Domácí kino

InFocus-RolsRoyce mezi projektory

Tak jako automobily i videoprojektory mají své špičkové značky, které výrazně posunují standard oboru. Konkurence jejich jméno vyslovuje s respektem a zákazníci kteří si jednou koupí od této značky  výrobek už málokdy při dalším nákupu zvolí konkurenční. A právě takovou firmou v oblasti projektorů celosvětově největší /avšak u nás ještě stále méně známá/ americká firma InFocus Corporatin, Ltd. Na rozdíl od jiných „velkých značek“ se InFocus vždy věnoval projektorům jako své hlavní a zároveň jediné činnosti což se samozřejmě projevilo nejvíce v oblasti vývoje. Především proto je na  technologické špici a do značné míry určuje i směr pro budoucnost.

Video S-VHS  včera, dnes a zítra

aneb JVC  „S“ videorekordery  v úctyhodném poměru cena výkon

Firma JVC se asi nejvíce zapsala do podvědomí tím, že její konstruktéři vymysleli systém VHS, který doslova rozpoutal masové rozšíření videa. Super VHS, které následovalo nedosáhlo tak masového rozšíření  jako jeho  starší a méně kvalitní bratr přesto, že je výrazně lepší.

Přehled data a videoprojektorů 

Sharp, Hitachi, Toshiba, JVC
V minulém článku věnovaném domácímu kinu jsme představili jeden z moderních videoprojektorů za „rozumnou cenu“, Panasonic PT- AE100E. Dnes uveřejňujeme  široký přehled data a videoprojektorů několika špičkových japonských značek -  Sharp, Hitachi, Toshiba či JVC na našem trhu. V přehledu jsou zahrnuty nejen technické parametry, ale i momentální ceny, které jsme připravili ve spolupráci s firmou Mediatronic.

Projektor za rozumnou cenu - Panasonic PT- AE100E

Snižování cen projektorů zásadním způsobem pomáhá zájemcům o domácí kino vychutnat kvalitní zážitky a více snížit rozdíl mezi klasickým a domácím kinem. Jedním z takovýchto přístrojů je i Panasonic PT - AE 100E

 

Nahrávání na DVD již není hudba budoucnosti

V dnešní době se stále více spotřebitelů rozmýšlí, zda by nebylo výhodnější místo nového videa pořídit raději systém domácího kina s DVD nabízející nesrovnatelně lepší divácký zážitek za cenu, která je dnes jižsrovnatelná s klasickými VHS rekordéry. Hlavní předností těchto kazetových videorekordérů oproti přehrávačům DVD byla donedávna možnost jednoduše nahrát záznam na magnetickou videokazetu VHS. I tato výhoda nyní ovšem ztrácí na významu, protože na trh přicházejí první DVD rekordéry.

Philips představuje novou generaci čipů UOC pro 50 Hz televizory

Společnost Royal Philips Electronics potvrdila své vedoucí postavení na trhu technických řešení pro jednočipové televizory, když do svého stávajícího jednočipového řešení integrovala stereo dekodér a zvukový procesor. Nový čip třetí generace UOC III (Ultimate One Chip) se vyznačuje především vyšším stupněm integrace, která se promítne do poklesu systémových nákladů na televizory.

První síťový receiver na světě TX-NR900E

Poprvé se klasický AV receiver vyvíjí z domáci zábavy k domáci siti pod oznacenim TX-NR900E, jako interaktivni centrum vasi domaci digitalni site. Prvni digitalni sitovy receiver na svete s moznosti prehravani Internetoveho radia slouzi jako vstupni brana do virtualne neomezenych vyberu hudby prostrednictvim ONKYO exkluzivniho protokolu Net-TuneTM

Panasonic DVD s harddiskem

Panasonic  uvádí na trh nový DVD rekordér DMR-HS2, který dokáže nahrát až 52 hodin videozáznamu na interní harddisk a dalších 12 hodin na oboustranný 9,4GB DVD-RAM disk.

Kompletní domácí kino Pioneer DCS-303

Sympatický systém se skládá s DVD receiveru a kompletní sady reproduktorových soustav v nadmíru elegantním stříbrném provedení. Hlavní jednotka nabízí AM/FM tuner s dekodérem RDS, jednodiskovou DVD mechaniku schopnou číst disky CD-R /RW a rovněž podporuje formát MP3, kterému poskytuje značný prostor ve svém obrazovkovém menu. 

Receiver Onkyo TX-DS 595

Dolby Prologic II nová dimenze v domácím kině
Má všechno čím oslňovali jeho předchůdci, starší  receivery firmy Onkyo. Vynikající konstrukci, technologii širokopásmového zesilovače WRAT a především perfektní zvuk. 

Onkyo TX-DS 575X 

Již více než půl století konstruktéři Onkya vytvářejí komponety, které umožňují špičkový přenos zvuku.Od doby, co začalo světem „hýbat“ domácí kino, je Onkyo na absolutní špici tohoto oboru. Nejzajímavější pro zákazníky však je fakt, že přestože má Onkyo skvělý standard u všech modelů i ty  střední a dokonce i ty nejlevnější mají výborný zvuk, a to je jeden z hlavních důvodů, proč Onkyo neudává „tón“ jen u top modelů, ale v celém cenovém spektru AV Receivrů pro domácí kino.

Nintaus 9901  - DVD, které tu ještě nebylo

Má nejen všechno, co má mít správné „DVD“,  ale v některých, pro uživatele velmi zajímavých vlastnostech, je mnohem lepší. Na světovém trhu je zatím unikátní.  Na rozdíl od konkurence nemá zámek na region a  ani  ochranu Macro Vision.

Projekční televizory - monitory Elmet

Česká firma Elmet z Přelouče má v nabídce nejen data/video projektory či projekční stěny, ale také projekční LCD televizory.

Opravdové domácí kino!

Také uvažujete o pořízení domácího kina? Pak je tento článek určen právě vám. Na rozdíl od klasického pojetí se širokoúhlým televizorem představujeme skutečné domácí kino vzniklé spojením videa a projekční techniky

 

Data/video projektory na českém trhu

Sanyo PLC 400FJak už samotný název napovídá, data/videoprojektor je určen pro promítání počítačových dat (vlastně všeho, co je na obrazovce, tedy text, obrázky, tabulky, animace) nebo signálu z videopřehrávačů. Použití je velice široké. Prezentace mobilní i stálé, učebny, stálé instalace (např. v řídících centrech), nebo domácí kino pro náročné diváky.

 

                                              Elmet VP 250 LCZT-HR

Data/video projektory představují v současné době progresivní a perspektivní techniku. Zvládnutí jejich výroby a hlavně vývoje ukazuje na vyspělost konstruktérů a mechaniků firmy. Proto je potěšitelné, že mezi výrobce patří také Česká republika.