Digitální novinky od Olympusu - µ 300 Digital a µ 400 Digital

Olympus představil dva nové digitální fotoaparáty µ[mju:] 300 Digital a µ[mju:] 400 Digital. Tyto modely jsou prvními kovovými digitálními fotoaparáty na světě, jejichž těla jsou odolná vůči povětrnostním vlivům, takže můžete fotografovat i za deštivého počasí. Oficiálně budou oba modely předvedeny  v Salzburgu 1. února. Předběžně je cena stanovena na 15 990 Kč za µ300 a 18 990 Kč za µ400. Nové fotoaparáty se liší v rozlišení - 3 a 4 mil. pixelů - a barevném provedení. Oba modely jsou plně automatické.

Obsluha digitálních fotoaparátů µ[mju:] Digital je velmi snadná. Díky vyspělým automatickým funkcím a scénickým režimům se můžete plně soustředit na kompozici záběru, zatímco fotoaparát se postará o vše ostatní. Záznamem obrazu na snímačích s rozlišením tří a čtyř milionů pixelů** a použitím malých objektivů s velmi vysokou rozlišovací schopností konstruovaných tak, aby plně vyhovovaly rozměrům použitých CCD snímačů, poskytují oba dva nové fotoaparáty vysoce kvalitní snímky, které vás oslní i při tisku fotografií ve formátu A4. 

Pro začátečníky na poli digitální fotografie jsou oba fotoaparáty vybaveny scénickými režimy portrét, autoportrét, noční scéna, krajina a krajina s portrétem. Samozřejmostí je automatické TTL zaostřování a digitální měření expozice ESP (Electro Selective Pattern), které zajišťuje správnou obrazovou ostrost a jas pořízených snímků. Kromě automatického systému vyvážení bílé lze nastavit jednu ze čtyř předdefinovaných hodnot pro fotografování např. při žárovkovém nebo zářivkovém osvětlení. Barevná LCD obrazovka s úhlopříčkou 3,8 cm může sloužit nejen k okamžitému prohlížení pořízených snímků, ale také jako elektronický hledáček. Uživatelé mohou přímo na obrazovce fotoaparátu bez použití počítače měnit velikost již pořízených snímků. 

Fotografické možnosti a potěšení z fotoaparátu dále umocňuje řada dalších funkcí, mezi které patří například funkce makro, panoramatický režim, funkce 2 v 1, videosekvence nebo vestavěný blesk s funkcí snížení jevu červených očí. Po pořízení barevných snímků je mohou uživatelé snadno změnit do černobílé nebo sépiové podoby, čímž jim vdechnou kouzlo starých časů. 

Součástí balení digitálních fotoaparátů µ[mju:] 300 Digital a µ[mju:] 400 Digital je mimo jiné miniaturní paměťová karta xD-Picture Card a rychlonabíječka pro nabíjení ultra tenké lithium-iontové baterie. Nabíjení netrvá déle než 2 hodiny. 

