Panasonic DVD s harddiskem

Panasonic  uvádí na trh nový DVD rekordér DMR-HS2, který dokáže nahrát až 52 hodin videozáznamu na interní harddisk a dalších 12 hodin na oboustranný 9,4GB DVD-RAM disk.
Záznam nahraný na harddisku může být následně přepsán na DVD-RAM disk až dvanáctinásobnou rychlostí (mód EP). Přepsat hodinový pořad tak trvá pouhých pět minut při zachování té nejvyšší možné digitální kvality zvuku i obrazu. DMR-HS2 též disponuje originální funkcí Time Slip, která umožňuje přehrávání libovolného záznamu na disku při současném nahrávání některého z pořadů na jeden disk. Tato funkce je k dispozici jak při zápisu na harddisk, tak na DVD disk.


Na harddisk přístroje o kapacitě 40 GB lze uložit až 52 hodin záznamu. Na disk DVD-RAM či DVD-R je možné uložit až šest hodin. Oboustranný DVD-RAM disk má kapacitu až dvanáct hodin záznamu (všechny časové údaje odpovídají módu EP).

DMR-HS2 disponuje slotem na PC kartu (PCMCIA typ II), který umožňuje prohlížení a ukládání fotografií z digitálního fotoaparátu (s rozlišením až 6144x4096 obrazových bodů) a DV vstupem (i.Link), jenž dovoluje bez ztráty kvality přenášet a upravovat digitální záznam z videokamery. Umožňuje například automatické nahrávání které dovoluje pravidelně automaticky nahrávat na harddisk vaše oblíbené seriály,  přičemž minulá epizoda je vždy nahrazena tou aktuální. Nemusíte se proto zdržovat mazáním záznamu potom, co jej shlédnete, a ještě ušetříte místo na disku. (Pokud se zrovna díváte na epizodu, která by měla být přehrána novým dílem, rekordér jej umístí na jinou sekci disku.)  Mezi další zajímavé funkce patří režim pomocného nahrávání (Relief Recording) Při nahrávání na disk DVD-RAM nebo DVD-R rekordér automaticky sleduje zbývající volné místo na disku. Pokud je disk plný, začne záznam ukládat na harddisk. Nahrávání v tomto módu se spustí také v případě, pokud jste zapomněli vložit do přístroje disk. (Je třeba, aby na harddisku byl dostatek volného místa.)

Zajímavých funkcí které vám usnadní práci s novým DVD je však podstatně více.

Zrychlený zápis na DVD-RAM
Vysoká přenosová rychlost DVD-RAM umožňuje zrychlený zápis dat z harddisku na DVD-RAM disk. Mód XP dovoluje zápis dvojnásobnou rychlostí, mód EP nabízí až dvanáctinásobek běžné rychlosti. Hodinový program tak lze na disk uložit v pouhých pěti minutách. (Při zrychleném zápisu na DVD-RAM se záznam ukládá ve stejném módu, jako originál.)

Jednoduché nahrávání z harddisku na DVD-RAM a DVD-R disky
Stačí jen stisknout tlačítko nahrávání při současném přehrávání záznamu z harddisku a DMR-HS2 nahraje celý pořad na DVD-RAM nebo DVD-R disk. (Nahrávání z harddisku nemůže být použito v případě záznamů, u kterých je povoleno pořízení pouze jedné kopie. Při pokusu nahrát takový záznam na DVD-RAM dojde k jeho smazání z harddisku.)

Nahrávání z playlistu
Po přeskupení scén nebo smazání nepotřebných záběrů za pomoci funkce Playlist lze výsledek uložit na DVD-RAM nebo DVD-R disk.

Konverze záznamových módů
Při nahrávání z harddisku na DVD-RAM nebo DVD-R disk za normální rychlosti je možné převádět mezi záznamovými módy. Například pořad, který byl původně zaznamenán v módu XP je možné převést do módu EP.

Funkce FR (pružné nahrávání)
Funkce FR ulehčuje nahrávání z harddisku na DVD-RAM nebo DVD-R disk. Tato funkce na základě zbývajícího prostoru na disku a délky zaznamenávaného programu automaticky volí adekvátní záznamový mód.

Nahrávání z DVD-RAM disku na harddisk
Je též možné nahrávat z DVD-RAM disku na harddisk.

Chasing Playback (Následné přehrávání)
Funkce Chasing Playback (následné přehrávání) dovoluje sledovat televizní pořad od začátku, i když se stále ještě nahrává. Například, přijdete-li domů v době, kdy načasovaný DMR-E30 nahrává fotbalový zápas, můžete si jej ihned pustit od začátku, ještě v průběhu nahrávání.

Současný záznam a přehrávání
Funkce Současný záznam a přehrávání (Simultaneous Rec. & Play) umožňuje sledovat program nahraný na disku a ve stejné době na něj jiný program zaznamenávat. Můžete například nahrávat aktuální epizodu svého oblíbeného seriálu a přitom se dívat na tu z minulého týdne.

