Projektor za rozumnou cenu
Panasonic PT- AE100E

Snižování cen projektorů zásadním způsobem pomáhá zájemcům o domácí kino vychutnat kvalitní zážitky a více snížit rozdíl mezi klasickým a domácím kinem. Jedním z takovýchto přístrojů je i Panasonic PT - AE 100E

Nový LCD projektor PT-AE100E určený pro domácí kino: zabudovaný širokoúhlý LCD panel 16:9 umožňuje projekci velkého obrazu v malé místnosti nově vyvinutý optický systém a Panasonic 120W UHM lampa umožňuje velmi jasný a kontrastní obraz. 10-bitová Digitalní gamma korekce umožňuje reprodukci reálných barev. součástí je velmi tichý chod ventilátoru a životnost lampy 5 000 hodin ( v režimu nízkého odběru.
Doporučená maloobchodní cena: 59995,00 Kč

originální LCD zobrazovač ve formátu 16:9 s rozlišením WVGA (848x484)

 


 

životnost lampy je 5 000 hodin (v nízkém odběru

Projektor pro domácí kino PT-AE100 - specifikace
 
Zdroj napájení AC : 100 V - 240 V, 50 Hz / 60 Hz
Spotřeba 180 W (0.7 W on standby)
LCD panel 0.7"(diagonal) polysilicon TFT široký LCD Panel(x3)
Počet pixelů Přibližně 1,240,000 pixelů
Čočky Manuální zoom(1 - 1.2) / ohniskové čočky
F 2.0 - 2.3, f 22.0 mm - 26.2 mm
Lampa 120W UHM lamp
Jas/ světelný výkon 700 ANSI lumenů
Skanovací frekvence
---
pro RGB signál

fH 30 kHz - 70 kHz, fv 50 Hz - 87 Hz
YPBPR signaly 525i(480i), 625i, 525p(480p), 750p(720p), 1125i(1080i)
Barevný systém NTSC/NTSC4.43/PAL/PAL-M/PAL-N/SECAM
Velikost projekce 40" - 200" (16:9 poměr stran)
Projekční vzdálenost 1.2 m - 7.4 m (3'11" - 24'3")
Instalace Přední/ zadní / stropní / stolní
Audio 2 W (mono)
Vstup
--- VIDEO IN S-VIDEO : Mini DIN 4-pin
VIDEO : RCA pin jack
AUDIO : RCA pin jack x 2 (L-R)
--- PC IN RGB : D-SUB HD 15-pin, AUDIO : Stereo mini Jack
--- COMPONENT IN RCA pin jack x 3
AUDIO : RCA pin jack x 2 (L-R)
Rozměry (šxvxd) 280 mm (11") x 85 mm (3-11/32") x 242 mm (9-17/32") (včetně čočky)
Váha 2.7 kg (6.0 lbs.)
Provozní teplota
--- Teplota 0 °C - 40 °C (32 °F - 104 °F)
--- Vlhost 20% - 80%
Dodávané příslušenství AC kabel (3m), transportní brašna, AV kabel (3m),
dálkové ovládání, krytka na objektiv, uživatelský manuál;

Další zajímavé funkce projektoru PT-AE100E při využití pro domácí kino

projektor je vybaven originálními LCD zobrazovači formátu 16:9 s rozlišením WVGA (848x484)

životnost UHM 120 W lampy je 2 000 hodin v režimu High-mode, 5 000 hodin v režimu Low-mode

projektor obsahuje funkce pro digitální úpravy formátu obrazu (tzv. funkce "ASPECT")

funkce JUST provádí nelineární úpravu vstupního signálu 4:3 na zobrazovaný formát 16:9
(funkce JUST zachová původní poměr výšky ku šířce ve střední části obrazu a stranové protažení
do širokoúhlého formátu provádí pouze v okrajových částech obrazu)

funkce ZOOM je určena pro úpravu signálu DVD filmů, které jsou natočeny v americkém formátu 22:9 /nikoliv 16:9 jako v Evropě;
takto nahraný film, přehrávaný na DVD přehrávači s použitím funkce ZOOM , se rozšíří nahoru a dolů a vyplní celou projekční plochu

 

/prameny: Panasonic+per/

                

 

Nový Canon EOS 1D

Revoluce v profesionální fotografii?
Ještě nikdy se doposud žádný digitální fotoaparát nepřibližoval „klasickým profesionálním přístrojům na kinofilm tak, jako nový  EOS 1D. Ukazuje se, že čas kdy „digitál“  bude umět bez problémů všechno co „klasika“ a nadto zvládne desítky vynikajících věcí o kterých se přístrojům na film ani nezdálo právě nastal.

Onkyo TX-DS 575X

Již více než půl století konstruktéři Onkya vytvářejí komponety, které umožňují špičkový přenos zvuku.Od doby, co začalo světem „hýbat“ domácí kino, je Onkyo na absolutní špici tohoto oboru. Nejzajímavější pro zákazníky však je fakt, že přestože má Onkyo skvělý standard u všech modelů i ty  střední a dokonce i ty nejlevnější mají výborný zvuk.

