automobily | motocykly | hobby | počítače a elektronika | zahradní technika | energie | video-foto-film | scooter | lodě | mobiltest

plynové vytápění

Aktualizováno 25.11.2007

E-mail

 

  

 

 

 

 

  Topíme plynem                                    Příloha

závěsné kotle

Klasické plynové kotle


Plynové závěsné kotle patří k nejrozšířenějším zařízením pro vytápění bytů a malých rodinných domků. Během posledních let se v tomto oboru mnohé změnilo. Nasazením nových technologií se tento druh vytápění stává ještě úspornější a komfortnější než dříve. Digitalizace a nasazení přesné automatizované diagnostiky usnadňuje údržbu a servis. Výrazným způsobem  poslední dobou rozšířila i nabídka značek a modelů nabízených na našem trhu.  Připravili jsme proto přílohu o vytápění rodinných domků a bytů a uveřejníme i některé typy či rady důležité především pro výměnu staršího kotle za moderní či intalaci topení nového.

Výměnou starého vytápěcího kotle za nový dosáhnete značných úspor i výrazně vyššího komfortu. Především proto, že každé vytápěcí zařízení jak stárne snižuje účinnost a to tím více čím je méně udržované. Pro zajímavost už několik milimetrů usazených sazí a špatně nastavený hořák způsobují nárůst spotřeby energie minimálně o 5 %.  Avšak i udržované kotle po čase mají účinnost nižší. Kotel, který je v provozu déle než deset let je většinou ve stavu kdy i při dokonalému servisu je potřeba pro zachování původní účinnosti  zapotřebí tak vysokých nákladů, že jeho modernizace postrádá ekonomický efekt. 

Druhým ještě důležitějším důvodem je morální zastarání starého kotle. Díky novým technologiím je účinnost současných moderních zařízení podstatně vyšší /blíží se již 100%/ než tomu bylo před deseti či patnácti lety. Starší kotle vytápějí s konstantně vysokou teplotou  vody po celý rok. Nová  zařízení většinou  přizpůsobí výši teploty vody aktuální potřebě tepla s náročnější regulací i  venkovní teplotě. Díky tomuto se tepelné ztráty povrchem kotle i komínové ztráty výrazně redukují. V případě, že není potřeba tepla, kotel se automaticky buď  úplně vypne či pracuje ve velmi úsporném programu výsledným efektem je dosažení  výrazné úspory paliva.

Další nespornou výhodou je velký komfort. Ty tam jsou doby kdy zákazník byl uchvácen denním či nočním provozem. Dnes lze naprogramovat snad úplně vše co si lze přát od několika režimů během dne, odlišné  programy pro jednotlivé dny či na dovolenou. Výjimkou nejsou ani dálkové urychlení ohřevu vody při party a desítky dalších funkcí ušitých na míru pro vaše potřeby.

/per/