Projekční televizory - monitory Elmet

 

Česká firma Elmet z Přelouče má v nabídce nejen data/video projektory či projekční stěny, ale také projekční LCD televizory, které jsou vhodné do velkých sálů, konferenčních místností či do malých filmových klubů.

Chcete-li pro své domácí kino velkou úhlopříčku obrazu, máte několik možností. Největší obraz poskytuje video projektor. Umožní promítat film třeba přes celou stěnu. Určitou nevýhodou tohoto řešení je potřeba alespoň částečně zatemnit místnost, kde se promítání koná. Potřebná kvalita zatemnění je závislá na světelném výkonu použitého projektoru. Druhou možností je použít projekční televizor. Při požadavku větší úhlopříčky u TV je to vlastně technologicky jediná možnost. Navíc všechny projekční televizory nabízejí dokonale plochou obrazovku.

Projekční televizory
Projekční televizory v současné době využívají dvou principů. Jednak je to využití tří CRT obrazovek, každé pro jednu barvu. Obrazovky jsou seřízeny tak, aby se tři jednobarevné obrazy setkaly na obrazovce a výsledkem je barevný vjem. Právě na správném seřízení CRT obrazovek (konvergenci) záleží kvalita obrazu. Další problémy mohou nastat při častém zobrazování např. textových informací. Jednotlivé body CRT obrazovky by se po delší době mohly tzv. vysvítit. Druhým řešením jsou LCD projekční televizory. Obraz vzniká na LCD displeji, který je prosvícen silným světelným zdrojem.

Elmet TV PM 2000 LCZT-HR II
Jedná se o elegantní LCD projekční televizor s úhlopříčkou obrazovky 1,3 m  a širokým základním vybavením. Na první pohled zaujme designem. Pro "zakrytí" techniky bylo totiž použito černé dřevo. Srdcem přístroje je LCD displej s 449 280 obrazovými body (RGB IN-LINE systém), horizontální rozlišení je 540 svislých linek. Zdrojem světla je halogenová žárovka Philips  230 V / 2,0 kW, která poskytuje světelný tok 310 lumenů. Žárovka je zdvojena, při poruše jedné z nich je tak zajištěn nerušený provoz. Životnost žárovky je typicky 500 hodin. Televizor je vybaven TV tunerem pro všechna TV pásma včetně kabelové televize (VHF, UHF, CATV), k dispozici je 60 předvoleb. Vysílání může být ve všech normách - PAL, SECAM, NTSC. Obrazový signál je možné dále připojit konektory VIDEO, SVHS, RGB. Veškeré ovládané funkce se zobrazují v promítaném obrazu, nastavovat lze jas, kontrast, barevnou sytost. K uživatelskému pohodlí přispívá infračervené dálkové ovládání, programovatelná doba vypnutí přístroje nebo vestavěné počitadlo provozních hodin žárovky.
Pro zajištění odpovídajícího zvuku je vestavěn výkonový zesilovač s elektronickou regulací hlasitosti a možností připojení vnějších reproduktorových soustav. Jako doplňkové vybavení je nabízeno zabudování širokopásmových reproduktorů pro ozvučení menších a středních prostor a SURROUND procesor s pětikanálovým zesilovačem pro prostorový zvuk.

Rozměry televizoru jsou 1080x1540x720 mm, hmotnost  85 kg. Doporučená cena včetně DPH je 120 658,- Kč.