Minolta DIMAGE 7
skok na výsluní

V minulých letech měla v oblasti digitálních fotoaparátů Minolta poměrně smůlu. Její modely se většinou nestaly takovým hitem jako některé konkurenční. Tomu však měl být konec. Dimage  7 má všechny vlastnosti /včetně ceny/, které jsou pro úspěch přímo předurčeny.

Pro tvořivou fotografii, měla většina starších digitálních fotoaparátů jeden ze zásadních problémů. Buď chyběl dostatečný počet pixelů, nebo byl přístroj tak „zautomatizovaný, že se s ním nedalo pořádně pracovat. V případě, že těmito problémy netrpěl, byl většinou za neúnosně vysokou cenu. První vlaštovkou v tomto směru byly některé modely Olympusu jako například C 2500 s rozlišením  2,5  megapixelů či především  E10, která má rozlišení 4 megapixely a ovládání a komfort jako profi zrcadlovky,  to vše za rozumnou cenu kolem 85 tisíc Kč. 
Minolta Dimage 7 jde však ještě dále. Především excelentním rozlišením 5 mil pixelů.  Také ona má běžné profesionální nastavení jako je například program priorita clony či času nebo plné manuální nastavení. A v neposlední řadě i velmi zajímavou cenu, která by neměla překročit  70 000 Kč a na trhu se pravděpodobně objeví v srpnu.
Kvalitu obrazu zajišťuje 2/3 CCD s primárním barevným filtrem s počtem 5,24  pixelů či česky řečeno obrazových bodů. Z nich je efektivních 4,95 milionů. /2568 x 1928/ tedy takové zobrazení které umožňuje tisk strany A3 o 150  dpi či A4 o 300 dpi. A to je samozřejmě v této cenové relaci obrovský průlom. Když vezmeme v úvahu že s tímto fotoaparátem bude možno například udělat titulní stránku běžného časopisu pak je nutno říci že ještě nedávno takovou možnost nabízely přístroje za zhruba 500 000 Kč a výše. Pět milionů zobrazovacích bodů je také hranice, kterou odborníci srovnávají jako ekvivalent s běžnou fotografií. Dalším profesionálním prvkem nové Minolty je možnost nastavení citlivosti v ekvivalentech 100, 200, 400, a 800 ASA.  
Pozadu nezůstal ani objektiv. Jeho světelnost je podle ohniska 2,8 až 3,5. Ohnisková vzdálenost 7,2-50,8  je doslova hitem. Tento sedminásobný optický zoom má  velký rozsah v přepočtu na klasický kinofilm 28 až 200 milimetrů. Tedy plnohodnotnu širokoúhlou „osmadvacítky“ až po výrazný teleobjektiv jímž bezesporu „dvoustovka je. Při vynikající světelnosti by byl tento transfokátor hitem i v klasické fotografii.
Autofokus pracuje celoplošně i bodově a má nastavitelný ostřící bod. Ostřící režimy obsahují snímkový AF, kontinuální AF či manuelní ostření. Jestliže mi něco zklamalo /zatím pouze „papírově“/ pak je to elektronický hledáček/I když jsem zatím neměl možnost si tuto prognózu ověžit v praxi, zkušenosti mnohé zkušenosti ukazují, že není nad klasickou jednookou zrcadlovku. Ale nechme se překvapit, možná, že to bude u Dimage 7 jinak. Závěrka je samozřejmě elektronická o rozsahu 30 sekund až po 1/2000. Vyvážení bílé se dá přednastavit na denní světlo či žárovku, také však například na  zářivku či zamračené počasí. Vestavěný blesk je účinný v rozmezí 0,5 až 3,8 metru.
Snímky můžeme transportovat jako JPEG či TIFF také jako pohyblivý JPEG/AVI/ a RAW DCF 1.0/DPOF 1.1. Záznamová media jsou k dispozici tyto. CF karty I a II Microdrive 170,340 a 512 MB a 1GB. Rozlišení je možné podle potřeby od  profesionálního 2560 x 1920 až po ten nejběžnější 640 x 480. Velkou výhodou jsou zvolené baterie 4AA „tužkovky“ jsou totiž na provoz finančně vždy výrazně výhodnější nejrůznější méně rozšířené baterie což potěší zejména zákazníky kteří budou s přístrojem pracovat intenzivně. Součástí přístroje CF je karta 16 MB sluneční clona video kabel  Dimage CD ROM, software a také USB kabel což mi připomnělo že jsem se zapomněl zmínit že právě USB je standardním způsobem jak data dostat do počítače. Nezbývá než se těšit na srpen a začít šetřit.

