Kmotr
exluzivní DVD kolekce 

DVD tituly  jsou  u nás stále ještě vzhledem k průměrnému měsíčnímu platu relativně drahé. Právě proto je dobré zvážit, které mít v domácí filmotéce a které je možno oželet. Z tohoto pohledu je „Kmotr DVD kolekce“ dílem unikátním, které by měl mít doma každý kdo miluje napětí. 

Nejen proto, že zatím nikdo nevytvořil zajímavější a ucelenější dílo o mafii než právě Francis Ford Coppola ve svých třech dílech kmotra, ale také i díky preciznímu zpracování a zajímavými audiokomentáři režiséra.

Jestliže o  knize v  krásné vazbě platí, že sama o sobě je uměleckým předmětem, pak totéž platí i o této kolekci. Na rozdíl od běžných, leckdy nevkusných a módě poplatných obalů vyniká propracovanou střídmostí a důrazem na detail. Do rukou tak divák nedostává pouhé obaly, ale uměleckou galerii fotografií doplněnou působivou grafikou. 

To co platí o obalu platí i o obsahu. Klasika, ve které hrají neopakovatelným způsobem  Marlon Brando, Al Pacino, Roberto De Niro, Robert Duvall, Diane Keaton, James Caan, Eli Wallach či Bridget Forda jsou učebnicí pro tvůrce  tohoto žánru. Vzhledem k tomu, že jednotlivé filmy vznikaly v relativně v dlouhém období, v letech 1972, 1974 a 1990, ale především proto, že ještě podstatně delší období popisuje, mapuje tato  „trilogie“  zajímavým a věrohodným způsobem životní styl v Americe po více jak tři čtvrtiny minulého století. Zatímco v prvním filmu se autor věnuje především  portrétu kmotra rodiny Corleonů, /Marlon Brando/ od  vzestupu  až hranici pádu, ve druhém zachycuje dva příběhy vzestup Dona Vita /De Niro/ a Michaela /Al Pacino/. Ve třetím pak Michal, který se stane kmotrem po svém otci, hledá cestu jak rodinu vymanit z klasického světa zločinu. Velmi působivě je zde například ztvárněno předávání tradic z otce na syna i další zákonitosti „ctihodných“ rodin. Samozřejmě každé shlédnutí jednotlivého dílu je dostatečně zajímavé avšak možnost vidět všechny tři díly v těsném sledu dodává projektu zcela jiný, unikátní rozměr. 

To však zdaleka není všechno. Díky bonusovým materiálům se dostanete ještě blíže tématu i tvůrcům. Jste například vtaženi do kamerových zkoušek, dozvíte se podrobnosti o místech natáčení. Bližší obraz si můžete udělat i o scénáři hudbě i kameře.  Jestliže se zapletete do příbuzenských vztahů a v některých dílech ztratíte představu kdo je kdo, nevadí. K dispozici máte rodokmen rodiny Corleone. U jednotlivých postav jsou nejen jejich životopisy, ale i životopisy herců, kteří tu kterou postavu ztvárnili. K dispozici je i fotogalerie.   

Jednotlivé díly jsou dlouhé 175, 200, respektive 170 minut. Jsou vyrobeny v dnes již klasickém formátu Dolby digital 5,1. DVD titulky Česky i v dalších šesti jazycích. Ty jsou samozřejmě nejen ve filmech, ale i na bonusových materiálech, kterých je dohromady tři hodiny. Přestože bylo na začátku řečeno, že DVD jsou zatím u nás relativně drahé u „kmotra“ to tak docela pravda není. Kolekce stojí necelé tři tisíce korun přesně 2899 Kč za které dostanete necelých devět hodin napěti v perfektním obraze s excelentním digitálním zvukem v komfortním „balení“. Jen pro srovnání. Podobnou sumu dá při průměrné ceně vstupenek do kina 150 Kč šestičlenná skupinka diváků při návštěvě všech třech dílů. 

 "The Godfather DVD Collection", jak se v originálu kolekce jmenuje, patří k významným  počinům HOLLYWOOD CLASSIC ENTERTAIMENT v oblasti DVD. Má ty nejlepší předpoklady stát se chloubou nejedné domácí filmotéky. 

                                                                       /per/

 

 

                 

 

Nový Canon EOS 1D

Revoluce v profesionální fotografii?
Ještě nikdy se doposud žádný digitální fotoaparát nepřibližoval „klasickým profesionálním přístrojům na kinofilm tak, jako nový  EOS 1D. Ukazuje se, že čas kdy „digitál“  bude umět bez problémů všechno co „klasika“ a nadto zvládne desítky vynikajících věcí o kterých se přístrojům na film ani nezdálo právě nastal.

Onkyo TX-DS 575X

Již více než půl století konstruktéři Onkya vytvářejí komponety, které umožňují špičkový přenos zvuku.Od doby, co začalo světem „hýbat“ domácí kino, je Onkyo na absolutní špici tohoto oboru. Nejzajímavější pro zákazníky však je fakt, že přestože má Onkyo skvělý standard u všech modelů i ty  střední a dokonce i ty nejlevnější mají výborný zvuk.