Sigma útočí na profesionály

Objektivy se  značkou Sigma  jsou mezi fotografy známé již desítky let. Zatímco dříve se firma  zaměřovala  spíše na zákazníky z řad amatérů, kteří preferují  především výhodnou cenu, nyní se čím dál více zaměřuje svými výrobky i na profesionály což dokazuje mimo jiné třemi špičkovými širokoúhlými objektivy. A co je zajímavé i v tomto případě za výhodnou cenu. 

Propojovací kabely Profigold

Zatímco vybrat co nejlepší elektronické komponenty  pro domácí kino považuje většina zákazníků  zcela logicky za prvořadé,  relativně málo jich věnuje pozornost propojovacím kabelům. 

Canon DM-XL 1 E

Canon je tedy opět prvním výrobcem, který zabudoval do amatérské kamery nástavec pro výměnné objektivy. 

Opravdové domácí kino!

Také uvažujete o pořízení domácího kina? Pak je tento článek určen právě vám. Na rozdíl od klasického pojetí se širokoúhlým televizorem představujeme skutečné domácí kino vzniklé spojením videa a projekční techniky

 

 

 

 

Nikon Coolpix 5000

Nový „pětimegáč od Nikonů“opustil design předchozích  modelů  Coolpix a vsadil více na klasický design. Přesto se o něm v žádném případě nedá říci, že působí nenápadně.

Casio WQV - 1

První náramkový digitální fotoaparát, který lze nosit kdekoliv a kdykoliv; Vestavěný monochromatický LCD displej (120 x 120 bodů) s 16 odstíny šedi; LCD displej je ve funkci jak pro záznam, tak i pro reprodukci zaznamenaných obrázků; Paměť na 100 obrázků;

Filmový skener RFS 3600

Na Interkameře  byl představen a zároveň také získal ocenění „ Zlatý objektiv Interkamery“ filmový skener od Kodaku. V době, kdy stále větší oblibu získává digitální fotografie a archivace fotografií v počítači, se stává užitečnou pomůckou i filmový skener, který může s úspěchem používat i laická veřejnost a nejen profesionálové. 

Olympus Camedia E-10

Uvedením Camedie E-10 píše Olympus první řádky nové digitální historie. Nejenže poprvé ve své historii představil profesionální „digi“, ale poměrem cena/výkon postavil laťku opravdu vysoko.

Ukaž mi v jaké brašně bydlí tvůj miláček

Pracovat se špičkovým "foťákem" je nejen sen každého začínajícího fotografa, ale i zaníceného fotoamatéra. Čím se však technika rozrůstá, tím důležitější je vlastnit kvalitní fotobrašnu. 

Systém digitální fotografie Olympus

Firma Olympus nenabízí pouze digitální fotoaparáty, ale hned celý promyšlený systém pro digitální fotografii. Nenechává tak uživatele napospas digitální technologii, naopak ho tímto světem provádí a dodává nejrůznější příslušenství.

Receiver Onkyo TX-DS 595

 

Dolby Prologic II nová dimenze v domácím kině
Má všechno čím oslňovali jeho předchůdci, starší  receivery firmy Onkyo. Vynikající konstrukci, technologii širokopásmového zesilovače WRAT a především perfektní zvuk. 

Velký Sharp

 

Japonský elektronický koncern Sharp je mezi zákazníky známý mimo jiné i svou průkopnickou činnosti v oblasti LCD monitorů a TV. V současné době představil největší LCD „televizi“ na světě o úhlopříčce 76 cm.

Minolta DIMAGE 7

 

V minulých letech měla v oblasti digitálních fotoaparátů Minolta poměrně smůlu. Její modely se většinou nestaly takovým hitem jako některé konkurenční. Tomu však měl být konec. Dimage  7 má všechny vlastnosti /včetně ceny/, které jsou pro úspěch přímo předurčeny.

Voigtländer

Výborné optické a mechanické vlastnosti a neuvěřitelný poměr cena výkon. Dobrý design a uzpůsobení pro nejoblíbenější světové zrcadlovky. To je stručné vyjádření o objektivech, které vrátily tradičnímu světovému výrobci  Voigtländeru  po letech opět ten největší lesk.

Nintaus 9901  - DVD, které tu ještě nebylo

  

Má nejen všechno, co má mít správné „DVD“,  ale v některých, pro uživatele velmi zajímavých vlastnostech, je mnohem lepší. Na světovém trhu je zatím unikátní.  Na rozdíl od konkurence nemá zámek na region a  ani  ochranu Macro Vision.

Sigma HSM
Extra rychlé motory 

Sigma jako celkem třetí výrobce objektivů a jako první výrobce systémových objektivů pro ostatní značky fotoaparátů uvedla na trh objektivy se zabudovaným rychlým vnitřním motorovým pohonem.

Olympus Camedia C-2000Z

Digitální fotoaparát s novým designem