Nahrávání na DVD již není hudba budoucnosti

V dnešní době se stále více spotřebitelů rozmýšlí, zda by nebylo výhodnější místo nového videa pořídit raději systém domácího kina s DVD nabízející nesrovnatelně lepší divácký zážitek za cenu, která je dnes již srovnatelná s klasickými VHS rekordéry. Hlavní předností těchto kazetových videorekordérů oproti přehrávačům DVD byla donedávna možnost jednoduše nahrát záznam na magnetickou videokazetu VHS. I tato výhoda nyní ovšem ztrácí na významu, protože na trh přicházejí první DVD rekordéry.

Nahrávání na DVD disky může být stejně jednoduché jako nahrávání videokazet na klasickém videorekordéru, ba dokonce snazší. Zákazníci mají dnes možnost vybrat si z několika DVD rekordérů různých značek a různých formátů. Panasonic spolu s více než 66 dalšími výrobci spotřební elektroniky podporují formáty DVD-RAM a DVD-R schválené mezinárodním DVD fórem. DVD-RAM je kompatibilní jak s AV zařízeními, tak i s PC. Díky vysoké kvalitě optického formátu dosahuje počet možných přepisů na jeden disk až 100 000 bez ztráty kvality. Mezi další výhody formátu DVD-RAM mimo jiné patří funkce Time Slip a způsob využití prostoru na DVD-RAM disku.
Funkce Time Slip výrazně zvyšuje uživatelský komfort, neboť majitel DVD-RAM rekordéru může ve stejném okamžiku nahrávat a zároveň sledovat libovolný již dříve nahraný záznam.
Formát DVD-RAM má oproti konkurenčním formátům ještě jednu nezanedbatelnou výhodu a to způsob, jakým pracuje s prostorem na disku. V praxi to znamená, že pokud například vymažeme z libovolného místa záznamu scény o celkové délce jedné hodiny, přesně o tuto dobu se nám zvětší zbývající volná kapacita disku. Zjednodušeně řečeno, formát DVD-RAM se chová stejně jako klasický počítačový hard disk.

Pokud DVD-RAM rekordér zapnete do režimu EP, nabízí neobvyklou délku záznamu dosahující až 12 hodin v případě DVD-RAM (9,4 GB) a 6 hodin u DVD-R disku (4,7 GB). Záznam je digitální, což znamená, že je mnohem kvalitnější než mohou nabídnout klasické VHS kazety a nevykazuje známky stárnutí. Nahraný DVD disk si můžete přehrát kolikrát chcete bez jakékoliv ztráty na kvalitě záznamu. I přes velkou kapacitu umožňuje přístroj okamžitý přístup k oblíbeným scénám, aniž by musel prohledávat celý záznam. Se zdlouhavým přetáčením kazet a pracným hledáním požadovaného záběru se tedy můžete rozloučit.

Funkce navigátora usnadňuje práci s rekordérem a zobrazuje seznam pořadů nahraných na disku. Jeho ovládání je maximálně intuitivní. Pokud například kurzorem kliknete na vybraný program, DVD rekordér jej začne okamžitě přehrávat. Playlist Playback zase umožňuje majiteli vykonávat
široké spektrum editovacích operací jako jsou např. vymazávání a ukládání titulků, záměna pořadí scén v nahrávce a kopírování vybraných částí záznamu. Při zasahování do záznamu se veškeré operace provádějí ve zlomcích sekund a tak divák není schopen zaregistrovat případnou vloženou, či naopak vyjmutou scénu ze záznamu.

  /pramen:Matsushita/

                

 

Nový Canon EOS 1D

Revoluce v profesionální fotografii?
Ještě nikdy se doposud žádný digitální fotoaparát nepřibližoval „klasickým profesionálním přístrojům na kinofilm tak, jako nový  EOS 1D. Ukazuje se, že čas kdy „digitál“  bude umět bez problémů všechno co „klasika“ a nadto zvládne desítky vynikajících věcí o kterých se přístrojům na film ani nezdálo právě nastal.

Onkyo TX-DS 575X

Již více než půl století konstruktéři Onkya vytvářejí komponety, které umožňují špičkový přenos zvuku.Od doby, co začalo světem „hýbat“ domácí kino, je Onkyo na absolutní špici tohoto oboru. Nejzajímavější pro zákazníky však je fakt, že přestože má Onkyo skvělý standard u všech modelů i ty  střední a dokonce i ty nejlevnější mají výborný zvuk.

