Digitální fotoaparát Fujifim S2
klasický kinofilm začíná blednout závistí

Sotva jsme stačili  „zažít“  příliv „pětimegáčů“ a už je tady „dvanáctka“. Ne tedy ve fyzickém rozlišení, ale dosažená interpolací. Vzhledem k tomu, že tu u Fuji ovládají velmi  dobře máme se na co těšit.  Kdyby se někomu náhodou interpolace nelíbila má k dispozici čistokrevný „šestimegáč“, konkrétně 6,17 mil. pixelů.

Vzhledem k tomu, že teoretické rozlišení klasického kinofilmu je někde mezi 5 až 6 milionů je nová S2   přístrojem více než zdatným. Srdcem nové digitální jednooké zrcadlovky je Super CCD III s novým softwarem. Přístroj je vybaven, multiprogramem , prioritou času a clony a manuálním nastavením. Je napájen čtyřmi monočlánky typu AA. Datový interface obsahuje jak IEEE 1394 FireWire tak i USB 1,1. Závěrka má rozsah od 30 sekund až po 1/4000. Objektivy s bajonetem Nikon F a  ekvivalent ohniskové vzdálenosti 1,5. Vzhledem ke své ceně, která by měla být těsně nad 200 000 Kč, to rozhodně není fotoaparát pro amatéry. Tomu také odpovídá komfort a možnosti přístroje. 
                                 
Například paměťová média, která zahrnují IBM Microdrive, Compact Flash, i SmartMedia. Velký je i rozsah citlivosti od 100 do 1600 ASA. Otázkou však je, jak zašuměné či respektive nezašuměné budou fotky při použití nejvyšší citlivosti. Jedno je zcela jasné, že Fujifilm má vývoj digitální „pod kontrolou“ a dokazuje, že S1 představená  na minulé Photokině nebyla žádnou náhodou. Ostatně již od svého uvedení na trh patřil tento přístroj mezi profesionály k velmi oblíbeným. A to nejen proto, že má velmi dobrý poměr cena výkon, ale zvláště pro majitele Nikonů, kteří mohou využít neuvěřitelně velkou škálu objektivů Nikon i obdobně rozsáhlý sortiment objektivů Sigma, Tokina, Tamron, Vivitar, Soligor, Voigtländer i dalších, které objektivy s bajonetem Nikon F vyrábějí. 

  

                                                                       /per/

 

                

 

Nový Canon EOS 1D

Revoluce v profesionální fotografii?
Ještě nikdy se doposud žádný digitální fotoaparát nepřibližoval „klasickým profesionálním přístrojům na kinofilm tak, jako nový  EOS 1D. Ukazuje se, že čas kdy „digitál“  bude umět bez problémů všechno co „klasika“ a nadto zvládne desítky vynikajících věcí o kterých se přístrojům na film ani nezdálo právě nastal.

Onkyo TX-DS 575X

Již více než půl století konstruktéři Onkya vytvářejí komponety, které umožňují špičkový přenos zvuku.Od doby, co začalo světem „hýbat“ domácí kino, je Onkyo na absolutní špici tohoto oboru. Nejzajímavější pro zákazníky však je fakt, že přestože má Onkyo skvělý standard u všech modelů i ty  střední a dokonce i ty nejlevnější mají výborný zvuk.

Sigma útočí na profesionály

Objektivy se  značkou Sigma  jsou mezi fotografy známé již desítky let. Zatímco dříve se firma  zaměřovala  spíše na zákazníky z řad amatérů, kteří preferují  především výhodnou cenu, nyní se čím dál více zaměřuje svými výrobky i na profesionály což dokazuje mimo jiné třemi špičkovými širokoúhlými objektivy. A co je zajímavé i v tomto případě za výhodnou cenu. 

Propojovací kabely Profigold

Zatímco vybrat co nejlepší elektronické komponenty  pro domácí kino považuje většina zákazníků  zcela logicky za prvořadé,  relativně málo jich věnuje pozornost propojovacím kabelům. 

