automobily | motocykly | hobby | počítače a elektronika | zahradní technika | energie | video-foto-film | scooter | lodě | mobiltest

hodinky

Aktualizováno 9.4.2006

E-mail

 

 

 

 

 

  NIXON                                                          Příloha

závěsné kotle

 

NIXON

 Nixon Insider - dobře vymyšlený hi-tech

Každý technicky založený milovník hodinek to asi už zažil. Nejdříve vybíráte jednoduché  modely , pokud možno s čistými tvary, aby se hodily pro každou příležitost. A najednou zjistíte, že přece jen hladký ciferník se dvěmi ručičkami je sice vzhledově úžasný, ale časem vás trochu zamrzí, že nemůžete užívat moderních  funkcí jako jsou například stopky, či  když hodně cestujete duální čas i další možnosti, které má k dispozici moderní technika. Koupíte si tedy nejlépe analog-digitální hodinky a po čase vás začne rušit digitální ciferník, který se často bije s analogovou částí. Koupíte si tedy dvoje hodinky - sportovní a společenské. Pak zjistíte, že ani to  nemusí být nejideálnější. Jestliže máte podobný  problém, pak máme pro vás univerzální řešení. Hodinky, které vynikají hladkým a elegantním tvarem a zároveň nepostrádají nejmodernější technické prvky.

Celý vtip spočívá ve využití ciferníku, či jeho části k digitálnímu zobrazení informací.  Moderní technologie umožňují, že  je buď zapnut a podává vámi  zvolené  informace, na které jsou „ručičky vašich hodinek krátké", nebo není v provozu a „tváří se“ jako naprosto hladký černý ciferník. Je až neuvěřitelné jak málo hodinářských  firem s touto tak zajímavou kombinací umí dobře pracovat. Ne, že by toto řešení bylo zcela  nové. Již několik let ho například používá značka Rado. Problém je však v ceně, která  u modelu  anadigi  převyšuje čtyřicet tisíc korun. Jediným modelem, který jsme na světovém trhu v tomto provedení našli za cenu do 10 000 korun, je americký model Insider califorské značky Nixon. Tato cena je zajímavá především proto, že je  takřka o polovinu levnější než u podobných modelů které prodává konkurence.  Z kompletní nabídky trhu je však do detailu dotažených a vyvážených obdobných modelů tak málo, že by šly spočítat na prstech jedné ruky, a to i nehledě na cenu.

 

Do divadla  i na sport

To, čím se Insider  liší od drtivé většiny anadigi hodinek, je především možnost upravit si individuálně displej podle vlastní potřeby. Základem je masivní ocelové pouzdro se zakomponovaným ocelovým tahem. Nad obdélníkovým displejem černé barvy, jsou pouze orientační značky minut. Na displeji samotném dominují pouze „ručičky“ a ve středu pravé poloviny pak drobný nápis Nixon. Celek je vyvážený, působí velmi čistě, odečet času je precizní. V nočním režimu se na dotaz podsvítí celý displej v odstínu indigo a  čas se odčítá ze stínu ručiček. Chytré Insidery však mají ještě jeden noční režim, ale o tom až později.

Dalším módem, který neovlivňuje negativně  design displeje ani neznesnadňuje orientaci, je nastavení kombinace analogového času jako v předchozím případě a digitálního zobrazení data. Tedy konkrétně dne v týdnu, dne v měsíci a měsíce. Tyto informace  jsou umístěny v horní části displeje a přes skutečnost, že číslice i písmo jsou relativně velké, působí, jak již bylo řečeno, velmi čistě.

Posledním zásadním nastavením je plně pracovní. Kromě horní části displeje v tomto režimu jsou údaje zobrazeny  i na spodní části pracovní plochy a tak můžeme využít  všechny funkce které Insider  nabízí. Tedy duální čas, stopky, informace o čase v jednom z 34 vyvolených světových měst, budík či nastavení hodinové signalizace. Pro lepší komfort si každý může i nastavit kontrast digitálního zobrazení. Jak již bylo řečeno noční osvětlení má dvě varianty, ta druhá je digitální a na rozdíl od varianty pouhého podsvícení celého displeje  zde  svítí po dobu 6 sekund  digitální informace dle právě zvoleného režimu. K dispozici jsou tak nejen informace o čase, ale i všech dalších od stopek až po kontrolu budíku. Veškerá manipulace s jednotlivými pracovními režimy je zcela jednoduchá a velmi rychlá.

Závěrem

Insider od Nixona je po všech stránkách „Chytrá Horákyně“. Splňuje bez kompromisu zásadně protichůdné požadavky, které na  hodinky může klást i ten nejnáročnější uživatel. V případě potřeby má estetický a uhlazený vzhled, na druhé straně má  zároveň  všechny vymoženosti současných technologií. Jeho velký digi číselník výrazně usnadňuje například odečty ze stopek. Jeho činnost při práci i ve sportu je  stejně samozřejmá jako sebevědomí při společenských událostech. Insidery doporučujeme především všem, kdo nechce střídat několik modelů a zároveň má hodinky pro každou příležitost aniž by ty své sundal z ruky.

                                                                                                         

 Petr Řezáč