High-Band digitální videokamery

Nové digitální videokamery JVC nabízejí vysoce kvalitní obraz a kreativní komunikační možnosti pro modely s nejnižší cenou. JVC uvádí na trh novou řadu kompaktních videokamer MiniDV. Řada, která zahrnuje modely GR-D93/D73/D53/D43/D23, u svých nejlevnějších modelů začíná na úrovni, která umožní uživatelům analogových videokamer, aby přešli na digitální kamery, ale současně nabízí vysoce výkonné technické parametry i pro zkušené videoamatéry. Tyto modely jsou dokladem toho, že společnost JVC klade vysoký důraz na kvalitní snímání za špatných světelných podmínek, čehož dosahuje díky moderním původním technologiím JVC, jako je Super High-Band Processor (vysoce citlivý širokopásmový procesor) a Digital Colour NightScope (režim pro barevný noční záznam), a nově vyvinutým funkcím 3-Dimension Noise Reductin (3D NR) (3D omezení šumu) a Auto Illumi. Light (Auto Illumination Light = automatické osvětlení). 

Nově se představuje Clear LCD Monitor (jasný LCD monitor) od JVC, který snižuje tvorbu odlesků od povrchů, a tím umožňuje jasnější obraz při snímání v exteriérech. Všech pět modelů nabízí digitální výstup pomocí rozhraní i.LINK a modely GR-D93/D73/D53 mají osazen i digitální vstup. GR-D93/D73/D53/D43 umožňují ještě jednodušší experimentování s digitálními obrázky na počítači za pomoci rozhraní USB a softwaru dodaného na CD-ROM. Model GR-D73 jde ještě o krok dál a je vybaven integrovanými funkcemi pro fotografování a ukládáním dat na paměťovou kartu a model GR-D93 je navíc vybaven 1/4" CCD snímačem s rozlišením 1,33 megapixelů, což umožňuje vytvářet vysoce kvalitní digitální videozáznamy a filmové fotografie. 

Vysoce kvalitní snímání za nepříznivých světelných podmínek

V předcházejících modelových řadách se díky funkcím Super High-Band Processor (super širokopásmový procesor) a Digital Colour NightScope (režim pro barevný noční záznam) od společnosti JVC podstatným způsobem zlepšila kvalita obrazu a snímání za velmi nepříznivých světelných podmínek. Zvláště funkce Super High Band Processor umožňuje zachovat širokopásmové složky jasového signálu, čímž se maximalizuje  kvalita inherentního MiniDV formátu při horizontálním rozlišení 520 řádek. Digital Colour NightScope zvyšuje jasnost obrázku při použití pomalé clony* a zpracování digitálního signálu s plnou reprodukcí barev a bez omezení vzdálenosti, jako je tomu u systémů na bázi infračerveného záření.

JVC nově vyvinula 3D Omezení šumu (3-Dimension Noise Reduction), které nyní tyto vysoce výkonné technické parametry výborně doplňuje. Běžné 3D omezení šumu poskytuje omezenou přesnost, protože pro vyrovnání šumu porovnává pole A a pole B, které tvoří rámec, s různými skupinami lichých a sudých řádek snímání. Nová technologie JVC 3D NR porovnává pole A s polem A a pole B s polem B přes dva rámce tak, že řádky snímání jsou totožné a šum je možno omezovat mnohem přesněji. Výsledkem je, že poměr signálu a šumu se zlepší o 2 dB a šum se sníží o cca 30 %. Takže je odstraněno kmitání a dosáhne se lepší reprodukce barev, čímž se zlepší celková kvalita obrazu.  

Rovněž nový Auto Illumi. Light (automatické osvětlení) uhlazuje objekt a poskytuje vynikající obrázek s přirozenými barvami za použití energeticky nenáročných LED diod, které snižují zatížení baterií. A díky tomu, že se toto osvětlení při změně na lepší světelné podmínky automaticky vypne, odstraní se zbytečné vybíjení baterie.