                                                         /per/

 

                

 

Onkyo TX-DS 575X

Již více než půl století konstruktéři Onkya vytvářejí komponety, které umožňují špičkový přenos zvuku.Od doby, co začalo světem „hýbat“ domácí kino, je Onkyo na absolutní špici tohoto oboru. Nejzajímavější pro zákazníky však je fakt, že přestože má Onkyo skvělý standard u všech modelů i ty  střední a dokonce i ty nejlevnější mají výborný zvuk.

Sigma útočí na profesionály

Objektivy se  značkou Sigma  jsou mezi fotografy známé již desítky let. Zatímco dříve se firma  zaměřovala  spíše na zákazníky z řad amatérů, kteří preferují  především výhodnou cenu, nyní se čím dál více zaměřuje svými výrobky i na profesionály což dokazuje mimo jiné třemi špičkovými širokoúhlými objektivy. A co je zajímavé i v tomto případě za výhodnou cenu. 

Propojovací kabely Profigold

Zatímco vybrat co nejlepší elektronické komponenty  pro domácí kino považuje většina zákazníků  zcela logicky za prvořadé,  relativně málo jich věnuje pozornost propojovacím kabelům. 

Canon DM-XL 1 E

Canon je tedy opět prvním výrobcem, který zabudoval do amatérské kamery nástavec pro výměnné objektivy. 

Opravdové domácí kino!

Také uvažujete o pořízení domácího kina? Pak je tento článek určen právě vám. Na rozdíl od klasického pojetí se širokoúhlým televizorem představujeme skutečné domácí kino vzniklé spojením videa a projekční techniky

 

 

 

 

Filmový skener RFS 3600

Na Interkameře  byl představen a zároveň také získal ocenění „ Zlatý objektiv Interkamery“ filmový skener od Kodaku. V době, kdy stále větší oblibu získává digitální fotografie a archivace fotografií v počítači, se stává užitečnou pomůckou i filmový skener, který může s úspěchem používat i laická veřejnost a nejen profesionálové. 

Olympus Camedia E-10

Uvedením Camedie E-10 píše Olympus první řádky nové digitální historie. Nejenže poprvé ve své historii představil profesionální „digi“, ale poměrem cena/výkon postavil laťku opravdu vysoko.

Ukaž mi v jaké brašně bydlí tvůj miláček

Pracovat se špičkovým "foťákem" je nejen sen každého začínajícího fotografa, ale i zaníceného fotoamatéra. Čím se však technika rozrůstá, tím důležitější je vlastnit kvalitní fotobrašnu. 

Systém digitální fotografie Olympus

Firma Olympus nenabízí pouze digitální fotoaparáty, ale hned celý promyšlený systém pro digitální fotografii. Nenechává tak uživatele napospas digitální technologii, naopak ho tímto světem provádí a dodává nejrůznější příslušenství.

Voigtländer

Výborné optické a mechanické vlastnosti a neuvěřitelný poměr cena výkon. Dobrý design a uzpůsobení pro nejoblíbenější světové zrcadlovky. To je stručné vyjádření o objektivech, které vrátily tradičnímu světovému výrobci  Voigtländeru  po letech opět ten největší lesk.

Nintaus 9901  - DVD, které tu ještě nebylo

  

Má nejen všechno, co má mít správné „DVD“,  ale v některých, pro uživatele velmi zajímavých vlastnostech, je mnohem lepší. Na světovém trhu je zatím unikátní.  Na rozdíl od konkurence nemá zámek na region a  ani  ochranu Macro Vision.

Sigma HSM
Extra rychlé motory 

Sigma jako celkem třetí výrobce objektivů a jako první výrobce systémových objektivů pro ostatní značky fotoaparátů uvedla na trh objektivy se zabudovaným rychlým vnitřním motorovým pohonem.

Olympus Camedia C-2000Z

Digitální fotoaparát s novým designem