Tlačítko Time Slip
Při nahrávání pořadu si můžete zopakovat jakoukoli scénu bez přerušení samotného nahrávání. Stačí jen stisknout tlačítko Time Slip a DMR-E30 se automaticky vrátí o třicet vteřin zpět. Ke stejnému účelu slouží i kurzorové klávesy, s jejichž pomocí je možné přeskočit zpět o jednu až tři sta šedesát minut.

Ukládání a prohlížení JPEG souborů a videozáznamu
Slot na PC kartu umožňuje pohodlné přenášení snímků z digitálního fotoaparátu na harddisk nebo na DVD-RAM disk. Snímky lze seskupovat podle potřeby a vytvářet z nich fotoalba. (JPEG soubory nelze uložit na disk DVD-R.) DVD disk podporuje AV i PC aplikace. To znamená, že na jeden disk je možné zároveň uložit nahrané televizní pořady a třeba i snímky z digitálního fotoaparátu. Formát DVD-RAM je navíc podporován operačními systémy od Windows® 98 výše. Snímky z fotoaparátu si tedy můžete upravit na PC vybaveném DVD-RAM mechanikou a následně si je prohlížet v rekordéru DMR-HS2. Videokameru lze k rekordéru připojit pomocí DV vstupu. Pak už je hračka záznam z kamery přenést na harddisk, nebo zapsat na DVD-RAM či DVD-R disk.

Funkce One-Touch Rec. & Play a Partial Delete & Recording
Stačí stisknout jedno tlačítko a DMR-HS2 automaticky najde volné místo na harddisku nebo DVD-RAM/DVD-R disku a začne nahrávat. Nemusíte se bát, že si smažete předchozí záznam a neztrácíte čas přetáčením a hledáním volného místa. Stejně jednoduché je i přehrávání. Stačí jen zmáčknout tlačítko a DMR-HS2 začne přehrávat od začátku posledního záznamu. DMR-HS2 dokáže pro nahrávání využít i volný prostor rozesetý po různých oblastech disku.

Přehrávání z playlistu
Můžete si vybrat scény na harddisku nebo DVD-RAM disku, uspořádat je podle svého a uložit jejich sled jako playlist. Následně můžete upravovat i takto vytvořené playlisty. DMR-HS2 nabízí kapacitu na 99 playlistů a 999 scén.

Funkce Direct Navigator
Nahrané pořady lze vyhledávat podle data, času, či názvu. Funkce Direct Navigator zobrazí přehled pořadů uložených na disku. Pak už jen stačí kurzorovými klávesami najet na požadovaný program a kliknutím spustit přehrávání. Tato funkce je dostupná i při simultánním nahrávání. K tomu, aby se název pořadu zobrazil v seznamu, stačí při programování zadat jen čas, všechny ostatní údaje jsou automaticky získány z informací obsažených ve vysílacím signálu. (Tuto službu některé programy nepodporují.)

Kompatibilita s více formáty
Rekordér přehrává disky DVD Video, hudební CD, CD-R a CD-RW.

Funkce obrazových korekcí
Při záznamu z analogových zdrojů (např. VHS) zaručují vysokou kvalitu obrazu technologie TBC (korekce časové báze) a Y/C separace. V kombinaci s technologiemi DNR, Block Noise Reduction a Mosquito Noise Reduction je výsledkem překvapivě kvalitní obraz i při nahrávání ze starých kazet.

Vysoce kvalitní lineární PCM audio
DMR-HS2 zaznamenává zvukovou stopu ve formátu Dolby Digital, nebo bez komprese, ve formě lineárního PCM signálu. Výsledkem je vynikající kvalita zvuku.

Dvojjazyčné nahrávání
U programů s více zvukovými stopami lze nahrávat jak hlavní, tak i alternativní stopy (pouze DVD-RAM).

To nejdůležitější nakonec. Unikátní přístroj DMR-HS2  stojí na našem trhu  39995,- včetně DPH.                                        

                                                                                                  Prameny:  Matsushita

                

 

Nový Canon EOS 1D

Revoluce v profesionální fotografii?
Ještě nikdy se doposud žádný digitální fotoaparát nepřibližoval „klasickým profesionálním přístrojům na kinofilm tak, jako nový  EOS 1D. Ukazuje se, že čas kdy „digitál“  bude umět bez problémů všechno co „klasika“ a nadto zvládne desítky vynikajících věcí o kterých se přístrojům na film ani nezdálo právě nastal.

Onkyo TX-DS 575X

Již více než půl století konstruktéři Onkya vytvářejí komponety, které umožňují špičkový přenos zvuku.Od doby, co začalo světem „hýbat“ domácí kino, je Onkyo na absolutní špici tohoto oboru. Nejzajímavější pro zákazníky však je fakt, že přestože má Onkyo skvělý standard u všech modelů i ty  střední a dokonce i ty nejlevnější mají výborný zvuk.

