automobily | motocykly | hobby | počítače a elektronika | zahradní technika | energie | video-foto-film | scooter | lodě | mobiltest

hodinky

10.12.2007

E-mail

 

 

 

 

 

               Příloha    

závěsné kotle

Hodinky za výbornou cenu

I když hitech hodinky jsou vesměs úžasné a strhující, ne každý preferuje výběr právě podle těchto kritérií. I nás zaujaly některé modely, které sice nevynikají unikátními technickými prvky, ale mají jeden společný prvek, velmi dobrý poměr cena výkon. Vybrali jsme proto některé značky a modely, které jsou podle našeho názoru velmi zajímavé a právě v poměru cena výkon si vedou velmi dobře. Jsme si samozřejmě vědomi toho, že hlavním „rádcem“ každého kupujícího bude především vlastní vkus, nicméně se domníváme, že i naše tipy pomohou v lepší orientaci. Většina tipů v této rubrice nepřevyšuje výrazně cenu 5000 Kč.

JET - SET

Světová novinka mezi fashion značkami zaměřujícími se na hodinky. Pilotní kolekce této švédské značky se nese v duchu lehkosti, nápaditosti, volnosti a neobvyklých kombinací. Hodinky vyrobené z velmi kvalitního plastu v šokující kombinaci se Swarovski křišťály. Lehké, mladistvé a pohodové hodinky s názvy jako St. Tropez, Ibiza, Monaco, Cannes.

Další řadou jsou obří hodinky s označením St. Moritz, nebo Verbier. Hodinky se skrytou korunkou, celonerezové s masivním koženým páskem
.

Axcent of Scandinavia. Odvážná kolekce hodinek přísně skandinávského designu, který se stal světovým módním imperativem. Ve světě Axcent of Scandinavia existují hodinky pro každý pocit, každou hodinu, každé oblečení i každou obuv. Podle sloganu "Hodinky v hodnotě šperku - šperk za cenu hodinek" je sortiment nekonvenčních hodinek - módních doplňků Axcent of Scandinavia nejen světovým, ale i posledním hollywoodským hitem. Mezi celebrity, které mají v oblibě modely Axcent of Scandinavia patří například Kid Rock, Robbie Williams, Brian Cox (hlavní role v X-Men II), švédská popová skupina A-teens, a to zdaleka nejmenujeme všechny. Sídlo firmy je ve Švédsku a kolekce hodinek vznikají nedaleko Stockholmu v kolektivu návrhářů, kteří získali významná skandinávská výtvarná ocenění.

Pierre Helvet.
Tuto značku jsme vybrali především proto, že všechny její kolekce vynikají vysokou kvalitou, velmi dobrými strojky renomovaného výrobce Miyota-Citizen. K dispozici jsou v provedení titan nebo ocel a všechny vesměs mají zajímavou cenu. I ty nejdražší, model T04U66, který jsme vybrali jako jeden z našich typů, se vejdou do prodejní ceny do 5000 Kč. Ocenili jsme nejen titanové provedení, ale také množství technických funkcí a komfortu.

Seculus jediné swiss made hodinky v této rubrice. Důvodů je hned několik. Přestože mají vesměs perfektní design, světově proslulé švýcarské strojky Ronda, mají u všech modelů výborný poměr cena výkon. V kolekci je několik velmi zajímavých chronografů s kruhovými obdélníkovými plášti. Volbou kteréhokoliv z nich nemůžete udělal chybu. Jsou dostatečně technické a přitom elegantní a vyvážené. Jako tip jsme zvolili chronograf 383,1 pro čistý design a celkové zpracování. U Seculusu jsme učinili výjimku v tom, že jsme pro tuto přílohu netradičně zvolili jediný model, který není chronograf a není ani vybaven jinými přídavnými funkcemi. Model 346,2 je postaven na klasickém tříručkovém strojku Ronda s ukazatelem data. Jeho perfektně propracovaný design, nízká stavba nejen pouzdra, ale i tahu včetně jednoduchého a působivého ciferníku působí noblesně. Doporučená cena cca 4900 Kč je velmi příznivá především proto, že tento model ji díky souboru svých užitných vlastností výrazně převyšuje.

Royal London. Chcete-li mít  hodinky, ze kterých dýchá anglická tradice, staré dobré časy a ušlechtilá práce předků, tak si určitě vyberete v kolekci Royal London. Vybrat si můžete  z více než 300 stylových modelů zahrnujících arabské, indexové a římské číselníky včetně sportovních a vícefunkčních hodinek. My jsme jako tip vybrali klasický tříterčíkový chronograf s bílým ciferníkem s jednoduchým  designově čistým pouzdrem s ocelovým tahem. Vyzkoušeli jsme i řemínky kožené. Jak ty vytvořené z přírodní kůže se širokým bílým štepem, tak i ty, které používají štepování neutrální. Tomuto modelu velmi sluší a potrhují jeho nadčasovost.

Danish Design. Dánští designéři, domovské sídlo Holansko, tak by se dala nejstručněji charakterizovat tato moderní evropská značka. Danish Design je mimo jiné příkladem toho, jak variabilní možnosti skýtá obdélníkový tvar hodinek ve spojení s tradičně tvarovanými řemínky. Samozřejmé je například i excentrické usazení strojku, což platí především o hodinkách dámských. My jsme vybrali jako tip Chronograf s kódem 8712-502 především pro precizní ztvárnění obdélníkového tvaru s pryžovým řemínkem.

Storm je v hodinářsví pojem zcela nepřehlédnutelný. Především v oblasti tvarů je jednou z nejvýraznějších značek, za což vděčí především  „nekompromisnímu “ designu.  Od maximálně provokativních avantgardních modelů, až po exkluzivní hladké a  jednoduché. Kolekce je tak různorodá, že není problém si vybrat. Zvláště v Anglii slaví Storm obrovské úspěchy. Filozofie módních trendů Stormu je však srozumitelná pro stále širší okruh zvláště mladých zákazníků nejen v Evropě, ale celosvětově. My jsme jako tip vybrali model Protokol.  Převyšuje sice naší pomyslnou hranici 5000 Kč o dvanáct set,  ale domníváme se, že v souboru  vlastností tohoto modelu je tento fakt zanedbatelný. Zvětšený stříbrný ciferník v jemném ocelovém okruží působí  velmi přesvědčivě. V kombinaci s typickým kovovým tahem jsou Protocoly výborné. S řemínkem z přírodní kůže s výrazným štepem působí exkluzivně. V této „konfiguraci“ se dají klidně zařadit mezi modely za 40 000 Kč a více. Evokují pocity solidnosti preciznosti a nápaditosti. Tedy všechny  vlastnosti, které by špičkové modely měly mít.

Petr Řezáč