Fotoaparáty digitální

Canon - digitální revoluce

Digitální fotoaparáty se sice prodávají již mnoho let, zatím však jejich nástup nebyl nijak převratný. Léta trvalo než se na trh dostaly přístroje, které mohou analogovým konkurovat v kvalitě a vlastnostech, které umožňuje klasická fotografie. V posledních letech, kdy byl  tento problém v podstatě úspěšně vyřešen, je největším omezením totálního útoku „digitálu“ pouze jeho vyšší cena. To však se již díky japonskému

 

Digitální novinky od Olympusu - µ 300 Digital a µ 400 Digital

Olympus představil dva nové digitální fotoaparáty µ[mju:] 300 Digital a µ[mju:] 400 Digital. Tyto modely jsou prvními kovovými digitálními fotoaparáty na světě, jejichž těla jsou odolná vůči povětrnostním vlivům, takže můžete fotografovat i za deštivého počasí. Oficiálně budou oba modely předvedeny  v Salzburgu 1. února.

Hp photosmart 812

Čtyřmegový kompaktní digitální fotoaparát se zoomem,  s jednoduchým ovládáním, LCD displejem s uhlopříčkou 3,8 cm, 16 MB kartou Secure Digital s možností rozšíření za cca 22 300 Kč v základní výbavě. Pokud si koupíte i kolébku (dock station), která značně usnadňuje komunikaci s počítačem, pak připlatíte přes 2000 Kč.

 

 

Digitální fotoaparát Fujifilm S2

Sotva jsme stačili  „zažít“  příliv „pětimegáčů“ a už je tady „dvanáctka“. Ne tedy ve fyzickém rozlišení, ale dosažená interpolací. Vzhledem k tomu, že tu u Fuji ovládají velmi  dobře máme se na co těšit.  Kdyby se někomu náhodou interpolace nelíbila má k dispozici čistokrevný „šestimegáč“, konkrétně 6,17 mil. pixelů.

 

Olympus CAMEDIA E-20P

Pětimegových digitálních fotoaparátů je  na trhu stále více. Málo který se však svou kvalitou a brilancí výsledných snímků blíží jednomu z prvních „pětimegáčů“, Olympusu E-20P. Ten má nejen velice světelnou a kvalitní optiku ale je i velmi univerzální.  Hodí se jak  pro portrétní a studiovou fotografii, tak i pro fotografování sportu. A to především  díky super rychlé závěrce. Je to jeden z prvních digitálů který musí přesvědčit i ortodoxní klasikáře.  

 

Nový Canon EOS 1D

Revoluce v profesionální fotografii?
Ještě nikdy se doposud žádný digitální fotoaparát nepřibližoval „klasickým profesionálním přístrojům na kinofilm tak, jako nový  EOS 1D. Ukazuje se, že čas kdy „digitál“  bude umět bez problémů všechno co „klasika“ a nadto zvládne desítky vynikajících věcí o kterých se přístrojům na film ani nezdálo právě nastal.

 

Nikon Coolpix 5000

Nový „pětimegáč od Nikonů“opustil design předchozích  modelů  Coolpix a vsadil více na klasický design. Přesto se o něm v žádném případě nedá říci, že působí nenápadně.

 

 

Minolta DIMAGE 7

V minulých letech měla v oblasti digitálních fotoaparátů Minolta poměrně smůlu. Její modely se většinou nestaly takovým hitem jako některé konkurenční. Tomu však měl být konec. Dimage  7 má všechny vlastnosti /včetně ceny/, které jsou pro úspěch přímo předurčeny.

 

Olympus Camedia E-10

Uvedením Camedie E-10 píše Olympus první řádky nové digitální historie. Nejenže poprvé ve své historii představil profesionální „digi“, ale poměrem cena/výkon postavil laťku opravdu vysoko.
Kdo znal ve své době  Camedii 1400 či v nynější době pracuje se současným modelem C-2500 L, ten mi jistě dá za pravdu, že Olympus digitály opravdu umí.

 

Olympus Camedia C-2000Z

JMaximální rozlišení nejnovějšího digitálního fotoaparátu Olympus je snadno poznat z názvu - více jak 2 000 000 pixelů. K tomu plná kontrola expozice - řízení clony a času. Přístroj tentokrát opouští design jednooké zrcadlovky a je navržen jako hledáčkový. V kategorii kompaktních přístrojů udiví také světelnost objektivu f2,0-2,8 při ohniskové vzdálenosti 6,5-19,5 mm. Optický zoom je tedy trojnásobný, digitální 2,5 násobný.

 

FUJIFILM  FinePix S1 Pro

To, že firma Fuji vyrábí špičkové filmy, je zpráva nudná, protože to každý ví. To, že dělá výborné digitální fotoaparáty, to se ví o trochu méně. To, že její poslední profesionální stroj FinePix S1 Pro je momentálně absolutní světová špička a přitom má velmi sympatickou cenu, to je velmi příjemné překvapení.


Kodak DCS 620

Kodak uvedl nový profesionální digitální fotografický přístroj postavený na těle Nikonu F5. Pokračuje ve stopách řady DCS, která využívá výhody klasických špičkových fotoaparátů


KODAK DC200 plus, DC240 a DC265

V nedávné době společnost Kodak představila nové modely digitálních kompaktních fotoaparátů. KODAK DC200plus je inovovaná verze digitálního fotoaparátu DC200, který si díky  příznivé ceně, snadnému ovládání a vysoké kvalitě MEGA-PIXELových snímků získal mnoho příznivců a spokojených zákazníků. Mezi největší změny patří zrychlení jednotlivých operací jako ukládání snímků nebo jejich prohlížení na LCD displeji. KODAK DC240 je nový digitální fotoaparát vyšší střední třídy se skvělou kvalitou snímku a bohatým vybavením. 

Systém digitální fotografie Olympus

Firma Olympus nenabízí pouze digitální fotoaparáty, ale hned celý promyšlený systém pro digitální fotografii. Nenechává tak uživatele napospas digitální technologii, naopak ho tímto světem provádí a dodává nejrůznější příslušenství.