou malé a lehké a nemusíte se starat jestli je nablízku zásuvka a máte-li dosti dlouhý kabel.