Název µ[mju:] 400 Digital
Typ Digitální fotoaparát s 3,8 cm barevnou TFT LCD obrazovkou.
Snímací prvek: CCD snímač s úhlopříčkou 1/2,50", 4,23 milionů pixelů.
Efektivní počet pixelů: 4,07 miliony pixelů (skutečný počet pixelů použitý při tvorbě snímku).
Barevný filtr: RGB
Záznamové médium: xD-Picture card (16, 32, 64, 128 a 256 MB).
Objektiv: 3x optický transfokátor Olympus 5,8 - 17,4 mm; F3,1 / F5,2
5 členů ve 3 skupinách včetně tří asférických čoček.
(Ekvivalentní objektivu 35 - 105 mm pro 35 mm film).
Digitální zvětšení: Plynulé 1 - 4x, 5x v režimu VGA.
Hledáček: Optický hledáček s reálným obrazem.
LCD obrazovka: 3,8 cm TFT LCD obrazovka se 134 000 pixelů.
Zaostřování: Automatického zaostřování za objektivem (TTL) systémem porovnání kontrastu.
Zaostřovací vzdálenost: 0,5 m - nekonečno. Makro režim 0,2 m - nekonečno.
Měření světla: Digitální ESP (Electro Selective Pattern), bodové měření.
Expozice: Automatická programová expozice.
Scénické režimy: Krajina, Portrét, Autoportrét, Noční scéna, Krajina s portrétem.
Rychlost závěrky: 1 - 1/1000 s.
Korekce expozice v rozmezí ±2EV po krocích 1/3EV.
Citlivost: Automatická ISO 80 - 320.
Vyvážení bílé: Plně automatický systém, měřeno za objektivem (TTL).
Přednastavené parametry (sluneční světlo, zataženo, žárovkové, zářivkové světlo).
Blesk: Vestavěný.
Režimy blesku: Auto, snížení jevu červených očí, vypnutý, doplňkový.
Dosah blesku: Širokoúhlý objektiv: 20 cm - 4,0 m
Teleobjektiv: 20 cm - 2,5 m.
Rychlost nabíjení blesku: Cca. 5 sek. (při normální teplotě a nových bateriích).
Směrné číslo blesku: GN 7,8.
Série snímků: 4 snímky rychlostí 1 s/s. v režimu HQ.
Zpracování dat: TruePic, pixel mapping.
Speciální funkce: 2 v 1, Panorama.
Editace snímku: Změna velikosti, sepiové nebo černobílé foto.
Editace videa: Index.
Metoda komprese: Fotografie: JPEG (založeno na novém standardu DCF: Design Rule for Camera File System, Exif 2.2).
Podpora DPOF(Digital Print Order Format) a PIM II.
Video záznam: QuickTime Motion JPEG*
Počet snímků složitelných na 16MB xD kartu: 2272 x 1704    SHQ    cca 5 snímků
2272 x 1704    HQ    cca 16 snímků
2048 x 1536    SQ1    cca 20 snímků
1600 x 1200    SQ2    cca 24 snímků
1280 x 960    SQ2    cca 38 snímků
1024 x 768    SQ2    cca 58 snímků
640 x 480    SQ2    cca 99 snímků
Video sekvence:
(Na 16MB xD kartu)
HQ: 320 x 240 pixelů, 15 s/s. celkem 16 sekund.
SQ: 160 x 120 pixelů, 15 s/s. celkem 70 sekund.
Napájení: Nabíjecí Lithium-iontová baterie Li-10B.
Volitelný síťový adaptér D-7AC (AC 100V - 240V, 50 - 60Hz; DC 4,8V).
Konektory: Konektor pro síťový adaptér D-7AC.
USB Auto Connect rozhraní (storage class).
Video výstup (PAL/NTSC).
DPOF: Objednávka jednoho snímku, všech snímků, tisk data a času.
Vícejazyčné menu: Angličtina, francouzština, němčina, španělština, japonština.
Samospoušť: Se zpožděním 12 sekund.
Datum/čas/kalendář: Do roku 2099.
Rozměry: 99 (š) x 56 (v) x 33,5 (h) mm (kromě výstupků).
Hmotnost: 165 g (bez baterie a xD karty).
Obsah balení: Řemínek, 16MB xD-Picture Card, USB kabel, video kabel, Lithium-iontová baterie Li-10B, nabíječka, síťový kabel k nabíječce, dálkový ovladač RM-2, CAMEDIA Master 4.1.

 

/al/

                

 

Nový Canon EOS 1D

Revoluce v profesionální fotografii?
Ještě nikdy se doposud žádný digitální fotoaparát nepřibližoval „klasickým profesionálním přístrojům na kinofilm tak, jako nový  EOS 1D. Ukazuje se, že čas kdy „digitál“  bude umět bez problémů všechno co „klasika“ a nadto zvládne desítky vynikajících věcí o kterých se přístrojům na film ani nezdálo právě nastal.

Onkyo TX-DS 575X

Již více než půl století konstruktéři Onkya vytvářejí komponety, které umožňují špičkový přenos zvuku.Od doby, co začalo světem „hýbat“ domácí kino, je Onkyo na absolutní špici tohoto oboru. Nejzajímavější pro zákazníky však je fakt, že přestože má Onkyo skvělý standard u všech modelů i ty  střední a dokonce i ty nejlevnější mají výborný zvuk.

Sigma útočí na profesionály

Objektivy se  značkou Sigma  jsou mezi fotografy známé již desítky let. Zatímco dříve se firma  zaměřovala  spíše na zákazníky z řad amatérů, kteří preferují  především výhodnou cenu, nyní se čím dál více zaměřuje svými výrobky i na profesionály což dokazuje mimo jiné třemi špičkovými širokoúhlými objektivy. A co je zajímavé i v tomto případě za výhodnou cenu. 