Model GR-D93, který je z této řady nejvyšší, nabízí o poznání lepší základní charakteristiky zobrazení, než je tomu u jiných modelů, a to díky svému ¼" CCD čipu  s 1,33 megapixely, které přispívá ke zobrazení videa a fotografií s vysokým rozlišením, a společně se Super High Band procesorem pomáhá poskytovat neobvykle vysoké horizontální rozlišení o počtu 540 řádků.

Díky této efektivní kombinaci zcela nových a již používaných technologií poskytuje nová řada videokamer od společnosti JVC u těchto cenově nejvýhodnějších výrobků dosud nevídanou kvalitu obrázků, přičemž zvláštní důraz je kladen na dobré parametry při nepříznivých světelných podmínkách.

Rozhraní a software pro kreativitu a komunikaci

            Rozhraní USB u modelů GR-D93/D73/D53/D43 umožňuje snadné připojení s naprostou většinou laptopů a stolních PC; navíc je všech pět modelů vybaveno konektorem i.LINK (splňuje IEEE 1394). Připojení USB odesílá video sekvenci (MPEG-1) z videokamery na osobní počítač. Data MPEG-1 je možno vypálit na CD a vytvořit tak Video CD, které je možno spustit na většině DVD přehrávačů. To je skvělý způsob, jak uchovat záznam pro své přátele nebo rodinu. Lidé, kteří potřebují webovou kameru pro komunikaci v reálném čase pomocí obrazu a zvuku uvítají, že videosignál MPEG-1 je možno odesílat přes Internet (za použití software třetí strany, jako je Microsoft® NetMeeting®) pro telekonference, nepřetržité sledování nebo videotelefonii. Samozřejmě, že je rovněž možno za pomoci PC z videozáznamu nebo ze živého snímání kamerou vytvářet digitální fotografie. Program ImageMixer 1.7 pro USB/DV dodávaný* pro modely GR-D93/D73/D53/D43 podporuje přenos dat přes USB i i.LINK pro Windows® a Macintosh®. ImageMixer je schopen zpracovávat obraz i zvuk, umožňuje správu souborů (fotografie, filmy, zvuk), snadnou editaci nelineárního záznamu MPEG-1 za použití přechodů mezi jednotlivými záběry, záznam MPEG-1 obrázků z živé kamery přímo na pevný disk počítače a vytváření Video CD a verze software pro Windows® rovněž nabízí jednoduchým kliknutím na ikonu v menu na obrazovce snadné ukládání naeditovaných video-sekvencí na CD-ROM.

*K dispozici je rovněž ovladač USB (Windows®), USB ovladač pro videosekvence  (Windows®/Macintosh®).

Velké množství multimediálních funkcí a rozhraní 

            Integrovaná funkce Digital Still Camera (vytváření digitálních fotografií) u modelů GR-D93/D73 umožňuje uživateli využít režim HG digitálního fotografování a fotografie ukládat na paměťovou kartu formátu MultiMediaCard (v příslušenství dodávaná s kapacitou 8 MB). Model GR-D93 nabízí k výběru 4 velikosti obrázků (1600x1200/1280x960/1024x768/ 640x480 pixelů) a u modelu GR-D73 je možno nastavit 2 velikosti obrázku (1024x768/640x480 pixelů). Uložená data je možno rychle přehrávat do počítače díky podpoře USB Mass Storage Class. Další využití je v možnosti vložit kartu do Floppy Disk nebo PCMCIA adaptéru a snadno tak provést převod dat.

            Všech pět modelů nabízí DV výstup (i.LINK splňující IEEE 1394) a modely GR-D93/D73/D53 rovněž nabízejí DV výstup a analogový vstup umožňující převést analogový video-formát z externího zdroje na digitální formát MiniDV.

