Příslušenství

Network Walkman Sony na českém trhu

Řadu produktů Digital Network Audio značky SONY na českém trhu rozšířil v těchto dnech Network Walkman NW-MS70.  Jedná se o kombinovaný síťový walkman s pevnou pamětí 256 MB a výměnnou kartou Memory Stick Duo (32 až 128 MB). 

 

Filmový skener RFS 3600

Na Interkameře  byl představen a zároveň také získal ocenění „ Zlatý objektiv Interkamery“ filmový skener od Kodaku. V době, kdy stále větší oblibu získává digitální fotografie a archivace fotografií v počítači, se stává užitečnou pomůckou i filmový skener, který může s úspěchem používat i laická veřejnost a nejen profesionálové. 

 

Propojovací kabely Profigold

Zatímco vybrat co nejlepší elektronické komponenty  pro domácí kino považuje většina zákazníků  zcela logicky za prvořadé,  relativně málo jich věnuje pozornost propojovacím kabelům a kupuje často velmi nevhodné, které mohou negativně ovlivnit  celkovou kvalitu zvuku i obrazu celého systému. Druhým extrémem naopak jsou velmi drahé kabely v hodnotě pět šest tisíc tam kde  nejsou potřeba, či tam kde se jejich špičková kvalita nemůže reálně projevit. 

 

Zvětšovací přístroje Meopta

Snad všichni profesionálové i fotoamatéři znají značku Meopta - odjakživa u nás představovala zvětšovací přístroje a objektivy k nim, dalekohledy, mikroskopy. Meopta zůstala tím, čím byla dříve - stále vyrábí široký sortiment pro fotoamatéry i profesionály. Snad jen v menším množství, protože i zde se citelně projevil obrovský nárůst minilabů ve všech městech i městečkách a tím úbytek fotoamatérů, kteří své fotografie zvětšují doma. 

 

Tašky na foto a video

Pracovat se špičkovým "foťákem" je nejen sen každého začínajícího fotografa, ale i zaníceného fotoamatéra. Čím se však technika rozrůstá, tím důležitější je vlastnit kvalitní fotobrašnu. Později samozřejmě dvě tři, abychom mohli dobře zvolit tu správnou pro každou příležitost. Nejen proto, abychom patřičné fotoaparáty, kamery a objektivy měli prostě kam dát, ale aby v bezpečí přečkaly nepřízeň počasí a především, aby se o sebe navzájem "neotloukly". 

 

Dálkový ovladač snů

Dálkové ovladače jsou důležitá zařízení, která mohou výrazně usnadnit práci s domácí elektronikou. Tentokrát  jsme zkoumali zařízení, o kterém se nedá hovořit jinak než v superlativech.

 

Systém digitální fotografie Olympus

Firma Olympus nenabízí pouze digitální fotoaparáty, ale hned celý promyšlený systém pro digitální fotografii. Nenechává tak uživatele napospas digitální technologii, naopak ho tímto světem provádí a dodává nejrůznější příslušenství.

 

 

Fotoprint SIENNA - aneb fotografie z digitálních souborů

Nové století, ba co více, další tisíciletí neklepe, ale přímo buší na dveře. Vývoj techniky a okamžitě zaváděných technologií je nezadržitelný. Novinky jednoho roku se v oblasti informačních technologií (IT) stávají během dvou let zastaralé. Do oblasti IT se dostala i fotografie. Nový formát společnosti Matshushita dále zvyšuje kvalitu záznamu oproti svému staršímu bratříčkovi DVC-PRO. Stejně jako on je určen především pro oblast profesionálního televizního vysílání.