Sigma útočí na profesionály

Objektivy se  značkou Sigma  jsou mezi fotografy známé již desítky let. Zatímco dříve se firma  zaměřovala  spíše na zákazníky z řad amatérů, kteří preferují  především výhodnou cenu, nyní se čím dál více zaměřuje svými výrobky i na profesionály což dokazuje mimo jiné třemi špičkovými širokoúhlými objektivy. A co je zajímavé i v tomto případě za výhodnou cenu. 

Propojovací kabely Profigold

Zatímco vybrat co nejlepší elektronické komponenty  pro domácí kino považuje většina zákazníků  zcela logicky za prvořadé,  relativně málo jich věnuje pozornost propojovacím kabelům. 

Canon DM-XL 1 E

Canon je tedy opět prvním výrobcem, který zabudoval do amatérské kamery nástavec pro výměnné objektivy. 

Opravdové domácí kino!

Také uvažujete o pořízení domácího kina? Pak je tento článek určen právě vám. Na rozdíl od klasického pojetí se širokoúhlým televizorem představujeme skutečné domácí kino vzniklé spojením videa a projekční techniky

 

 

 

 

Nikon Coolpix 5000

Nový „pětimegáč od Nikonů“opustil design předchozích  modelů  Coolpix a vsadil více na klasický design. Přesto se o něm v žádném případě nedá říci, že působí nenápadně.

Casio WQV - 1

První náramkový digitální fotoaparát, který lze nosit kdekoliv a kdykoliv; Vestavěný monochromatický LCD displej (120 x 120 bodů) s 16 odstíny šedi; LCD displej je ve funkci jak pro záznam, tak i pro reprodukci zaznamenaných obrázků; Paměť na 100 obrázků;

Filmový skener RFS 3600

Na Interkameře  byl představen a zároveň také získal ocenění „ Zlatý objektiv Interkamery“ filmový skener od Kodaku. V době, kdy stále větší oblibu získává digitální fotografie a archivace fotografií v počítači, se stává užitečnou pomůckou i filmový skener, který může s úspěchem používat i laická veřejnost a nejen profesionálové. 

Olympus Camedia E-10

Uvedením Camedie E-10 píše Olympus první řádky nové digitální historie. Nejenže poprvé ve své historii představil profesionální „digi“, ale poměrem cena/výkon postavil laťku opravdu vysoko.

Ukaž mi v jaké brašně bydlí tvůj miláček

Pracovat se špičkovým "foťákem" je nejen sen každého začínajícího fotografa, ale i zaníceného fotoamatéra. Čím se však technika rozrůstá, tím důležitější je vlastnit kvalitní fotobrašnu. 

Systém digitální fotografie Olympus

Firma Olympus nenabízí pouze digitální fotoaparáty, ale hned celý promyšlený systém pro digitální fotografii. Nenechává tak uživatele napospas digitální technologii, naopak ho tímto světem provádí a dodává nejrůznější příslušenství.

Receiver Onkyo TX-DS 595

 

Dolby Prologic II nová dimenze v domácím kině
Má všechno čím oslňovali jeho předchůdci, starší  receivery firmy Onkyo. Vynikající konstrukci, technologii širokopásmového zesilovače WRAT a především perfektní zvuk. 

Velký Sharp

 

Japonský elektronický koncern Sharp je mezi zákazníky známý mimo jiné i svou průkopnickou činnosti v oblasti LCD monitorů a TV. V současné době představil největší LCD „televizi“ na světě o úhlopříčce 76 cm.

Minolta DIMAGE 7

 

V minulých letech měla v oblasti digitálních fotoaparátů Minolta poměrně smůlu. Její modely se většinou nestaly takovým hitem jako některé konkurenční. Tomu však měl být konec. Dimage  7 má všechny vlastnosti /včetně ceny/, které jsou pro úspěch přímo předurčeny.

Voigtländer

Výborné optické a mechanické vlastnosti a neuvěřitelný poměr cena výkon. Dobrý design a uzpůsobení pro nejoblíbenější světové zrcadlovky. To je stručné vyjádření o objektivech, které vrátily tradičnímu světovému výrobci  Voigtländeru  po letech opět ten největší lesk.

Nintaus 9901  - DVD, které tu ještě nebylo

  

Má nejen všechno, co má mít správné „DVD“,  ale v některých, pro uživatele velmi zajímavých vlastnostech, je mnohem lepší. Na světovém trhu je zatím unikátní.  Na rozdíl od konkurence nemá zámek na region a  ani  ochranu Macro Vision.

Sigma HSM
Extra rychlé motory 

Sigma jako celkem třetí výrobce objektivů a jako první výrobce systémových objektivů pro ostatní značky fotoaparátů uvedla na trh objektivy se zabudovaným rychlým vnitřním motorovým pohonem.

Olympus Camedia C-2000Z

Digitální fotoaparát s novým designem