Sigma útočí na profesionály

Objektivy se  značkou Sigma  jsou mezi fotografy známé již desítky let. Zatímco dříve se firma  zaměřovala  spíše na zákazníky z řad amatérů, kteří preferují  především výhodnou cenu, nyní se čím dál více zaměřuje svými výrobky i na profesionály což dokazuje mimo jiné třemi špičkovými širokoúhlými objektivy. A co je zajímavé i v tomto případě za výhodnou cenu. 

Propojovací kabely Profigold

Zatímco vybrat co nejlepší elektronické komponenty  pro domácí kino považuje většina zákazníků  zcela logicky za prvořadé,  relativně málo jich věnuje pozornost propojovacím kabelům. 

Canon DM-XL 1 E

Canon je tedy opět prvním výrobcem, který zabudoval do amatérské kamery nástavec pro výměnné objektivy. 

Opravdové domácí kino!

Také uvažujete o pořízení domácího kina? Pak je tento článek určen právě vám. Na rozdíl od klasického pojetí se širokoúhlým televizorem představujeme skutečné domácí kino vzniklé spojením videa a projekční techniky

 

 

 

 

Nikon Coolpix 5000

Nový „pětimegáč od Nikonů“opustil design předchozích  modelů  Coolpix a vsadil více na klasický design. Přesto se o něm v žádném případě nedá říci, že působí nenápadně.

Casio WQV - 1

První náramkový digitální fotoaparát, který lze nosit kdekoliv a kdykoliv; Vestavěný monochromatický LCD displej (120 x 120 bodů) s 16 odstíny šedi; LCD displej je ve funkci jak pro záznam, tak i pro reprodukci zaznamenaných obrázků; Paměť na 100 obrázků;

Filmový skener RFS 3600

Na Interkameře  byl představen a zároveň také získal ocenění „ Zlatý objektiv Interkamery“ filmový skener od Kodaku. V době, kdy stále větší oblibu získává digitální fotografie a archivace fotografií v počítači, se stává užitečnou pomůckou i filmový skener, který může s úspěchem používat i laická veřejnost a nejen profesionálové. 

Olympus Camedia E-10

Uvedením Camedie E-10 píše Olympus první řádky nové digitální historie. Nejenže poprvé ve své historii představil profesionální „digi“, ale poměrem cena/výkon postavil laťku opravdu vysoko.

Ukaž mi v jaké brašně bydlí tvůj miláček

Pracovat se špičkovým "foťákem" je nejen sen každého začínajícího fotografa, ale i zaníceného fotoamatéra. Čím se však technika rozrůstá, tím důležitější je vlastnit kvalitní fotobrašnu. 

Systém digitální fotografie Olympus

Firma Olympus nenabízí pouze digitální fotoaparáty, ale hned celý promyšlený systém pro digitální fotografii. Nenechává tak uživatele napospas digitální technologii, naopak ho tímto světem provádí a dodává nejrůznější příslušenství.

Receiver Onkyo TX-DS 595

 

Dolby Prologic II nová dimenze v domácím kině
Má všechno čím oslňovali jeho předchůdci, starší  receivery firmy Onkyo. Vynikající konstrukci, technologii širokopásmového zesilovače WRAT a především perfektní zvuk. 

Velký Sharp

 

Japonský elektronický koncern Sharp je mezi zákazníky známý mimo jiné i svou průkopnickou činnosti v oblasti LCD monitorů a TV. V současné době představil největší LCD „televizi“ na světě o úhlopříčce 76 cm.

Minolta DIMAGE 7

 

V minulých letech měla v oblasti digitálních fotoaparátů Minolta poměrně smůlu. Její modely se většinou nestaly takovým hitem jako některé konkurenční. Tomu však měl být konec. Dimage  7 má všechny vlastnosti /včetně ceny/, které jsou pro úspěch přímo předurčeny.

Voigtländer

Výborné optické a mechanické vlastnosti a neuvěřitelný poměr cena výkon. Dobrý design a uzpůsobení pro nejoblíbenější světové zrcadlovky. To je stručné vyjádření o objektivech, které vrátily tradičnímu světovému výrobci  Voigtländeru  po letech opět ten největší lesk.

Nintaus 9901  - DVD, které tu ještě nebylo

  

Má nejen všechno, co má mít správné „DVD“,  ale v některých, pro uživatele velmi zajímavých vlastnostech, je mnohem lepší. Na světovém trhu je zatím unikátní.  Na rozdíl od konkurence nemá zámek na region a  ani  ochranu Macro Vision.

Sigma HSM
Extra rychlé motory 

Sigma jako celkem třetí výrobce objektivů a jako první výrobce systémových objektivů pro ostatní značky fotoaparátů uvedla na trh objektivy se zabudovaným rychlým vnitřním motorovým pohonem.

Olympus Camedia C-2000Z

Digitální fotoaparát s novým designem