Canon - digitální revoluce

Digitální fotoaparáty se sice prodávají již mnoho let, zatím však jejich nástup nebyl nijak převratný. Léta trvalo než se na trh dostaly přístroje, které mohou analogovým konkurovat v kvalitě a vlastnostech, které umožňuje klasická fotografie. V posledních letech, kdy byl  tento problém v podstatě úspěšně vyřešen, je největším omezením totálního útoku „digitálu“ pouze jeho vyšší cena. To však se již díky japonskému koncernu Canon stalo minulostí.  Jeho novinka  EOS 300D  se opravdu dá bez nadsázky pokládat za revoluci.  

Má naprosto vše, od dostatečného počtu pixelů přes možnost využití klasických objektivů Canon až po rychlý  autofokus. To samo o sobě není zas až tak neobvyklé. Pozoruhodná je však především cena, která nepřevyšuje cenu běžného klasického fotoaparátu EOS  30   +  80 dobrých  filmů s vyvoláním. Tedy konkrétní doporučená cena v ČR 39 900 Kč spolu v kitu se zoomem /v ekvivalentu 28-80 na běžný kinofilm/ pak 42 900 Kč. V Německu či USA především díky velkým prodejům klesla cena až pod 1000 Euro, respektive 1000 US $. Sám Canon je přesvědčen, že EOS 300D bude jednou z nejdůležitějších zákaznických zrcadlovek od AE1 z roku 1976. Pracovníci firmy předpokládají, že tak jako  AE1 zahájila revoluci v zrcadlovkách tím, že byla celosvětově prvním fotoaparátem ze zabudovaným mikroprocesorem,  EOS 300D se stane mezníkem v historii, protože posune trh zrcadlovek neodvolatelně do digitální sféry. 

Novinkou zatím u digitálních zrcadlovek nevídanou je „standardní zoom“, který je součástí kitu. Ten je pozoruhodný hned ze tří důvodů. Za prvé -  klasické širokoúhlé zoomy od ohniskové vzdálenosti 18mm, /zvláště když jsou od špičkových optických firem /, jsou  velmi drahé. S tohoto hlediska je cena nového Canonu 18 –55mm  3000 Kč takřka symbolická. Za druhé u těchto běžných objektivů  je obvyklý rozsah 18-až 35mm  tedy u digitálních zrcadlovek s koeficientem 1,6 zhruba 28-50. Rozsah ohniskové vzdálenosti u nového Canonu EF-S je 18-55  f/3.5-5.6. To je ekvivalentně 28-90 mm u kinofilmu, tedy nejoblíbenější rozsah drtivé většiny zákazníků. Za třetí. Tento objektiv je konstruovaný specielně pro digitální fotografii, což umožňuje lepší kvalitu snímku. Je to  důležité především právě u  širokoúhlých objektivů. Zatímco úhel dopadu světelného paprsku na film není podstatný, u digitální fotografie je díky vlastnostem obrazového snímače důležité, aby světelný paprsek dopadal na čip co nejkolměji.                     

EOS 300D nabízí prověřené  digitální technologie. Sedmibodové vysokorychlostní prediktivní automatické zaostřování, souvislé fotografování rychlostí 2,5 snímků za sekundu, 35zónové měření a obrazový procesor DIGIC. Obrazový snímač CMOS o velikosti 6,3 megapixelů je téměř identický se snímačem  fotoaparátu EOS 10D, jenž patří mezi přístroje s absolutně nejlepší  kvalitou snímků. Vybírat lze z citlivostí ISO 100, 200, 400, 800 a 1600, což představuje rozsah citlivostí, který uvítají uživatelé zvyklí fotografovat na film. Již první redakční testy ukázaly, že i při nastavení na 1600 ASA je obraz velmi kvalitní bez výrazného zrna, což spolu s použitím velmi světelných objektivů umožňuje kvalitní práci i za velmi špatných světelných podmínek. EOS 300 D je dle našeho názoru opravdu velmi zajímavý  a proto v nejbližší době uveřejníme jeho podrobný redakční test.

                                                                                                                                    /per/                

 

Nový Canon EOS 1D

Revoluce v profesionální fotografii?
Ještě nikdy se doposud žádný digitální fotoaparát nepřibližoval „klasickým profesionálním přístrojům na kinofilm tak, jako nový  EOS 1D. Ukazuje se, že čas kdy „digitál“  bude umět bez problémů všechno co „klasika“ a nadto zvládne desítky vynikajících věcí o kterých se přístrojům na film ani nezdálo právě nastal.

Onkyo TX-DS 575X

Již více než půl století konstruktéři Onkya vytvářejí komponety, které umožňují špičkový přenos zvuku.Od doby, co začalo světem „hýbat“ domácí kino, je Onkyo na absolutní špici tohoto oboru. Nejzajímavější pro zákazníky však je fakt, že přestože má Onkyo skvělý standard u všech modelů i ty  střední a dokonce i ty nejlevnější mají výborný zvuk.

