Kamery digitální

High-Band digitální videokamery

Nové digitální videokamery JVC nabízejí vysoce kvalitní obraz a kreativní komunikační možnosti pro modely s nejnižší cenou. JVC uvádí na trh novou řadu kompaktních videokamer MiniDV. Řada, která zahrnuje modely GR-D93/D73/D53/D43/D23, u svých nejlevnějších modelů začíná na úrovni, která umožní uživatelům analogových videokamer, aby přešli na digitální kamery,

Canon DM-XL 1 E

Canon je tedy opět prvním výrobcem, který zabudoval do amatérské kamery nástavec pro výměnné objektivy. U svých kamer EX 1 a EX 2 v normě Hi8 používal ještě VL-bajonet. Tato norma je už dnes pasé, vinou rozdílné velikosti čipu u DV; nová norma se jmenuje XL – eXchangeable Lens. XL 1 má standardně objektiv s 16 násobným zoomem, který má vedle automatiky i ruční ovládání jak u zaostření, tak u zoomu.

  Co je Digital 8?

Také chcete digitální kameru za cenu analogové? Vaše sny se můžou brzy splnit, firma Sony uvedla na trh řadu digitálních kamer Sony Digital 8 s digitálním záznamem na kazety systému Hi8 a se zajištěnou zpětnou kompatibilitou pro přehrávání starších nahrávek Video 8 a Hi8.

 

     Canon & Mini DV

Digitální videokamery Canon kombinují moderní a perspektivní techniku digitálního záznamu s více než šedesátiletými zkušenostmi firmy s optikou a zpracováním obrazu. Proto je nepřekvapí žádná situace, sáhne po nich profesionál, který potřebuje malý video záznamník, náročný amatér, i zájemce o kvalitní rodinné záběry.

Canon MV 20

Na Interkameře 1999 představil Canon novou digitální videokameru pro formát Mini DV. Ta ihned při své premiéře získala ocenění - cenu Interkamery. Jedná se o malou, lehkou kameru stavěnou na výšku. Vybavena je objektivem s 12-ti násobným zoomem (ohnisková vzdálenost je 4,1 - 49,2 mm), tento rozsah je možno digitálně dále zvětšit čtyřikrát (celkový rozsah je tedy 48 x).

 

Videokamery JVC

GY X3EFirma JVC patří k firmám, které nemusíme čtenářům dlouho představovat. S jejími výrobky se setkáváme prakticky od počátku zavedení systému VHS. Tato firma totiž samotný systém vynalezla a uvedla jej na trh. Také jí z toho plynou nemalé finanční prostředky z udělených licencí.

 

DVC-PRO 50 - nový profesionální digitální formát

Nový formát společnosti Matshushita dále zvyšuje kvalitu záznamu oproti svému staršímu bratříčkovi DVC-PRO. Stejně jako on je určen především pro oblast profesionálního televizního vysílání.