Propojovací kabely Profigold

Zatímco vybrat co nejlepší elektronické komponenty  pro domácí kino považuje většina zákazníků  zcela logicky za prvořadé,  relativně málo jich věnuje pozornost propojovacím kabelům. 

Canon DM-XL 1 E

Canon je tedy opět prvním výrobcem, který zabudoval do amatérské kamery nástavec pro výměnné objektivy. 

Opravdové domácí kino!

Také uvažujete o pořízení domácího kina? Pak je tento článek určen právě vám. Na rozdíl od klasického pojetí se širokoúhlým televizorem představujeme skutečné domácí kino vzniklé spojením videa a projekční techniky

 

 

 

 

Nikon Coolpix 5000

Nový „pětimegáč od Nikonů“opustil design předchozích  modelů  Coolpix a vsadil více na klasický design. Přesto se o něm v žádném případě nedá říci, že působí nenápadně.

Casio WQV - 1

První náramkový digitální fotoaparát, který lze nosit kdekoliv a kdykoliv; Vestavěný monochromatický LCD displej (120 x 120 bodů) s 16 odstíny šedi; LCD displej je ve funkci jak pro záznam, tak i pro reprodukci zaznamenaných obrázků; Paměť na 100 obrázků;

Filmový skener RFS 3600

Na Interkameře  byl představen a zároveň také získal ocenění „ Zlatý objektiv Interkamery“ filmový skener od Kodaku. V době, kdy stále větší oblibu získává digitální fotografie a archivace fotografií v počítači, se stává užitečnou pomůckou i filmový skener, který může s úspěchem používat i laická veřejnost a nejen profesionálové. 

Olympus Camedia E-10

Uvedením Camedie E-10 píše Olympus první řádky nové digitální historie. Nejenže poprvé ve své historii představil profesionální „digi“, ale poměrem cena/výkon postavil laťku opravdu vysoko.

Ukaž mi v jaké brašně bydlí tvůj miláček

Pracovat se špičkovým "foťákem" je nejen sen každého začínajícího fotografa, ale i zaníceného fotoamatéra. Čím se však technika rozrůstá, tím důležitější je vlastnit kvalitní fotobrašnu. 

Systém digitální fotografie Olympus

Firma Olympus nenabízí pouze digitální fotoaparáty, ale hned celý promyšlený systém pro digitální fotografii. Nenechává tak uživatele napospas digitální technologii, naopak ho tímto světem provádí a dodává nejrůznější příslušenství.

Receiver Onkyo TX-DS 595

 

Dolby Prologic II nová dimenze v domácím kině
Má všechno čím oslňovali jeho předchůdci, starší  receivery firmy Onkyo. Vynikající konstrukci, technologii širokopásmového zesilovače WRAT a především perfektní zvuk. 

Velký Sharp

 

Japonský elektronický koncern Sharp je mezi zákazníky známý mimo jiné i svou průkopnickou činnosti v oblasti LCD monitorů a TV. V současné době představil největší LCD „televizi“ na světě o úhlopříčce 76 cm.

Minolta DIMAGE 7

 

V minulých letech měla v oblasti digitálních fotoaparátů Minolta poměrně smůlu. Její modely se většinou nestaly takovým hitem jako některé konkurenční. Tomu však měl být konec. Dimage  7 má všechny vlastnosti /včetně ceny/, které jsou pro úspěch přímo předurčeny.

Voigtländer

Výborné optické a mechanické vlastnosti a neuvěřitelný poměr cena výkon. Dobrý design a uzpůsobení pro nejoblíbenější světové zrcadlovky. To je stručné vyjádření o objektivech, které vrátily tradičnímu světovému výrobci  Voigtländeru  po letech opět ten největší lesk.

Nintaus 9901  - DVD, které tu ještě nebylo

  

Má nejen všechno, co má mít správné „DVD“,  ale v některých, pro uživatele velmi zajímavých vlastnostech, je mnohem lepší. Na světovém trhu je zatím unikátní.  Na rozdíl od konkurence nemá zámek na region a  ani  ochranu Macro Vision.

Sigma HSM
Extra rychlé motory 

Sigma jako celkem třetí výrobce objektivů a jako první výrobce systémových objektivů pro ostatní značky fotoaparátů uvedla na trh objektivy se zabudovaným rychlým vnitřním motorovým pohonem.

Olympus Camedia C-2000Z

Digitální fotoaparát s novým designem