automobily | motocykly | hobby | počítače a elektronika | zahradní technika | energie | video-foto-film | scooter | lodě | mobiltest

hodinky

Aktualizováno 10.12.2007

E-mail

 

  

 

 

 

 

                                                                               Příloha

závěsné kotle

 

Hodinky nejsou pouze „strojem času“, mohou být i zdrojem mnoha informací, databankou či módním doplňkem. Současné moderní hodinky jsou  vesměs  relativně velmi přesné a náročné je pouze vybrat ty, které by se co nejvíce přiblížily požadovaným vlastnostem. A aby to nebylo tak jednoduché, tak se světové hodinářské koncerny  předhánějí v uvádění a vylepšování stále zajímavějších technologií. Rozhodli jsme se proto  přílohu  "Hodinky" věnovat  zajímavým technologiím a trendům v této oblasti. Tradičně jsme připravili i pár tipů značek a modelů  hodinek, které se nám zdají velmi dobré v poměru cena výkon. Čím déle jsme tuto přílohu připravovali, tím více jsme se ujistili  o tom, že hodinky jsou nejen ukazatelem času, ale i  každodenním  zdrojem radosti.

Zatímco ženy většinou s technickým řešením jako je počet číselníků, displejů a množství funkcí nemají sebemenší problémy, protože nečastěji preferují  hodinky  jako umělecký doplněk, u mužů je to často jinak. Společenské nebo sportovní? Technický Hi Tech nebo elegantní jednoduchý model? Asi ideální stav je koupit si hodinky dvoje, jedny sportovní a jedny společenské. Pro toho, kdo chce pouze jedny, je výběr náročnější. Zvláště když preferuje tak protichůdné vlastnosti jako je jednoduchost a elegance a zároveň mnohofunkčnost, jako  například duální čas, přepínání v časových zónách, stopky či timer. I tyto zásadně protichůdné vlastnosti umí moderní hodinky řešit  tak exceletně, že i „chytrá horákyně“ by bledla závistí. Zcela hladké designově čisté, většinou černé číselníky změníte otočením korunky na „ informační centrum“ (například Certina, Rado, Citizen). Také hnidopichy a typické šťouraly nechali hodináři bez šance. Nelíbí se vám přesnost 15 až 20  sekund za měsíc, což je běžný standard u dobrých quartzových strojků. A co takhle 1 sekunda za milion let? Není problém, přesně takovou toleranci mají moderní strojky řízené radiem (například Casio a Citizen). Že vás nebaví měnit po dvou letech baterii u vašich hodinek? I to není žádný problém. Malá solární elektrárna jako součást hodinek vaše problémy vyřeší (například Casio Citizen). Hodláte trávit celou zimu u severního pólu či v kobce bez světla?  Ani to není problém. Koupíte si hodinky, které vyrábějí elektřinu pomocí pohybu vaší ruky a tu pak dodají do přesného Quartzového strojku /Seiko/. Zdá se vám to málo?

Vše nasvědčuje tomu, že kromě hodinek s vodotryskem, které jsou značně nepraktické, můžete mít v podstatě vše, co vám nejen udělá radost, ale pomůže vám v práci i zábavě.

Petr Řezáč