Vysoce výkonné funkce fotografování 

            2,5” Clear LCD Monitor (jasný LCD monitor), jímž je vybaveno všech pět modelů, poskytuje jasné a reálné obrázky s omezenou tvorbou odlesků na povrchu při snímání v exteriérech, takže si uživatelé mohou vychutnat snímání na slunci, aniž by přitom docházelo k blednutí obrázku, jako se to obvykle stává u běžných LCD monitorů. Skvělý 700x Super digitální zoom zvládne pomocí interpolace řádků, čímž se zvýší jasnost obrázku při velkém zvětšení, 16x Optický zoom vám umožní provést detailní záběr bez využití digitálního zoomu (model GR-D93 je vybaven pouze 10x optickým zoomem) a Digitální stabilizátor obrazu odstraní nechtěný pohyb na záznamu a automaticky přizpůsobí nastavení tohoto stabilizátoru vzhledem k aktuálnímu stavu. Za pomoci oblíbeného a příjemného Pohotovostního režimu se kamera automaticky zapne v okamžiku, kdy se otevře LCD monitor nebo se vysune hledáček, takže uživatelé mohou s kamerou okamžitě pracovat a automaticky se vypne, když se LCD monitor zavře nebo se hledáček zasune zpět, čímž se šetří baterie. Rovněž je možno se dívat současně přes hledáček a LCD monitor, což je příjemné zvláště v situacích, když chcete obraz ukazovat několika dalším lidem. Celá řada modelů JVC, od těch nejlevnějších až po ty nejnáročnější, jsou vybaveny barevným hledáčkem.

            Kamkordéry jsou rovněž vybaveny širokou škálou Programů pro automatickou expozici (AE), digitálními efekty a přechody mezi záběry, které vám umožní provést takovou konečnou úpravu filmů, které budou vypadat velmi profesionálně. Obsahuje efekty Black & White (Černá a bílá), Sepia (Sépie), Classic Film (Klasický film), Strobe (Stroboskop), Cinema (Kino), Twilight (Soumrak), Sport (Sport), Snow (Sněžení) a Spotlight (Světelný kužel) – mnohé z nich je možno použít i při přehrávání záznamu. Přechody mezi záběry nabízejí tyto možnosti: White Fader (Bílá prolínačka), Black Fader (Černá prolínačka), Black & White Fader (Černá a bílá prolínačka), Shutter Wipe (Zavírání clony), Slide Wipe (Zavírání snímku), Door Wipe (Efekt „dveří“), Corner Wipe (Clona vycházející z rohu), Window Wipe (Efekt „okna“) a Scroll Wipe (Efekt „rolety“).

            Tyto nové modely JVC nabízejí zákazníkům, kteří si chtějí koupit svou první kameru, nebo lidem, kteří si místo své analogové kamery chtějí opatřit digitální kameru, mnoho přesvědčivých důvodů k tomu, by si vybrali právě JVC MiniDV. Vysoká základní kvalita obrazu a pokročilá rozhraní poskytují dobré podmínky pro vytváření obrázků a jejich editování na osobním počítači a jistě budou patřit mezi favority digitální generace. 

Doplňkové informace

ŠIROKOPÁSMOVÁ DIGITÁLNÍ VIDEOKAMERA GR-D23 

HLAVNÍ TECHNICKÉ PARAMETRY 

• 1/6“ 800 000pixelový CCD snímač

• 16x optický zoom/700x super digitální zoom s interpolací řádků

• 3-Dimension Noise Reduction (3D NR) – 3D omezení šumu 

• 2,5" jasný LCD monitor

• Auto Illumi. Light – automatické osvětlení  

• Rozlišení 520 řádků se Super High-Band procesorem

• Digital Colour NightScope – režim pro barevný noční záznam

• Stabilizátor obrázku

• Barevný hledáček

• DV výstup (i.LINK splňující IEEE1394)

 

 

[Vysoce kvalitní obraz a zvuk]

• Formát MiniDV se stereo zvukem PCM

[Kreativita a zábava]

• Speciální efekty a přechody mezi záběry

• Digitální zoom záznamu

[Pro pohodlí]

• Možnost pohotovostního režimu 

• Koncovky výstupu pro S-Video a A/V

• Dlouhohrající režim umožní 120 min záznamu na jedné kazetě 

Dodávané příslušenství

• Napájecí adaptér pro střídavý proud

Balíček baterií

• Ramenní popruh

ŠIROKOPÁSMOVÁ DIGITÁLNÍ VIDEOKAMERA GR-D43

HLAVNÍ TECHNICKÉ PARAMETRY 

• 1/6“ 800 000pixelový CCD snímač

• 16x optický zoom/700x super digitální zoom s interpolací řádků

• 3-Dimension Noise Reduction (3D NR) – 3D omezení šumu 

• 2.5" jasný LCD monitor

• Auto Illumi. Light – automatické osvětlování  

• Rozlišení 520 řádků se Super High-Band procesorem

• USB PC Link

• Tvorba Video CD

• E-mailové video klipy

• Funkce webové kamery

• Tvorba digitálních fotografií

• Digital Colour NightScope – režim pro barevný noční záznam

• Stabilizátor obrazu

• Barevný hledáček

• DV výstup (i.LINK splňující IEEE1394)