Sigma útočí na profesionály

Objektivy se  značkou Sigma  jsou mezi fotografy známé již desítky let. Zatímco dříve se firma  zaměřovala  spíše na zákazníky z řad amatérů, kteří preferují  především výhodnou cenu, nyní se čím dál více zaměřuje svými výrobky i na profesionály což dokazuje mimo jiné třemi špičkovými širokoúhlými objektivy. A co je zajímavé i v tomto případě za výhodnou cenu. 

Propojovací kabely Profigold

Zatímco vybrat co nejlepší elektronické komponenty  pro domácí kino považuje většina zákazníků  zcela logicky za prvořadé,  relativně málo jich věnuje pozornost propojovacím kabelům. 

Canon DM-XL 1 E

Canon je tedy opět prvním výrobcem, který zabudoval do amatérské kamery nástavec pro výměnné objektivy. 

Opravdové domácí kino!

Také uvažujete o pořízení domácího kina? Pak je tento článek určen právě vám. Na rozdíl od klasického pojetí se širokoúhlým televizorem představujeme skutečné domácí kino vzniklé spojením videa a projekční techniky

 

 

 

 

Nikon Coolpix 5000

Nový „pětimegáč od Nikonů“opustil design předchozích  modelů  Coolpix a vsadil více na klasický design. Přesto se o něm v žádném případě nedá říci, že působí nenápadně.

Casio WQV - 1

První náramkový digitální fotoaparát, který lze nosit kdekoliv a kdykoliv; Vestavěný monochromatický LCD displej (120 x 120 bodů) s 16 odstíny šedi; LCD displej je ve funkci jak pro záznam, tak i pro reprodukci zaznamenaných obrázků; Paměť na 100 obrázků;

Filmový skener RFS 3600

Na Interkameře  byl představen a zároveň také získal ocenění „ Zlatý objektiv Interkamery“ filmový skener od Kodaku. V době, kdy stále větší oblibu získává digitální fotografie a archivace fotografií v počítači, se stává užitečnou pomůckou i filmový skener, který může s úspěchem používat i laická veřejnost a nejen profesionálové. 

Olympus Camedia E-10

Uvedením Camedie E-10 píše Olympus první řádky nové digitální historie. Nejenže poprvé ve své historii představil profesionální „digi“, ale poměrem cena/výkon postavil laťku opravdu vysoko.

Ukaž mi v jaké brašně bydlí tvůj miláček

Pracovat se špičkovým "foťákem" je nejen sen každého začínajícího fotografa, ale i zaníceného fotoamatéra. Čím se však technika rozrůstá, tím důležitější je vlastnit kvalitní fotobrašnu. 

Systém digitální fotografie Olympus

Firma Olympus nenabízí pouze digitální fotoaparáty, ale hned celý promyšlený systém pro digitální fotografii. Nenechává tak uživatele napospas digitální technologii, naopak ho tímto světem provádí a dodává nejrůznější příslušenství.

Receiver Onkyo TX-DS 595

 

Dolby Prologic II nová dimenze v domácím kině
Má všechno čím oslňovali jeho předchůdci, starší  receivery firmy Onkyo. Vynikající konstrukci, technologii širokopásmového zesilovače WRAT a především perfektní zvuk. 

Velký Sharp

 

Japonský elektronický koncern Sharp je mezi zákazníky známý mimo jiné i svou průkopnickou činnosti v oblasti LCD monitorů a TV. V současné době představil největší LCD „televizi“ na světě o úhlopříčce 76 cm.

Minolta DIMAGE 7

 

V minulých letech měla v oblasti digitálních fotoaparátů Minolta poměrně smůlu. Její modely se většinou nestaly takovým hitem jako některé konkurenční. Tomu však měl být konec. Dimage  7 má všechny vlastnosti /včetně ceny/, které jsou pro úspěch přímo předurčeny.

Voigtländer

Výborné optické a mechanické vlastnosti a neuvěřitelný poměr cena výkon. Dobrý design a uzpůsobení pro nejoblíbenější světové zrcadlovky. To je stručné vyjádření o objektivech, které vrátily tradičnímu světovému výrobci  Voigtländeru  po letech opět ten největší lesk.

Nintaus 9901  - DVD, které tu ještě nebylo

  

Má nejen všechno, co má mít správné „DVD“,  ale v některých, pro uživatele velmi zajímavých vlastnostech, je mnohem lepší. Na světovém trhu je zatím unikátní.  Na rozdíl od konkurence nemá zámek na region a  ani  ochranu Macro Vision.

Sigma HSM
Extra rychlé motory 

Sigma jako celkem třetí výrobce objektivů a jako první výrobce systémových objektivů pro ostatní značky fotoaparátů uvedla na trh objektivy se zabudovaným rychlým vnitřním motorovým pohonem.

Olympus Camedia C-2000Z

Digitální fotoaparát s novým designem