Canon DM-XL 1 E

Canon je tedy opět prvním výrobcem, který zabudoval do amatérské kamery nástavec pro výměnné objektivy. 

Opravdové domácí kino!

Také uvažujete o pořízení domácího kina? Pak je tento článek určen právě vám. Na rozdíl od klasického pojetí se širokoúhlým televizorem představujeme skutečné domácí kino vzniklé spojením videa a projekční techniky

 

 

 

 

Nikon Coolpix 5000

Nový „pětimegáč od Nikonů“opustil design předchozích  modelů  Coolpix a vsadil více na klasický design. Přesto se o něm v žádném případě nedá říci, že působí nenápadně.

Casio WQV - 1

První náramkový digitální fotoaparát, který lze nosit kdekoliv a kdykoliv; Vestavěný monochromatický LCD displej (120 x 120 bodů) s 16 odstíny šedi; LCD displej je ve funkci jak pro záznam, tak i pro reprodukci zaznamenaných obrázků; Paměť na 100 obrázků;

Filmový skener RFS 3600

Na Interkameře  byl představen a zároveň také získal ocenění „ Zlatý objektiv Interkamery“ filmový skener od Kodaku. V době, kdy stále větší oblibu získává digitální fotografie a archivace fotografií v počítači, se stává užitečnou pomůckou i filmový skener, který může s úspěchem používat i laická veřejnost a nejen profesionálové. 

Olympus Camedia E-10

Uvedením Camedie E-10 píše Olympus první řádky nové digitální historie. Nejenže poprvé ve své historii představil profesionální „digi“, ale poměrem cena/výkon postavil laťku opravdu vysoko.

Ukaž mi v jaké brašně bydlí tvůj miláček

Pracovat se špičkovým "foťákem" je nejen sen každého začínajícího fotografa, ale i zaníceného fotoamatéra. Čím se však technika rozrůstá, tím důležitější je vlastnit kvalitní fotobrašnu. 

Systém digitální fotografie Olympus

Firma Olympus nenabízí pouze digitální fotoaparáty, ale hned celý promyšlený systém pro digitální fotografii. Nenechává tak uživatele napospas digitální technologii, naopak ho tímto světem provádí a dodává nejrůznější příslušenství.

Velký Sharp

 

Japonský elektronický koncern Sharp je mezi zákazníky známý mimo jiné i svou průkopnickou činnosti v oblasti LCD monitorů a TV. V současné době představil největší LCD „televizi“ na světě o úhlopříčce 76 cm.

Minolta DIMAGE 7

 

V minulých letech měla v oblasti digitálních fotoaparátů Minolta poměrně smůlu. Její modely se většinou nestaly takovým hitem jako některé konkurenční. Tomu však měl být konec. Dimage  7 má všechny vlastnosti /včetně ceny/, které jsou pro úspěch přímo předurčeny.

Voigtländer

Výborné optické a mechanické vlastnosti a neuvěřitelný poměr cena výkon. Dobrý design a uzpůsobení pro nejoblíbenější světové zrcadlovky. To je stručné vyjádření o objektivech, které vrátily tradičnímu světovému výrobci  Voigtländeru  po letech opět ten největší lesk.

Nintaus 9901  - DVD, které tu ještě nebylo

  

Má nejen všechno, co má mít správné „DVD“,  ale v některých, pro uživatele velmi zajímavých vlastnostech, je mnohem lepší. Na světovém trhu je zatím unikátní.  Na rozdíl od konkurence nemá zámek na region a  ani  ochranu Macro Vision.

Sigma HSM
Extra rychlé motory 

Sigma jako celkem třetí výrobce objektivů a jako první výrobce systémových objektivů pro ostatní značky fotoaparátů uvedla na trh objektivy se zabudovaným rychlým vnitřním motorovým pohonem.

Olympus Camedia C-2000Z

Digitální fotoaparát s novým designem