Sigma útočí na profesionály

Objektivy se  značkou Sigma  jsou mezi fotografy známé již desítky let. Zatímco dříve se firma  zaměřovala  spíše na zákazníky z řad amatérů, kteří preferují  především výhodnou cenu, nyní se čím dál více zaměřuje svými výrobky i na profesionály což dokazuje mimo jiné třemi špičkovými širokoúhlými objektivy. A co je zajímavé i v tomto případě za výhodnou cenu. 

Propojovací kabely Profigold

Zatímco vybrat co nejlepší elektronické komponenty  pro domácí kino považuje většina zákazníků  zcela logicky za prvořadé,  relativně málo jich věnuje pozornost propojovacím kabelům. 

Canon DM-XL 1 E

Canon je tedy opět prvním výrobcem, který zabudoval do amatérské kamery nástavec pro výměnné objektivy. 

Opravdové domácí kino!

Také uvažujete o pořízení domácího kina? Pak je tento článek určen právě vám. Na rozdíl od klasického pojetí se širokoúhlým televizorem představujeme skutečné domácí kino vzniklé spojením videa a projekční techniky

 

 

 

 

Nikon Coolpix 5000

Nový „pětimegáč od Nikonů“opustil design předchozích  modelů  Coolpix a vsadil více na klasický design. Přesto se o něm v žádném případě nedá říci, že působí nenápadně.

Casio WQV - 1

První náramkový digitální fotoaparát, který lze nosit kdekoliv a kdykoliv; Vestavěný monochromatický LCD displej (120 x 120 bodů) s 16 odstíny šedi; LCD displej je ve funkci jak pro záznam, tak i pro reprodukci zaznamenaných obrázků; Paměť na 100 obrázků;

Filmový skener RFS 3600

Na Interkameře  byl představen a zároveň také získal ocenění „ Zlatý objektiv Interkamery“ filmový skener od Kodaku. V době, kdy stále větší oblibu získává digitální fotografie a archivace fotografií v počítači, se stává užitečnou pomůckou i filmový skener, který může s úspěchem používat i laická veřejnost a nejen profesionálové. 

Olympus Camedia E-10

Uvedením Camedie E-10 píše Olympus první řádky nové digitální historie. Nejenže poprvé ve své historii představil profesionální „digi“, ale poměrem cena/výkon postavil laťku opravdu vysoko.

Ukaž mi v jaké brašně bydlí tvůj miláček

Pracovat se špičkovým "foťákem" je nejen sen každého začínajícího fotografa, ale i zaníceného fotoamatéra. Čím se však technika rozrůstá, tím důležitější je vlastnit kvalitní fotobrašnu. 

Systém digitální fotografie Olympus

Firma Olympus nenabízí pouze digitální fotoaparáty, ale hned celý promyšlený systém pro digitální fotografii. Nenechává tak uživatele napospas digitální technologii, naopak ho tímto světem provádí a dodává nejrůznější příslušenství.

Receiver Onkyo TX-DS 595

 

Dolby Prologic II nová dimenze v domácím kině
Má všechno čím oslňovali jeho předchůdci, starší  receivery firmy Onkyo. Vynikající konstrukci, technologii širokopásmového zesilovače WRAT a především perfektní zvuk. 

Velký Sharp

 

Japonský elektronický koncern Sharp je mezi zákazníky známý mimo jiné i svou průkopnickou činnosti v oblasti LCD monitorů a TV. V současné době představil největší LCD „televizi“ na světě o úhlopříčce 76 cm.

Minolta DIMAGE 7

 

V minulých letech měla v oblasti digitálních fotoaparátů Minolta poměrně smůlu. Její modely se většinou nestaly takovým hitem jako některé konkurenční. Tomu však měl být konec. Dimage  7 má všechny vlastnosti /včetně ceny/, které jsou pro úspěch přímo předurčeny.

Voigtländer

Výborné optické a mechanické vlastnosti a neuvěřitelný poměr cena výkon. Dobrý design a uzpůsobení pro nejoblíbenější světové zrcadlovky. To je stručné vyjádření o objektivech, které vrátily tradičnímu světovému výrobci  Voigtländeru  po letech opět ten největší lesk.

Nintaus 9901  - DVD, které tu ještě nebylo

  

Má nejen všechno, co má mít správné „DVD“,  ale v některých, pro uživatele velmi zajímavých vlastnostech, je mnohem lepší. Na světovém trhu je zatím unikátní.  Na rozdíl od konkurence nemá zámek na region a  ani  ochranu Macro Vision.

Sigma HSM
Extra rychlé motory 

Sigma jako celkem třetí výrobce objektivů a jako první výrobce systémových objektivů pro ostatní značky fotoaparátů uvedla na trh objektivy se zabudovaným rychlým vnitřním motorovým pohonem.

Olympus Camedia C-2000Z

Digitální fotoaparát s novým designem