automobily | motocykly | hobby | počítače a elektronika | zahradní technika | video-foto-film | scooter | lodě | mobiltest

zahradní technika

Aktualizováno 1.4.2004

E-mail

 

  

 

 

 

Zahradní traktory Honda a další novinky

S travními traktory Honda je sekání velkých travnatých ploch, sadů či fotbalových hřišť velkou zábavou. Velmi snadná obsluha, jednoduchá manipulace, jednoduchá mechanická převodovka či hydrostatický pojezd, to vše přispívá k ulehčení práce. Zaoblený tvar sekacího zařízení zvyšuje turbovysávací efekt o 50% a jeho plastové zakrytování snižuje hlučnost pohonů nožů.

Pro letošní rok je pro připraveno 7 nových modelů, které jsou rozděleny do 3 zcela nových tříd. Pro běžného uživatele, kterému záleží hlavně na funkčnosti je určena třída STANDARD. Zde jsou k dispozici stroje se záběrem sekání 92 cm, 102 cm a výkonem motoru 15 HP, v cenách již od 97.990,- Kč s DPH. Pro náročné uživatele, kteří chtějí od svého zahradního traktoru něco navíc nebo potřebují větší výkon je určena střední třída DE LUXE. Nejnáročnějším zákazníkům, opravdovým profesionálům nebo pro ty, kteří chtějí mít naprostou špičku, byla stvořena třída TOP CLASS s vybavením připomínajícím moderní osobní automobil.

Profesionální stroje HONDA jsou ve výhodných cenách od 139.990,-Kč s DPH. “Srdcem” všech traktorů HONDA jsou vzduchem chlazené 4taktní dvouválcové OHC benzínové motory. Kromě tichého a velmi kultivovaného chodu se traktory HONDA vyznačují vysokým kroutícím momentem, dlouhou životností a především šetrností k životnímu prostředí. Se 6-ti stupňovou mechanickou převodovkou či hydrostatickým pojezdem je ovládání traktoru vždy jednoduché a pohodlné. 

Bezpečnost obsluhy byla u traktorů HONDA vždy na předním místě. I traktory, které vám nabízíme pro tuto sezónu, jsou samozřejmě vybaveny mnoha bezpečnostními prvky, o kterých vás ochotně informuje každý autorizovaný dealer motorových strojů HONDA. Mezi nejdůležitější patří elektronická ochrana všech důležitých funkcí stroje, bezpečnostní spínač v sedadle, který automaticky vypne motor a sekací zařízení a nově umístěná nádrž. Díky bohaté škále příslušenství (zametací kartáč, sněhová radlice, vozík, atd.) můžete váš traktor používat po celý rok.

Sekačka na vysokou trávu 

Novinkou v profesionální řadě sekaček je model UM536 K1 EBE, který je určen na sečení vysoké, přerostlé trávy. Je vybaven profesionálním motorem, 2 rychlostní převodovkou a třecí spojkou.

Sekačka na baterie

Poslední novinkou, která nám již dnes dává nahlédnout do budoucnosti v sekání trávy je bateriová sekačka HRB 42 B SDE. Tento stroj je vybaven výkonným elektromotorem a akumulátorem, pojezdem, třecí spojkou a skeletem z polypropylenu. Díky této kombinaci je provoz velmi tichý a přitom vysoce výkonný. Díky ojedinělé technologii nedochází k vadnutí výkonu se slábnoucí baterií a je tak je plný výkon zaručen po celou délku nabití baterie.

Mulčovací sada ke všem sekačkám Honda

Další novinkou je možnost pořízení mulčovací sady do sekaček Honda IZY. Tento stále více oblíbený způsob sečení, kdy se tráva nemusí sbírat do koše a je rozemleta na malé části je tak nyní k dispozici pro všechny typy sekaček a traktorů Honda. To je naprosto ojedinělá nabídka na našem trhu. Originální sekačky IZY se prodávají již od 13.990,-Kč s DPH. Přijďte se přesvědčit na vlastní oči do nejbližší prodejny Honda motorové stroje. Seznam najdete na www.hondastroje.cz.

/jk/

                                                                                                              

Další články v rubrice zahradní technika:

AL-KO COMFORT 52 BR
Bez dobré sekačky na trávu si nelze dnes již údržbu zahrady vůbec představit. Na trhu jsou jich stovky modelů, od těch nejjednodušších až po velmi komfortní. Také cenové rozpětí je velké. Jednoduché „strunovky“ můžete pořídit pod tisíc Kč, nejdražší stroje stojí i 50 tisíc Kč a více. Ne každý je však ochoten dát za sekačku značnou sumu a proto i zde platí, že nejdůležitější vlastností je co nejlepší poměr cena výkon.

Motorové pily
Každý chatař nebo chalupář se občas ocitne v situaci, kdy potřebuje nařezat větší množství dřeva. Pokud se jedná o slabší kusy nebo stará prkna, je to celkem snadné. Chcete-li však rozřezat například na zimu silnější kmeny, nepomůže vám obvykle ani cirkulárka. To je ta pravá chvíle pro řetězovou pilu.

Motorové  sekačky s pojezdem
Když jsme uvažovali v redakci, které sekačky na trávu bude nejlepší podrobit redakčnímu uživatelskému testu, dospěli jsme k názoru, že než se prodírat dnes již velmi silným  trhem se stovkami často stejných nebo obdobných modelů, bude lepší vybrat pouze představitele jednotlivých koncepcí…

Mountfield věří ve své výrobky
Mountfield je přesvědčen o vysoké kvalitě svého zboží, což dokazuje i nově poskytovaná záruka na všechny typy sekaček, motorových kos, řetězových pil a dalšího sortimentu. Záruka je prodloužena na dva roky, což rozhodně není obvyklé a u nás ji poskytuje pouze Mountfield. Většinou se možné závady neobjeví hned a tento přístup dává zákazníkovi jistotu.

Mulčování - zajímavá alternativa
Nemáteli chuť shrabovat trávu a pracně vynášet koše od vaší sekačky nevadí. Ušetřit  zhruba dvacet procent času a ještě pohnojit trávník umožňuje mulčovací  technologie.