• Dodávaný software: ImageMixer pro Windows/Mac

 

 

[Vysoce kvalitní obraz a zvuk]

• Formát MiniDV se stereo zvukem PCM

[Kreativita a zábava]

• Speciální efekty a přechody mezi záběry

• Digitální zoom záznamu

[Pro pohodlí]

• Možnost pohotovostního režimu 

• Koncovka výstupu pro S-Video a A/V

• Dlouhohrající režim pro 120 min záznamu na jednu kazetu

 

Dodávané příslušenství

• Software na CD-ROM

• Napájecí adaptér pro střídavý proud

• Balíček baterií

• Ramenní popruh

• Kabel USB

 

 

 

ŠIROKOPÁSMOVÁ DIGITÁLNÍ VIDEOKAMERA GR-D53

 

HLAVNÍ TECHNICKÉ PARAMETRY

 

• 1/6“ 800 000pixelový CCD snímač

• 16x optický zoom/700x super digitální zoom s interpolací řádků

• 3-Dimension Noise Reduction (3D NR) – 3D omezení šumu  

• 2.5" jasný LCD monitor

• Auto Illumi. Light – automatické osvětlení  

• Rozlišení 520 řádků se Super High-Band procesorem

• USB PC Link

• Tvorba Video CD

• E-mail video klipy

• Funkce webové kamery

• Tvorba digitálních fotografií

• Digital Colour NightScope – režim pro barevný noční záznam

• Stabilizátor obrazu

• Barevný hledáček

• DV vstup/výstup (i.LINK splňuje IEEE1394)

• Analogový vstup

• Dodávaný software: ImageMixer pro Windows/Mac

 

 

[Vysoce kvalitní obraz a zvuk]

• Formát MiniDV se stereo zvukem PCM

[Kreativita a zábava]

• Speciální efekty a přechody mezi záběry

• Digitální zoom záznamu

[Pro pohodlí]

• Možnost pohotovostního režimu

• Dálkové ovládání všech funkcí

• Koncovka vstupu/výstupu pro S-Video a A/V

• Dlouhohrající režim pro 120 min záznamu na jedné kazetě

 

Dodávané příslušenství

• Software na CD-ROM

• Dálkové ovládání všech funkcí  

• Napájecí adaptér pro střídavý proud

Balíček baterií

• Ramenní popruh

• Kabel USB

 

 

ŠIROKOPÁSMOVÁ DIGITÁLNÍ VIDEOKAMERA GR-D73

 

HLAVNÍ TECHNICKÉ PARAMETRY

 

• 1/6“ 800 000pixelový CCD snímač

• 16x optický zoom/700x super digitální zoom s interpolací řádků

• 3-Dimension Noise Reduction (3D NR) – 3D omezení šumu

• 2.5" čistý LCD monitor

• Auto Illumi. Light – automatické osvětlení  

• Rozlišení 520 řádek se Super High-Band procesorem

• USB PC Link

• Tvorba Video CD

• E-mailové video klipy

• Funkce webové kamery

• Tvorba digitálních fotografií

• Režim HG digitálního fotografování se 2 nastavitelnými velikostmi obrazu (1024x768/640x480 pixelů)

• Digital Colour NightScope – režim pro barevný noční záznam

• Stabilizátor obrazu

• Barevný hledáček

• Vstup/výstup DV (i.LINK splňující IEEE1394)

• Analogový vstup

• Obsahuje kartu 8 MB MultiMediaCard

• Dodávaný software: ImageMixer pro Windows/Mac

 

 

[Vysoce kvalitní obraz a zvuk]

• Formát MiniDV se stereo zvukem PCM

[Kreativita a zábava]

