Fotoaparáty klasické

Zrcadlovky Canon EOS

Jedná se o dva přístroje určené pro nejširší veřejnost - EOS 300 a EOS 3000. Oba přístroje se vyznačují velmi širokým použitím nejmodernějších technologií známých dosud jen u profesionálních modelů.

   Minolta X-370s

X-370s s manuálním zaostřováním nahrazuje v nabídce společnosti dřívější „třístovky“ a vyznačuje se obdobnými možnostmi. Měření expozice je integrální se zdůrazněným středem, může použít časovou automatiku nebo manuální nastavení pomocí indikace v hledáčku.     

 

 Víte co je závěrka?

Mechanické zařízení, které po stisknutí spouště propustí světlo prošlé objektivem na citlivý film, a po uplynutí stanovené expoziční doby opět světlo zadrží, se nazývá závěrka. Převážná většina přístrojů je vybavena závěrkou centrální nebo štěrbinovou a ostatní nejrůznějšími speciálními typy.    

 

Jaký fotoaparát si pořídíme?

Současný trh fotoaparátů je neobyčejně široký a nabízí doslova pro každého něco, od nejjednoduších kompaktů pro začínající dětské fotografy přes bohatou nabídku přístrojů střední kategorie pro různě náročné amatéry až po drahé profesionální přístroje. To vše v několika formátech, včetně ateliérových kamer. A nesmíme zapomínat na nabídku digitálních fotopřístrojů. Vyznat se v tomto bludišti a koupit správný fotoaparát pro konkrétní účel nemusí být pro laika vždy jednoduché. Pokusíme se trochu pomoci a naznačit, na co se při výběru zaměřit. Hlavní důraz položíme na kinofilmové přístroje, které tvoří největší část prodeje.

Je dnes fotografie věrným zobrazením skutečnosti?

Přes 150 let platilo pravidlo, že fotografický obraz nelze zfalšovat a pokud ano, je možné to snadno odhalit. Generace našich dědů a pradědů prožila život s fotografií věrně dokumentující dění ve světě.Slavné fotografické agentury ovlivňovaly svou prací veřejné mínění celé planety. Fotografie plnila funkci svědomí lidstva. Svými sociálně orientovanými pracemi burcovala k pomoci potřebným. Často sloužila také coby důkazní materiál u soudu. Digitalizace a všudypřítomnost výpočetní techniky přináší netušené možnosti práce