• Speciální efekty a přechody mezi záběry

• Digitální zoom záznamu

[Pro pohodlí]

• Možnost pohotovostního režimu

• Dálkové ovládání všech funkcí

• Koncovka vstupu/výstupu pro S-Video a A/V

• Dlouhohrající režim pro 120 min záznamu na jednu kazetu

 

Dodávané příslušenství

• Software na CD-ROM

• Dálkové ovládání pro všechny funkce  

• Napájecí adaptér pro střídavý proud

Balíček baterií

• Ramenní popruh

• Kabel USB

8 MB MultiMediaCard

 

 

ŠIROKOPÁSMOVÁ DIGITÁLNÍ VIDEOKAMERA GR-D93

 

HLAVNÍ TECHNICKÉ PARAMETRY

 

• 1/4" 1,33megapixelový CCD snímač pro vynikající kvalitu obrazu

• 10x optický zoom/700x super digitální zoom s interpolací řádků

• 3-Dimension Noise Reduction (3D NR) – 3D omezení šumu

• 2.5" jasný LCD monitor

• Auto Illumi. Light – automatické osvětlení  

• Rozlišení 540 řádků se Super High-Band procesorem

• USB PC Link

• Tvorba Video CD

• E-mailové video klipy

• Funkce webové kmery

• Tvorba digitálních fotografií

• Režim HG digitálního fotografování se 2 nastavitelnými velikostmi obrázku (1600x1200/1280x960/1024x768/640x480 pixelů)

• Digital Colour NightScope – režim pro barevný noční záznam

• Stabilizátor obrazu

• Barevný hledáček

• DV vstup/výstup (i.LINK splňující IEEE1394)

• Analogový vstup

• Obsahuje kartu 8 MB MultiMediaCard

• Dodávaný software: ImageMixer pro Windows/Mac

 

 

[Vysoce kvalitní obraz a zvuk]

• Formát MiniDV se stereo zvukem PCM

[Kreativita a zábava]

• Speciální efekty a přechody mezi záběry

• Digitální zoom záznamu

[Pro pohodlí]

• Možnost pohotovostního režimu

• Dálkové ovládání všech funkcí

• Koncovka vstupu/výstupu pro S-Video a A/V

• Dlouhohrající režim pro 120 min záznamu na jedné kazetě

 

Dodávané příslušenství

• Software na CD-ROM

• Dálkové ovládání všech funkcí

• Napájecí adaptér pro střídavý proud

• Balíček baterií

• Ramenní popruh

• Kabel USB

8 MB MultiMediaCard

 / or/                

 

Nový Canon EOS 1D

Revoluce v profesionální fotografii?
Ještě nikdy se doposud žádný digitální fotoaparát nepřibližoval „klasickým profesionálním přístrojům na kinofilm tak, jako nový  EOS 1D. Ukazuje se, že čas kdy „digitál“  bude umět bez problémů všechno co „klasika“ a nadto zvládne desítky vynikajících věcí o kterých se přístrojům na film ani nezdálo právě nastal.

Onkyo TX-DS 575X

Již více než půl století konstruktéři Onkya vytvářejí komponety, které umožňují špičkový přenos zvuku.Od doby, co začalo světem „hýbat“ domácí kino, je Onkyo na absolutní špici tohoto oboru. Nejzajímavější pro zákazníky však je fakt, že přestože má Onkyo skvělý standard u všech modelů i ty  střední a dokonce i ty nejlevnější mají výborný zvuk.

Sigma útočí na profesionály

Objektivy se  značkou Sigma  jsou mezi fotografy známé již desítky let. Zatímco dříve se firma  zaměřovala  spíše na zákazníky z řad amatérů, kteří preferují  především výhodnou cenu, nyní se čím dál více zaměřuje svými výrobky i na profesionály což dokazuje mimo jiné třemi špičkovými širokoúhlými objektivy. A co je zajímavé i v tomto případě za výhodnou cenu. 

Propojovací kabely Profigold

Zatímco vybrat co nejlepší elektronické komponenty  pro domácí kino považuje většina zákazníků  zcela logicky za prvořadé,  relativně málo jich věnuje pozornost propojovacím kabelům. 

Canon DM-XL 1 E

Canon je tedy opět prvním výrobcem, který zabudoval do amatérské kamery nástavec pro výměnné objektivy. 

Opravdové domácí kino!

Také uvažujete o pořízení domácího kina? Pak je tento článek určen právě vám. Na rozdíl od klasického pojetí se širokoúhlým televizorem představujeme skutečné domácí kino vzniklé spojením videa a projekční techniky

 

 

 

 

Nikon Coolpix 5000

Nový „pětimegáč od Nikonů“opustil design předchozích  modelů  Coolpix a vsadil více na klasický design. Přesto se o něm v žádném případě nedá říci, že působí nenápadně.

Casio WQV - 1

První náramkový digitální fotoaparát, který lze nosit kdekoliv a kdykoliv; Vestavěný monochromatický LCD displej (120 x 120 bodů) s 16 odstíny šedi; LCD displej je ve funkci jak pro záznam, tak i pro reprodukci zaznamenaných obrázků; Paměť na 100 obrázků;

Filmový skener RFS 3600

Na Interkameře  byl představen a zároveň také získal ocenění „ Zlatý objektiv Interkamery“ filmový skener od Kodaku. V době, kdy stále větší oblibu získává digitální fotografie a archivace fotografií v počítači, se stává užitečnou pomůckou i filmový skener, který může s úspěchem používat i laická veřejnost a nejen profesionálové. 

Olympus Camedia E-10

Uvedením Camedie E-10 píše Olympus první řádky nové digitální historie. Nejenže poprvé ve své historii představil profesionální „digi“, ale poměrem cena/výkon postavil laťku opravdu vysoko.

Ukaž mi v jaké brašně bydlí tvůj miláček

Pracovat se špičkovým "foťákem" je nejen sen každého začínajícího fotografa, ale i zaníceného fotoamatéra. Čím se však technika rozrůstá, tím důležitější je vlastnit kvalitní fotobrašnu. 

Systém digitální fotografie Olympus

Firma Olympus nenabízí pouze digitální fotoaparáty, ale hned celý promyšlený systém pro digitální fotografii. Nenechává tak uživatele napospas digitální technologii, naopak ho tímto světem provádí a dodává nejrůznější příslušenství.

Receiver Onkyo TX-DS 595

 

Dolby Prologic II nová dimenze v domácím kině
Má všechno čím oslňovali jeho předchůdci, starší  receivery firmy Onkyo. Vynikající konstrukci, technologii širokopásmového zesilovače WRAT a především perfektní zvuk. 

Velký Sharp

 

Japonský elektronický koncern Sharp je mezi zákazníky známý mimo jiné i svou průkopnickou činnosti v oblasti LCD monitorů a TV. V současné době představil největší LCD „televizi“ na světě o úhlopříčce 76 cm.

Minolta DIMAGE 7

 

V minulých letech měla v oblasti digitálních fotoaparátů Minolta poměrně smůlu. Její modely se většinou nestaly takovým hitem jako některé konkurenční. Tomu však měl být konec. Dimage  7 má všechny vlastnosti /včetně ceny/, které jsou pro úspěch přímo předurčeny.

Voigtländer

Výborné optické a mechanické vlastnosti a neuvěřitelný poměr cena výkon. Dobrý design a uzpůsobení pro nejoblíbenější světové zrcadlovky. To je stručné vyjádření o objektivech, které vrátily tradičnímu světovému výrobci  Voigtländeru  po letech opět ten největší lesk.

Nintaus 9901  - DVD, které tu ještě nebylo

  

Má nejen všechno, co má mít správné „DVD“,  ale v některých, pro uživatele velmi zajímavých vlastnostech, je mnohem lepší. Na světovém trhu je zatím unikátní.  Na rozdíl od konkurence nemá zámek na region a  ani  ochranu Macro Vision.

Sigma HSM
Extra rychlé motory 

Sigma jako celkem třetí výrobce objektivů a jako první výrobce systémových objektivů pro ostatní značky fotoaparátů uvedla na trh objektivy se zabudovaným rychlým vnitřním motorovým pohonem.

Olympus Camedia C-2000Z

Digitální fotoaparát s novým designem